Zarobki po UFC on ESPN 8. Krzysztof Jotko z drugą najwyższą wypłatą

Foto: UFC
Foto: UFC

Poznaliśmy zarobki uczestników ostatniej gali UFC on ESPN 8 w Jacksonville na Florydzie. Jedną z najwyższych wypłat otrzymał Krzysztof Jotko (22-4).

Absolutnym liderem, jeśli chodzi o gażę jest zwycięzca walki wieczoru Alistair Overeem (46-18, 1 N/C). Holender przetrwał początkowe problemy w starciu z Waltem Harrisem i ostatecznie zwyciężył w drugiej rundzie. „Reem” zainkasował tego wieczoru aż 400 tysięcy dolarów. Jak na warunki UFC jest to bardzo imponująca wypłata, choć jeszcze trzy-cztery lata temu Overeem zarabiał 750-850 tysięcy za walkę (dane z gal UFC 203, UFC 209 oraz UFC 213 – przyp. red.).

Po Holendrze ex aequo na drugim miejscu listy płac znajduje się dwóch uczestników gali. Zarówno Krzysztof Jotko jak i Claudia Gadelha zarobili po 108 tysięcy dolarów. Niewiele mniej

Informację na temat zarobków podała komisja sportowa stanu Floryda.

Wypłaty nie obejmują dodatkowych bonusów pieniężnych. Komisja na Florydzie podaje zarobki w całości nie rozbijając ich na poszczególne składowe. Znając praktykę kontraktów UFC w przypadku niemal wszystkich zawodników mamy do czynienia z gażą podstawową i bonusem za zwycięstwo. Wyjątkiem jest tu zapewne jedynie Alistair Overeem, o czym świadczą ujawniane zarobki Holendra z lat poprzednich. W przypadku Krzysztofa Jotki jest więc to 54 tysiące dolarów podstawowej gaży oraz kolejne 54 tysiące za zwycięstwo nad Andersem.

ZOBACZ TAKŻE:

Alistair Overeem (46-18, 1 N/C)Wyniki gali UFC on ESPN 8

To już trzecia gala UFC w ciągu zaledwie ośmiu dni, jaka odbywa się w Jacksonville na Florydzie. Wyniki pojedynków możecie śledzić TUTAJ.

Krzysztof Jotko wygrywa decyzją

Polak odnosi trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem okazał się lepszy od Eryka Andersa.