MMA PLKSWZapowiedź KSW 51. Bałkańska siła w Zagrzebiu. Mariusz Pudzianowski i Erko Jun gwiazdami wieczoru

Zapowiedź KSW 51. Bałkańska siła w Zagrzebiu. Mariusz Pudzianowski i Erko Jun gwiazdami wieczoru

Rok 2019 jest dla Konfrontacji Sztuk Walki najaktywniejszym od lat. W listopadzie dojdzie do już piątego wydarzenia KSW w bieżącym roku kalendarzowym, a na grudzień zaplanowane została już kolejna huczna edycja, do której dojdzie w Gliwicach.

Karta walk KSW 51 wygląda jednak na bardzo solidną na tle reszty ostatnich wydarzeń polskiego giganta. W rozpisce znaleźli się tacy zawodnicy jak Sebastian Przybysz, Krystian Kaszubowski, Roman Szymański, Filip Pejić, Ante Delija, Antun Racić, Damian Stasiak i Borys Mańkowski. Gwiazdami będą jednak “ciężcy” – Mariusz Pudzianowski i Erko Jun. Pojedynek naszego strongmana z bośniackim kulturystą może wyjaśnić, na jakim etapie kariery stoją obaj wojownicy.

Solidny początek gali. Sebastian Przybysz i Krystian Kaszubowski kontra lokalni bohaterowie

KSW 51 rozpocznie się od pojedynków z udziałem utalentowanych Polaków. Sebastian Przybysz podejmie Lemmy’ego Krusicia, natomiast Krystian Kaszubowski skonfrontuje się z Aleksandarem Rakasem.

Młody wojownik z Gdańska wejdzie do okrągłej klatki KSW już po raz czwarty. W swoim ostatnim boju, na KSW 48, Sebastian Przybysz pod koniec pierwszej rundy znokautował Bogdana Barbu. Jego rywal, The Dog”, zadebiutuje w klatce lidera europejskiej sceny MMA po serii trzech wygranych na galach w Austrii i Słowenii. Jest jednak bardzo doświadczony. 30-latek z Lublany mierzył się między innymi z Antunem Raciciem i Vasem Bakoceviciem.

Kaszubowski do KSW powróci po dotkliwej porażce z rąk Roberta Soldicia. Zawodnik Mighty Bulls Gdynia w starciu o pas musiał uznać wyższość “Robocopa”, który znokautował go w 85 sekund. W Zagrzebiu Polak zmierzy się z kolejnym z Chorwatów. Na jego drodze stanie bardziej doświadczony Aleksandar Rakas. Tym razem zawodnik z Trójmiasta będzie jednak wyraźnym faworytem.

Zemścić się na rywalach. Misja Romana Szymańskiego i Aleksandara Ilicia

Zemsta. Roman Szymański ukarać będzie chciał Milosa Janicica za niezrobienie wagi, a Cezary Kęsik może pomścić w konfrontacji z Aleksandarem Iliciem swojego rodaka, Damiana Janikowskiego.

Zawodnik Gold Teamu wraca po porażce. Na KSW 48 w Lublinie poznaniak zmierzył się z fenomenalnym Salahdine’em Parnasse’em i musiał uznać wyższość reprezentanta Trójkolorowych. Jego czarnogórski rywal miał podczas tego samego wydarzenia zmierzyć się z  Michałem Michalskim, ale wykluczyła go kontuzja.

Ilić natomiast wyjdzie do klatki podbudowany wielkim nokautem. W poprzedniej walce Serb posłał na deski Damiana Janikowskiego jednym z najbardziej widowiskowych nokautów w historii organizacji. To samo będzie chciał zrobić z Cezarym Kęsikiem, ale “Lubelski Czołg”, po dobrym debiucie, będzie chciał przedłużyć passę zwycięstw.

Trzy walki zagraniczne, trzech debiutantów

Do trzech pojedynków bez udziału Polaków dojdzie podczas gali KSW 51. Ivan Erslan zmierzy się z Darwinem Rodriguezem, Ante Delija z Olim Thompsonem, a Filip Pejić z Danielem Torresem.

Debiutantów trzech, ale miało być ich czterech. Kontuzjowanego Denisa Stojnicia zastąpił inny były zawodnik UFC, świetnie znany polskim fanom Oli Thompson. Były strongman powróci do klatki KSW po ponad czteroletniej przerwie. W ostatniej potyczce dla Konfrontacji Sztuk Walki pokonał Michała Włodarka. Od tamtej pory występował między innymi w Bellatorze czy Road FC. Po raz ostatni walczył jednak we wrześniu, a wtedy był lepszy od… Kamila Bazelaka.

Oli Thompson łatwego zadania miał nie będzie, ponieważ Ante Delija jest klasowym zawodnikiem. Udowodnił to już w M-1 Global, gdzie zmierzył się między innymi z Marcinem Tyburą.

W przypadku zestawienia Ivana Erslana z Darwinem Rodriguezem, polscy kibice dopiero poznają obu zawodników. Ci mają być solidnym wzmocnieniem wagi półciężkiej. Niepokonany Chorwat i nieco bardziej doświadczony Hiszpan stoją przed życiową szansą.

Daniela Torresa też nie miało być pierwotnie w karcie walk KSW 51. Ostatecznie kontuzja Krzysztofa Klaczka pozwoliła jednak byłemu zawodnikowi Fight Exclusive Night na wejście do pojedynku z Filipem Pejiciem. Brazylijczyk zagrozi Chorwatowi, ale to “Nitro”, którego wspierać będą tysiące fanów, uchodzi za faworyta pojedynku.

Pas wkracza do wagi koguciej. Niekoronowany mistrz kontra chorwacki pogromca

Najmłodsza kategoria wagowa Konfrontacji Sztuk Walki doczekała się pierwszej walki o tytuł. Antun Racić, który dotychczas w okrągłej klatce polskiego giganta był bezkonkurencyjny, powita w organizacji znanego chorwackiej publiczności Damiana Stasiaka.

“Webster” uciszył już zagrzebską publiczność. Podczas gali UFC Fight Night w 2016 roku poddał innego uczestnika KSW 51, Filipa Pejicia. Karateka od tamtej pory stoczył cztery walki w UFC, z czego wygrał już tylko jedną. Skutkowało to zwolnieniem. W kwietniu, podczas RWC 2, nie miał jednak trudności w pojedynku z Nikołajem Kondratiukiem. Dzięki temu KSW nie miało wątpliwości, by podpisać z nim kontrakt.

Antun Racić to prawdziwy “killer” w klatce KSW. Wojownik z Dubrownika pokonał już Pawła Polityłę (dwukrotnie), Kamila Selwę i Sebastiana Przybysza. Starcie z numerem jeden krajowej wagi koguciej będzie wyzwaniem.

“Diabeł Tasmański” kontra “Psychopata”

Pojedynek Borysa Mańkowskiego z Vasem Bakoceviciem odbędzie się w umownym limicie do 73 kilogramów. Można się spodziewać, że Polak, po porażkach w kategorii półśredniej, będzie zmierzał, z powrotem, do wagi lekkiej.

Poznaniakowi nie wiodło się najlepiej w poprzednich starciach. “Diabeł Tasmański” ostatni pojedynek zwyciężył w grudniu 2016. Od tamtej pory przegrywał z Mamedem Chalidowem, Robertem Soldiciem i Normanem Parkiem.

Vasa Bakocevicia nie trzeba przedstawiać polskim kibicom. “Psychopata” wielokrotnie występował w Polsce i przeciwko Polakom. Dla KSW walczył trzykrotnie – przegrywał z Anzorem Ażijewem, Arturem Sowińskim i Maciejem Jewtuszką. Z “Irokezem” stoczył w tym roku rewanż w Fight Exclusive Night. Podczas gali w Ostródzie pokonał go przez TKO.

Znaki zapytania. Pudzianowski z Junem w walce wieczoru

Walka wieczoru gali KSW 51 pokaże o wiele więcej, niż można się spodziewać. Odpowie przede wszystkim na pytanie, czy Mariusz Pudzianowski dalej powinien trenować i walczyć w MMA. W pojedynku z Erkiem Junem uchodzi za faworyta, ale nikt się nie zdziwi, jeżeli tę konfrontację “Pudzian” przegra.

“Pudzian” powróci do okrągłej klatki po dwóch porażkach z rzędu. Mariusz Pudzianowski przegrywał w 2018 z Karolem Bedorfem i Szymonem Kołeckim. Zawodnik z Białej Rawskiej nieuchronnie zbliża się do zakończenia kariery, a jej z pewnością nie będzie chciał kończyć porażką.

Były strongman nie będzie miał łatwego zadania. Erko Jun jest w świetnej formie. W Konfrontacji Sztuk Walki Bośniak radzi sobie wspaniale. Pokonywał przed czasem Tomasza Oświecińskiego, Pawła “Popka” Mikołajuwa i Akopa Szostaka. Teraz pora na sportowe wyzwanie.

Karta walk:

120,2 kg: Mariusz Pudzianowski (12-7, 1 N/C) vs. Erko Jun (3-0)
73 kg: Borys Mańkowski (19-8-1) vs. Vaso Bakočević (39-18-1)

Pojedynek o pas wagi koguciej
61,2 kg: Antun Račić (23-8-1) vs. Damian Stasiak (11-6)

65,8 kg: Filip Pejić (14-2-2) vs. Daniel Torres (9-4, 1 N/C)
120,2 kg: Ante Delija (16-3) vs. Oli Thompson (20-11)
83,9 kg: Aleksandar Ilić (12-2) vs. Cezary Kęsik (9-0)
93 kg: Ivan Erslan (7-0, 1 N/C) vs. Darwin Rodriguez (9-4)
70,3 kg: Roman Szymański (11-5) vs. Miloš Janičić (11-2)
77,1 kg: Krystian Kaszubowski (7-1) vs. Aleksandar Rakas (16-7)
61,2 kg: Sebastian Przybysz (5-2) vs. Lemmy Krušič (20-6)

Zapowiedź gali:

Gdzie oglądać KSW 51 w Internecie?

KSW 51 – PPV

KSW stworzyło platformę internetową, na której możemy oglądać zupełnie legalnie wydarzenia organizowane przez KSW. Mowa o stronie KSWTV.com. Dostęp do usługi jaką będzie gala KSW 51 kosztuje 40 złotych.

KSWTV.com daje możliwość oglądania gali z dowolnego miejsca w jakości Full HD. Transmisja przez KSWTV.com daje również dostęp do innych kamer umiejscowionych na backstage’u oraz w pokoju Ring Girls. Dzięki funkcji Timeshift program nadawany na żywo możesz wstrzymać, przewinąć w tył oraz w przód. Ponadto gala będzie dostępna w serwisie przez 3 dni od momentu rozpoczęcia wydarzenia. Daje to możliwość ponownego obejrzenia i przesunięcia do interesującego nas momentu. Na KSWTV.com możemy również wybrać wersję językową komentarza – polską lub angielską.

Drugą możliwością, by legalnie obejrzeć galę KSW 51 jest serwis IPLA.tv. Serwis nie ma jednak tylu funkcji i transmisja jest dostępna jedynie dla klientów z terytorium Polski.

Szczegółowe informacje dotyczące zamawiania TUTAJ.

Gdzie oglądać KSW 51 w telewizji?

Abonenci Cyfrowego Polsatu znajdą w telewizji specjalnie dedykowany temu wydarzeniu kanał. By móc na nim oglądać KSW 51 trzeba wykupić pakiet PPV w cenie 40 zł. Zamówienia można dokonać przez SMS,  w Internetowym Centrum Obsługi Klienta bądź telefonicznie.

Klienci innych platform, np. sieci kablowych Vectra, Toya czy Multimedia również będą mieć możliwość wykupienia PPV. By to zrobić trzeba skontaktować się z odpowiednim w zależności od kablówki, Centrum Obsługi Klienta.

Szczegółowe informacje dotyczące zamawiania TUTAJ.