MMA PLBabilon MMAZapowiedź gali Babilon MMA 9 w Międzyzdrojach. “Masakra” w walce wieczoru

Zapowiedź gali Babilon MMA 9 w Międzyzdrojach. “Masakra” w walce wieczoru

Tomasz Babiloński na dobre przerzucił się z boksu na MMA. Trzeba przyznać, że byłemu wspólnikowi Andrzeja Wasilewskiego organizacja imprez w klatce wychodzi bardzo dobrze. 16 sierpnia w Międzyzdrojach promotor zorganizuje już dziewiątą galę spod szyldu Babilon MMA, która zapowiada się na jedną z ciekawszych imprez tego roku w Polsce.

Babilon MMA 9 rozpiska transmisja
Foto: Polsat Sport

W klatce zaprezentują się między innymi Michał Kita, Paweł Pawlak, Tomasz Romanowski czy Piotr Niedzielski. W międzyzdrojskim Amfiteatrze lub na sportowych antenach Polsatu kibice zobaczą siedem pojedynków w zawodowym MMA.

Międzyzdroje przyjazne dla sportów walki

Tamtejszy amfiteatr zasłynął już przy okazji gal boksu zawodowego. Mieszane sztuki walki również świetnie się tam przyjęły. Babilon MMA do województwa zachodnio-pomorskiego zawita już po raz trzeci. Wcześniej organizowano tam debiutancką oraz piątą imprezę.

Dość skromnie było za pierwszym razem, gdy kibice zobaczyli tylko pięć walk. Nie zabrakło jednak znanych nazwisk. Wystąpili znani z KSW Michał Fijałka, Marcin Łazarz, Gracjan Szadziński oraz Daniel Skibiński, który później stał się jedną z głównych gwiazd organizacji.

Kariera “Skiby” rozwinęła się błyskawicznie, bo już rok później, na Babilon MMA 5, to jego walka była main eventem. W 20 sekund znokautował on Włocha, Gianniego Mellila. Ponadto emocjonujące pojedynki stoczyli między innymi Michał Bobrowski z Szymonem Kołeckim, Rafał Haratyk z Marcinem Naruszczką i Paweł Pawlak z Rafałem Lewoniem.

Po dwóch wakacyjnych wydarzeniach spod szyldu Babilon MMA w Międzyzdrojach można mieć duże oczekiwania. Nadchodząca edycja ma jednak predyspozycje, żeby “przebić” poprzednie imprezy.

Panie, “ciężcy” i “koguci” na początek

Galę rozpocznie starcie kobiet. Zmierzą się dwie debiutantki – Eliza Kuczyńska i Olga Michalska. Takie zestawienie to nie przypadek. 32-letnia kickbokserka pochodzi ze Świnoujścia i jest reprezentantką West Coast Team.

Wojowniczka będzie jednak “lokalną bohaterką”, ponieważ wakacje spędza co roku w pobliskich Międzyzdrojach. Jak zapowiedziała, tegoroczne będą jednak dla niej wyjątkowe.

Pracuję tam przez całe wakacje. Na plaży jeszcze nie używałam siły, ale zrobię to w amfiteatrze w walce z Olgą Michalską.

W drugiej walce skonfrontują się doświadczeni zawodnicy wagi ciężkiej, Wojciech Janusz i Łukasz Łysoniewski. Szczecinianin jest wyraźnym faworytem konfrontacji. Jego konkurent, który pomimo porażek nadal występuje w Babilon MMA, sądzi jednak, że znokautuje dobrze znanego z gal Fight Exclusive Night “Kulkinia”.

Po ponad dwustu kilogramach, klatka będzie mogła odpocząć. Wyjdą do niej wojownicy ponad dwa razy lżejsi. W wadze koguciej zmierzą się Piotr Kamiński i Piotr Wróblewski. 23-letni “Bodzio” i 21-letni “Morales” mają już na swoim koncie zawodowe walki i występowali już podczas gal znanych organizacji, ale nie występowali jeszcze dla Tomasza Babilońskiego.

Brazylijski zaciąg zagrozi Polakom?

Jedyni zagraniczni uczestnicy gali Babilon MMA 9 pochodzą z Brazylii. Z Kraju Kawy do Polski przylecą niepokonany “lekki” Ueillion Silva, który zmierzy się z Piotrem Niedzielskim, oraz znany z UFC “ciężki” Ednaldo Oliveira będący rywalem Michała Kity.

Reprezentujący klub Fer Fight Brothers Silva ma dużą szansę, aby przypomnieć o sobie kibicom. Chociaż wygrywał wszystkie dotychczasowe starcia, to lista jego przeciwników nie powala na kolana. Występował tylko podczas lokalnych gal w swoim kraju i pojedynek w Polsce będzie jego największym wyzwaniem. Optymizmu nie dodaje też fakt, że 28-latek nie walczy systematycznie. Powróci po dłuższej przerwie.

Rewelacyjny rok 2018 i seria pięciu zwycięstw z rzędu zwiększyła notowania “Niedzieli”. Poznaniak zadomowił się też w Babilon MMA, gdzie pokonywał Mateusza Zawadzkiego i Aliaksandra Gorszecznika. W pojedynku z rówieśnikiem Niedzielski będzie zdecydowanym faworytem.

Ważne walki Biało-Czerwonych

Ciekawie zapowiadają się pojedynki polsko-polskie między Pawłem Pawlakiem a Tomaszem Romanowskim i Mateuszem Ostrowskim a Łukaszem Sudolskim.

Znany z UFC “Plastinho” w Babilon MMA wystąpi po raz czwarty i będzie miał szansę na trzecie zwycięstwo. O to łatwo nie będzie, ponieważ “Tommy” w ostatnim czasie “odbił się” i wygrał trzy starcia z rzędu.

W kategorii półciężkiej “Zenek” może zostać najcenniejszym skalpem w karierze dopiero zaczynającego w MMA Łukasza Sudolskiego. Łodzianin z Shark Top Team w ostatnim czasie zaryzykował i udał się dwukrotnie na gale XFN, gdzie przegrał kolejno z Karlosem Vemolą i Martinem Solcem. Porażki te wstydu nie przynoszą, jednak osłabiły notowania Ostrowskiego.

Z kolei reprezentujący Berserkers Top Team Szczecin Sudolski świetnie radzi sobie w Babilon MMA. Krzysztofa Klepacza, Marcina Filipczaka i Piotra Grażewicza pokonywał przed czasem, dzięki czemu z miejsca stał się jednym z ciekawszych zawodników na polskim rynku.

“Masakra” w walce wieczoru

Najrudniejsze zadanie będzie miał Michał Kita, który w klatce skonfrontuje się z Ednaldem Oliveirą. Co prawda Brazylijczyk swój prime ma już za sobą, to jego CV robi wrażenie. Ma za sobą dwa pojedynki w UFC. Chociaż przegrane, to ulegał jednak znanym zawodnikom – Gabrielowi Gonzadze i Francimarowi Barrosowi. Pod koniec 2012 miał też zmierzyć się z Polakiem, Krzysztofem Soszyńskim.

W ostatnich latach “Lula” bił się głównie w Brazylii i w Rosji. Pokonał między innymi Cassia de Oliveirę, ale przegrywał z Michaiłem Mochnatkinem i Denisem Gołcowem. Mimo wszystko, powinien być godnym rywalem dla “Masakry”.

Zabrzanin na dobre zadomowił się w Babilon MMA i wystąpi już podczas trzeciej gali z rzędu. Podczas siódmej edycji wypunktował Artura Głuchowskiego, na “ósemce” zremisował natomiast z Łukaszem Brzeskim.

Zapowiedź gali:

Karta walk:

120,2 kg: Michał Kita (18-10-1) vs. Ednaldo Oliveira (19-5-1, 1 N/C)
70.3 kg: Paweł Pawlak (15-4) vs. Tomasz Romanowski (8-7)
93 kg: Mateusz Ostrowski (8-8-1) vs. Łukasz Sudolski (4-0)
70,3 kg: Piotr Niedzielski (13-4) vs. Uelliton Silva (6-0)
61.2 kg: Piotr Kamiński (3-3) vs. Piotr Wróblewski (4-3)
120,2 kg: Wojciech Janusz (6-4) vs. Łukasz Łysoniewski (1-5, 1 N/C)
52.2 kg: Eliza Kuczyńska (0-0) vs. Olga Michalska (0-0)

I chociaż Babilon MMA 9 przed nami, to zacierać ręce można już na jubileuszową, dziesiątą galę, którą zaplanowaną na 26 października w kolejnej nietypowej lokalizacji – kopalni soli w Wieliczce. W klatce ma wystąpić wtedy między innymi debiutująca kickbokserka, Róża Gumienna.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis