MMA PLFAME MMAZapowiedź FAME MMA 8. Celebryci wracają. Błoński, Dubiel i Najman vs. “Don Kasjo”

Zapowiedź FAME MMA 8. Celebryci wracają. Błoński, Dubiel i Najman vs. “Don Kasjo”

Foto: Facebook: FAME MMA

FAME MMA przyzwyczaiło się do pandemicznych warunków. Wygląda na to, że, poza marcowymi perturbacjami, Krzysztofowi Rozparze i spółce dobrze wychodzi organizacja gal w studyjnej atmosferze. Można zaryzykować stwierdzenie, że w sobotę impreza nie tylko będzie stać na wysokim poziomie rozrywkowym, ale również… sportowym. Oczywiście należy mieć na uwadze fakt, że w klatce odbędą się freak-fighty i poziom uczestników starć trzeba traktować inaczej niż zawodowców. Progres jest jednak zauważalny. Zapraszamy na zapowiedź FAME MMA 8.

Gala FAME MMA 8 odbędzie się w sobotę, 21 października, w łódzkim Hotelu Hilton. W karcie walk znalazło się dziesięć pojedynków – dwa na zasadach K-1, jeden w formule boksu pokazowego w małych rękawicach i siedem w MMA. Jedno ze starć to konfrontacja pań.

Zapowiedź FAME MMA 8

Debiutanci na początek

FAME MMA postawiło na starcia zawodników znanych z poprzednich edycji z debiutantami. I w ten sposób naprzeciw siebie staną Kamila “Zusje” Smogulecka i Dagmara Szewczyk, Patryk “Mortalcio” Baran i Mariusz “Hejter” Słoński oraz Gamou Fall i Maciej “Szewcu” Szewczyk.

“Szewcu” do klatki FAME MMA wyjdzie po raz drugi. W marcu przegrał z Dawidem Ambroziakiem. Jego rywal, aktor i model Gamou Fall, dopiero zadebiutuje w sportach walki.

“Mortalcio” znany jest z TikToka, Instagrama i YouTube’a. Będzie on kolejnym testem dla “Hejtera”, który sprawił dużą niespodziankę podczas ubiegłej gali i pokonał Tomasza Olejnika.

W przypadku pojedynku pań w MMA zadebiutuje Dagmara Szewczyk. Jej konkurentka, “Zusje”, w freak-fightach ma już pewne doświadczenie. Podczas szóstej edycji przegrała z Martą “Linkimaster” Linkiewicz.

Warto wspomnieć, że miała to nie być jedyna walka kobiet podczas tej gali. W oktagonie stanąć miała Karolina “Way of Blonde” Brzuszczyńska. Wojowniczka znana z gali FFF 2 nie miała jednak szczęścia do rywalek. Organizacja nie potrafiła znaleźć konkurentki dla pogromczyni Patrycji Zahorskiej, w związku z czym zawodniczka ma zadebiutować dopiero podczas FAME MMA 9.

Zapowiedź walki Szewczyk vs Smogulecka

Sportowe walki w K-1. Pojawią się weterani

Na te pojedynki nie powinniśmy narzekać. Zestawiając walki w formule K-1, FAME MMA nie zawiodło. W klatce dojdzie do starć pomiędzy Maksymilianem “Wiewiórem” Wiewiórką i Amadeuszem “Ferrarim” Roślikiem oraz Piotrem Pająkiem a Alanem Kwiecińskim.

Pod kątem sportowym zestawienie “Wiewióra” z “Ferrarim” zapowiada się na jedną z najciekawszych walk gali FAME MMA 8. Wiewiórka w ostatniej walce pokonał Kamila Hassana. Roślik po nielegalnym kopnięciu przegrał z Adrianem Polańskim, ale pokazał, że poczynił bardzo duże postępy.

Warto także odnotować debiut Piotra Pająka. Prowadzący swój kanał na YouTube podróżnik i zawodnik podejmie Alana Kwiecińskiego. “Alanik” do organizacji przyszedł jako zawodowiec, jednak bardzo szybko został zweryfikowany. Pająk z “Podróży wojownika” może okazac się cieakwym wzmocnieniem dla freak-fightowej organizacji.

Zapowiedź walki Roślik vs Wiewiórka

Raperzy w klatce. “Sobota” czy “Filipek”? Debiut “Araba”

Do oktagonu, podobnie jak podczas wcześniejszych edycji, wyjdą reprezentanci hip-hopu. Tym razem w klatce bić się będą Michał Sobolewski, Filip Marcinek i Gabriel Al-Sulwi. “Sobota” i “Filipek” staną naprzeciw siebie, natomiast “Arab” zmierzy się z Pawłem “Tyborim” Tyburskim.

“Sobota”, którego kibice powinni doskonale znać z występów artystycznych podczas gal KSW, wystąpi w MMA po raz pierwszy. Nieco większe doświadczenie ma “Filipek”, który bił się w oktagonie z innymi muzykami. Pokonał go Patryk “Ryba” Karaś, a przegrał z nim Łukasz “Tomb” Imiełowski.

Al-Sulwi dopiero zadebiutuje w FAME MMA, ale nie po raz pierwszy wyjdzie do klatki. Wcześniej związany był z Fight Exclusive Night. W organizacji Pawła Jóźwiaka odprawiał innych raperów – Bartłomieja “Ruby’ego” Brzezińskiego w MMA i Macieja “Wujka Samo Zło” Gnatowskiego w boksie pokazowym.

Rywal “Araba”, Paweł Tyburski, w FAME MMA wystąpi po raz trzeci, ale po raz drugi w walce zawodowej. Wraz ze swoim bratem Piotrem zasłynął z walki bliźniaków, w której odprawili swoich imienników, braci Kluków. “Tybori” sprawił sporą niespodziankę podczas FAME MMA 7, gdy pokonał Arkadiusza “Aroya” Tańculę.

Zapowiedź walki Sobolewski vs Marcinek

Tam padną nokauty. “Szeli” vs “Bestia” i “El Testosteron” kontra “Don Kasjo”!

Pojedynek Marcina Najmana z Kasjuszem Życińskim to dla wielu “prawdziwa” walka wieczoru zbliżającego się FAME MMA. W zasadzie nie można się temu dziwić, bo chociaż “El Testosterona” kibice znają od lat, to częstochowianin potrafi się “sprzedać” i wciąż wzbudzać emocje.

Stawką wyczekiwanej konfrontacji obrońcy Jasnej Góry z kontrowersyjnym “Don Kasjem” będzie “pas króla”. Obaj zawodnicy za sobą, delikatnie mówiąc, nie przepadają i mieli duże trudności nawet z ustaleniem reguł pojedynku. Ostatecznie stanęło na tym, że potyczka odbędzie się w formule boksu pokazowego w małych rękawicach.

Zdecydowanym faworytem będzie Życiński. “Magia” Najmana pozostaje jednak żywa i starcie, pomimo praktycznie znanego z góry rezultatu, zwiastuje niemałe emocje.

Do klatki wyjdzie również niedawny pogromca “El Testosterona”, Piotr Piechowiak. “Bestia” zmierzy się z kolei z niedawnym rywalem Krystiana Pudzianowskiego, Piotrem Szeligą. Obaj zawodnicy mają identyczne doświadczenie w MMA. Zwyciężali w debiutach przed czasem.

Wojownicy stanęli naprzeciw siebie w klatce już podczas gali FAME MMA 7. Najpierw nie szczędzili sobie mocnych słów. Szeliga musiał zostać zatrzymany przez ochroniarzy. Próbował im uciec i rzucał się na rywala! Zmęczył się tym na tyle, że poprosił o wodę. Ledwo mówił.

“Bestia” i “Szeli” mogą imponować swoją budową, ale nie kondycją. Należy się spodziewać, że w ich klatce padnie nokaut. Tak będzie najefektowniej i najefektywniej.

Zapowiedź walki Najman vs Życiński

Youtuberzy w walce wieczoru. Dopiero zadebiutują

W walce wieczoru gali zmierzą się dwaj debiutanci. Będą to popularni youtuberzy i gwiazdy mediów społecznościowych, czyli Kacper “Blonsky” Błoński oraz Marcin Dubiel.

O debiucie Błońskiego w MMA mówiło się od dłuższego czasu. Gościł już podczas FAME MMA 5. W październiku ubiegłego roku w trójmiejskiej Ergo Arenie informowano, że na szóstej edycji zmierzy się z Mateuszem Trąbką.

Ostatecznie do takiego pojedynku nie doszło. “Blonsky” w klatce jednak zadebiutuje, co ogłoszono dwie gale później. Wkrótce później poinformowano, kto będzie jego konkurentem.

Emocji ma dodawać fakt, że Dubiel i Błoński są ze sobą skonfliktowani. Wcześniej razem współpracowali.

Wiadomo, że obaj zawodnicy do tej pory nie mieli zbyt dużej styczności ze sportem. Ale tym chyba nikt się nie przejmuje. W klatce naprzeciw siebie staną dwie prawdziwe gwiazdy mediów społecznościowych. Przywołując same statystyki z Instagrama widać, że marketingowo może być to strzał w dziesiątkę. Błoński obserwujących ma 928 tysięcy, natomiast Dubiel prawie dwa razy więcej (1,7 mln).

Prezentacja zawodników – Błoński vs Dubiel

Zapowiedź FAME MMA 8 już za nami, tak prezentuje się zaś karta walk…

TRANSMISJA W SYSTEMIE PPV – CENA OD 19,99 ZŁ

MMA: Kacper “Blonsky” Błoński vs. Marcin Dubiel
Boks w małych rękawicach: Marcin “El Testosteron” Najman vs. Kasjusz “Don Kasjo” Życiński
MMA: Michał “Sobota” Sobolewski vs. Filip “Filipek” Marcinek
K-1: Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka vs. Amadeusz “Ferrari” Roślik
MMA: Paweł “Tybori” Tyburski vs. Gabriel “Arab” Al-Suwi
MMA: Piotr “Szeli” Szeliga vs. Piotr “Bestia” Piechowiak
MMA: Kamila “Zusje” Smogulecka vs. Dagmara Szewczyk
MMA: Patryk “Mortalcio” Baran vs. Mariusz “Hejter” Słoński
K-1: Piotr Pająk vs. Alan Kwieciński
MMA: Gamou Fall vs. Maciej “Szewcu” Szewczyk

Zobacz także:

Don Kasjo zdradził ile wart jest pas króla! Zaskoczeni?

Kasjusz Życiński już w sobotę stoczy ważny pojedynek. Podczas FAME MMA 8 na zasadach boksu zmierzy się z Marcinem Najmanem