MMA PLBez kategoriiFame MMA 5: Bonus BGC vs Marcin Najman. Największa gala w historii. Wielka walka dwóch przegranych

Fame MMA 5: Bonus BGC vs Marcin Najman. Największa gala w historii. Wielka walka dwóch przegranych

Foto: FAME MMA 5

Gala Fame MMA 5, która 26 października odbędzie się w trójmiejskiej Ergo Arenie, będzie największą freak-fightową imprezą organizowaną w historii polskich, a być może nawet europejskich, sportów walki. Gwiazdami wydarzenia będzie duet dwóch wielkich przegranych. W klatce zmierzą się były pięściarz, Marcin “El Testosteron” Najman, i legenda polskiego YouTube’a, Piotr “Bonus BGC” Witczak.

Takich freaków jeszcze nie było

Trybuny wypełnione po brzegi, mniejsze i większe skandale oraz niemałe emocje w – czasem bardzo słabych, a czasem całkiem niezłych – walkach. Do tego Fame MMA zdążyło już przyzwyczaić. Organizacja poprzeczkę zawiesza jednak coraz wyżej, czego skutkiem jest początek zagranicznej ekspansji. KSW do debiutu w Wielkiej Brytanii potrzebowało ponad trzydziestu gal. Wielkopolskim promotorom wystarczyły zaledwie cztery udane wydarzenia, aby ogłosić swoje ambitne plany.

Podczas piątej edycji w oktagonie zamelduje się szesnastu wojowników. Stawką dwóch pojedynków będą tytuły mistrzowskie, w jednej walce zmierzą się panie. Po raz pierwszy w historii polskich sportów walki w klatce wystąpi… karzeł. Wszyscy oczywiście są dobrze znani z mediów społecznościowych czy udziału w programach telewizyjnych. Wydaje się, że spośród zawodników najwięcej wspólnego z profesjonalnym sportem ma Marcin “El Testosteorn” Najman, który w walce wieczoru zmierzy się z Piotrem “Bonusem BGC” Witczakiem.

Hassan vs Riaszeńcew i Stępiński vs Wilczak, czyli sportowy początek

Na tle reszty karty walk wyróżniają się zestawienia Kamila Hassana z Olegiem Riaszeńcewem oraz Kamila Stępińskiego z Krystianem Wilczakiem. “Hassi” i Ukrainiec z “Big Brothera” mają już pewne doświadczenie w sportach walki. Hassan bił się w Fame MMA i pokazał z dobrej strony, natomiast Riaszeńcew w mieszanych sztukach walki zadebiutuje, ale w swojej ojczyźnie dobrze radził sobie w boksie jako junior.

Z kolei potyczka “Kastiego” i “Krychy” ma dodatkowy podtekst. Do konfrontacji miało dojść już podczas Fame MMA 3, ale wtedy na przeszkodzie stanęła kontuzja sierpczanina. Obaj mają już doświadczenie w oktagonie, w związku z czym walka w Trójmieście nie będzie dla nich niczym nowym.

Mistrzowie z YouTube’a. Bracia Malczyńscy biją się o tytuły

Duet braci Malczyńskich, dotychczas znanych przede wszystkim jako youtuberów, na dobre przeniósł się na matę. Młodszy, Dawid, osiągnął już sukces w Fame MMA i zdobył pas wagi półśredniej. W Trójmieście tytułu będzie bronił przeciwko Tomaszowi Olejnikowi.

O ile Dawid wydaje się zdecydowanym faworytem starcia, tak trudniejsze zadanie stoi przed Marcinem. Starszy z braci skonfrontuje się z Markiem “AdBusterem” Hoffmanem, który w klatce organizacji pokonał już striptizera, lubiącego uciekać przed rywalem Dawida Ozdobę.

Malczyński jest jednak w życiowej formie. Zrzucił zbędne kilogramy, a w swoich mediach społecznościowych zdążył się pochwalić nie tylko sportową budową ciała, ale też stojącymi na wysokim poziomie umiejętnościami stójkowymi. Spodziewać się można wyrównanej rywalizacji.

“Kruszwil”, “Rafonix”, Godlewska i „Mini Majk”. Fame MMA musi czymś zaskoczyć!

W przypadku pierwszych informacji o zestawieniu Mateusza “Mini Majka” Krzyżanowskiego z Markiem “Lord Kruszwilem” Kruszlem, trudno było uwierzyć, że naprawdę dojdzie do takiego starcia. I przez chwilę, na kilka dni przed galą, “bogacz” z YouTube’a jeszcze poudawał, że walczyć nie będzie. Do skandalicznego pojedynku ostatecznie dojdzie i można być pewnym, że dowie się o tym cały świat. W końcu pojedynki z udziałem jednorękiego Nicka Newella odbiły się szerokim echem, to co dopiero stanie się, gdy w oktagonie zamelduje się mężczyzna mierzący 130 centymetry?

Marcin “Rafonix” Krasucki i Szymon “Isamu” Kasprzyk mieli być głównymi gwiazdami gali w Trójmieście. Duża konkurencja w postaci reszty zepchnęła ich jedynie w połowę karty walk. Spodziewamy się jednak, że emocji nie zabraknie. Chociaż wyraźnym faworytem będzie trenujący w Poznaniu “Isamu”, to charakterny “Rafonix” łatwo się nie podda.

Nie można też zapomnieć o walce pań. Monika “Esmeralda” Godlewska wyjdzie do klatki już po raz drugi i będzie chciała pokazać więcej niż w debiutanckim zestawieniu z Martą “Linkimaster” Linkiewicz. Rywalką słynnej z sióstr będzie uczestniczka programu Warsaw Shore, Ewelina “Ewelona” Kubiak, która w formule MMA dopiero zadebiutuje.

Freak wszech czasów. “Bonus BGC” kontra “El Testosteron”!

“Najman? A co to jest za przeciwnik? Przecież takiego ja mam na strzała!” – wszem i wobec głosił kilka lat temu “Łazarski Gladiator”, Piotr Witczak. Bujający w obłokach i wymyślający norweskie techniki z Trondheim po latach okazał się jedynie kłamcą, który ze sportem miał mniej wspólnego, niż Marcin Najman z zawodami w obieraniu mandarynek.

Kilka lat temu “El Testosteron” mógł myśleć jeszcze o “hitowych” pojedynkach z gwiazdami pokroju Przemysława Salety czy Mariusza Pudzianowskiego. Teraz częstochowianin zgodził się na walkę z Piotrem Witczakiem. Jako eks-pięściarz traktuje ją niezbyt poważnie. Z jednej strony nic dziwnego, bo w końcu słynący z alkoholowych przygód “Bonus BGC” teoretycznie nie powinien mu zagrozić, ale z drugiej wiadomo, że poznaniak konfrontację traktuje jako życiową szansę i, po raz pierwszy w historii swoich startów, przygotowywał się do niej!

Trudno jest wskazać faworyta w takim pojedynku. Takie walki rządzą się swoimi prawami. Nie dość, że to walka ciężka, to jeszcze w oktagonie zmierzą się dwaj wojownicy, których konfrontacje zawsze “zaskakiwały”.

Jak obejrzeć galę?

Fame MMA stworzyło swoją platformę, na której można legalnie oglądać organizowane przez nich wydarzenia. Koszt usługi za transmisję gali Fame MMA 5 to 19,99 zł. Gala rozpocznie się o godzinie 20:00.

Rejestrując się na stronie można wykupić legalny dostęp. Płatność zostaje realizowana na kilka sposobów, w tym e-przelewem, BLIK-iem, PayPalem czy kartą płatniczą.

Relacja będzie dostępna przez 24 godziny po zakończenie. Będzie można dzięki temu ponownie obejrzeć wszystkie walki lub przewijać do wybranych, ulubionych momentów.

Od tej gali dostępna będzie także licencja premium, której koszt jest o 5 zł wyższy (tj. 24,99 zł). Dostęp do gali będzie przedłużony do 7 dni. Daje to dodatkową możliwość przełączania kamer śledzących narożniki w przerwach między rundami, jak też dostęp do dodatkowych materiałów zakulisowych.

W ramach licencji premium jest nadany również dwutygodniowy dostęp (w dniach 4-18 listopada) do archiwalnych gal Fame MMA 1, Fame MMA 2 i Fame MMA 3.

Bilety są dostępne na stronie famemma.ticketos.pl

Karta walk:

Walka wieczoru:
Piotr “Bonus BGC” Witczak vs Marcin Najman

Pojedynek o pas wagi średniej:
Marcin Malczyński vs Marek “AdBuster” Hoffmann

Mateusz “Mini Majk” Krzyżanowski vs Marek “Lord Kruszwil” Kruszel
Szymon “Isamu” Kasprzyk vs Marcin “Rafonix” Krasucki

Pojedynek o pas wagi półśredniej:
Dawid Malczyński vs Tomasz Olejnik

Ewelina “Ewelona” Kubiak vs Monika “Esmeralda” Godlewska
Kamil “Kasti” Stępiński vs Krystian “Krycha” Wilczak
Kamil “Hassi” Hassan vs Oleg Riaszeńcew

Zapowiedź gali: