MMA PLFAME MMAZapowiedź Fame MMA 10. Na tę galę czeka cała Polska. Norman Parke czy Kasjusz “Don Kasjo” Życiński?

Zapowiedź Fame MMA 10. Na tę galę czeka cała Polska. Norman Parke czy Kasjusz “Don Kasjo” Życiński?

Foto: FAME MMA

W sobotę w łódzkim Hotelu Hilton dojdzie do gali FAME MMA 10, podczas której odbędą się starcia, na które czeka cała Polska. Zaplanowano dziesięć pojedynków – dziewięć w formule MMA i jedno na zasadach boksu. Stawką dwóch potyczek będą pasy mistrzowskie freak-fightowej organizacji. Gwiazdami gali zostali Kasjusz “Don Kasjo” Życiński, Norman “Stormin” Parke, Marcin Dubiel, Marta “Linkimaster” Linkiewicz czy Dawid Malczyński.

Ciekawy początek gali. Wystąpią gwiazdy reality show

W walce otwarcia zmierzą się Piotr “Miejski Drwal” Szczurek i Dawid “Ambro” Ambroziak. Pierwotnie rywalem Ambroziaka miał być Kamil “Hassi” Hassan, ale z udziału w gali wyeliminowała go kontuzja. Wyzwanie, bez wahania, przyjął “Miejski Drwal”, który jest influencerem, trenerem personalnym i uczestnikiem programów reality show.

Następnie do klatki wyjdą uczestnicy programu “Top Model” – Mikołaj Śmieszek i Michał Gała. Obaj dopiero zadebiutują w oktagonie. Podczas ceremonii ważenia stanęli bardzo blisko siebie, nie szczędzili sobie mocnych słów. Zapewnili, że w klatce nie będzie między nimi koleżeńskich relacji.

Ciekawe starcie w kategorii półciężkiej stoczą Łukasz Lupa i Gabriel “Arab” Al-Sulwi. Al-Sulwi powróci do klatki po tym, jak w walce wieczoru Fame MMA 9 rozprawił się z Patrykiem “Kizem” Wozińskim. Rywalem rapera będzie doświadczony Łukasz Lupa, który w klatce pokonywał już Marcina Makowskiego i Marka Wilczaka.

Konflikty zostaną rozstrzygnięte. Gorąco między Tańculą i Murańskim

Na Fame MMA 10 odbędą się również walki, które mają już swoje bogate historie. Jako pierwsi do klatki wyjdą Mateusz “Harribo” Gąsiewski i Amadeusz “Ferrari” Roślik, którzy od dłuższego czasu pozostają ze sobą w konlfikcie. Gorąco było na ceremonii ważenia. Interweniować musiała ochrona. Było o krok od potężnej awantury!

Później, już po raz drugi, ale tym razem w formule MMA, zmierzą się Piotr Pająk i Alan “Alanik” Kwieciński. Ich pierwszy pojedynek odbył się podczas gali Fame MMA 8 na zasadach K-1. Wtedy zakontraktowano trzy trzyminutowe rundy. Emocji dodawał fakt, że w stawce znalazł się pas. Na dość nietypowy ruch zdecydowała się organizacja XFC, która zaproponowała, by to starcie, z uwagi na profesjonalne zaplecze obu zawodników, wyłoniło jej nowego mistrza.

Zdaniem bukmacherów faworytem starcia był podróżnik. Walka była jednak interesująca, a jej przebieg zaskakujący. Po trzech rundach ogłoszono, że zwycięzcą został Kwieciński, którego wszyscy wcześniej skreślali.

Największe emocje wzbudza potyczka Arkadiusza “Aroya” Tańculi z Mateuszem Murańskim. Zawodnicy poróżnili się podczas występów w serialu “Lombard. Życie pod zastaw”. O ich konflikcie huczy już cały polski Internet. Do awantury włączył się nawet ojciec Murańskiego, Jacek, który sam chce niedługo wyjść do klatki.

Do pojedynku miało dojść już podczas Fame MMA 9. Wtedy ten drugi zrezygnował ze starcia ze względu na kontuzję. Podczas jubileuszowej edycji dopiero zadebiutuje w klatce.

“Aroy” ma większe doświadczenie w sportach walki. W Hotelu Hilton wystąpi w oktagonie już po raz czwarty. W klatce zadebiutował we wrześniu 2019. Na gali Silesian MMA Challenge 2 wypunktował Dariusza Sierheja. Stamtąd trafił do Fame MMA. W marcowym debiucie pokonał na punkty bardziej doświadczonego i stawianego w roli faworyta Alana Kwiecińskiego. Na Fame MMA 7 musiał jednak uznać wyższość Pawła Tyburskiego.

Mistrzowskie walki w Łodzi. Linkiewicz czy Wybrańczyk? Malczyński czy Polański?

Podczas Fame MMA 10 nie mogło zabraknąć starć mistrzowskich. O tytuły powalczą: w kategorii lekkiej panów Dawid “Bocian” Malczyński i Adrian “Polak” Polański oraz w wadze koguciej kobiet Marta “Linkimaster” Linkiewicz i Kamila “Kamiszka” Wybrańczyk.

O walce celebrytek mówiło się od dłuższego czasu. Już podczas Fame MMA 7 Kamila Wybrańczyk wyszła do klatki, żeby rzucić wyzwanie Marcie Linkiewicz. Ostatecznie zadebiutowała dwie gale później, przeciwko innej rywalce.

Podczas Fame MMA 9 “Kamiszka” zmierzyła się z Kamilą Smogulecką. Pokonała “Zusje” przez poddanie w drugiej rundzie i świetnie zaprezentowała się w oktagonie. Tuż po triumfie Wybrańczyk w oktagonie pojawili się przedstawiciele organizacji, Wojciech Gola i Michał “Boxdel” Baron, którzy ogłosili pojedynek Wybrańczyk vs Linkiewicz.

“Linkimaster” w MMA pokonała Monikę Godlewską, Kamilę Smogulecką i Martę Rentel. Jedyną porażkę poniosła przeciwko Anieli Bogusz – w walce o pas organizacji.

“Lil Masti” opuściła jednak freak-fightową organizację w atmosferze skandalu, w związku z czym zwakowała pas. Ten będzie stawką walki Linkiewicz vs Wybrańczyk.

Ciekawą historię ma też potyczka Dawida Malczyńskiego z Adrianem Polańskim. “Bocian” i “Polak” zmierzą się już po raz trzeci.

W poprzednim starciu zwyciężył Polański, ale nie odebrał pasa wagi półśredniej Malczyńskiemu, ponieważ walka została zakontraktowana na ostatnią chwilę i odbyła się podczas wydarzenia z cyklu Fame MMA UK.

W oktagonie Malczyński stoczył pięć pojedynków. Poza porażką z “Polakiem” wygrał wszystkie starcia. Pokonywał Wojciecha Golę, Tomasza Olejnika, Amadeusza Roślika i wspomnianego Polańskiego.

Będący w ostatnim czasie na fali “Polak” z Fame MMA związany jest od początku. W formule MMA dla organizacji stoczył pięć walk. Przegrał dwa pierwsze starcia, ale później triumfował trzy razy z rzędu.

Ostatni pojedynek stoczył podczas wrześniowego Fame MMA 7. W kontrowersyjnych okolicznościach, po dyskwalifikacji, pokonał Amadeusza “Ferrariego” Roślika.

Walka gwiazd Internetu. Marcin Dubiel zmierzy się z Cezarym Nyklem

Do tej pory Marcin Dubiel stoczył w Fame MMA jeden pojedynek. Zadebiutował w walce wieczoru podczas ósmej edycji. Zmierzył się wtedy z Kacprem Błońskim. “Blonsky”, z którym pozostawał w konflikcie, pokonał go przez jednogłośną decyzję.

Do oktagonu trafił jako internetowy celebryta. Zasłynął w mediach społecznościowych i serwisie YouTube, gdzie publikował materiały, które osiągały rekordowe wyniki.

Cezary “Czaro” Nykiel do tej pory nie walczył w mieszanych sztukach walki. Podobnie jak Dubiel, jest twórcą internetowym. Należy do “Teamu X”, dzięki któremu zasłynął na Instagramie czy TikToku. Podczas konferencji prasowej ujawnił, że wybrał walkę na Fame MMA zamiast podejścia do matury!

Na ten pojedynek czeka cała Polska. Norman Parke czy Kasjusz Życiński?

Starcie odbędzie się w limicie do 83 kg na zasadach boksu. Do końca nie wiadomo było, czy walka się odbędzie, jednak Konfrontacja Sztuk Walki, główny pracodawca Normana Parke’a, ostatecznie wyraziła zgodę na “wypożyczenie” swojego fightera.

“Don Kasjo” zadebiutował w Fame MMA w 2019 roku. Wtedy pokonał decyzją sędziów Adriana “Polaka” Polańskiego. W drugiej walce były pięściarz olimpijski wypunktował Dawida “Ambro” Ambroziaka w starciu na zasadach kickboxingu. Później, podczas Fame MMA 6, Kasjusz Życiński zmierzył się w MMA z Maciejem Ratajem, którego poddał. 

W poprzednim starciu, na Fame MMA 8, Kasjusz Życiński zmierzył się z Marcinem Najmanem. Potyczka zakończyła się skandalem. “El Testosteron” został zdyskwalifikowany.

Natomiast Norman Parke to w pełni profesjonalny zawodnik sportów walki. W swojej karierze walczył dla UFC, ACB czy BAMMA. Dobrze radził sobie w KSW. Trzykrotnie mierzył się z Mateuszem Gamrotem. “Gamer” dwukrotnie go pokonał. “Stormin” był jednak lepszy od Marcina Wrzoska, Artura Sowińskiego, Łukasza Chlewickiego i Borysa Mańkowskiego.

Organizacja FAME MMA przygotowała specjalny bonus. Zwycięzca zgarnie kilogramową sztabkę złota. Jej wartość może wynosić ponad 100 tysięcy złotych. 

Kibiców to starcie elektryzuje nie tylko ze względu na konflikt między wojownikami, ale głównie z powodu testu umiejętności gwiazdy freak-fightów. Naprzeciw celebryty z “Warsaw Shore” stanie sportowiec z krwi i kości. Kibice i eksperci zastanawiają się, czy to “prawdziwy” sport zwycięży w tym starciu.

Rozpiska gali FAME MMA 10:

Pojedynek na zasadach boksu
Norman “Stormin” Parke (82,7 kg) vs Kasjusz “Don Kasjo” Życiński (82,7 kg)

Marcin Dubiel (76,4 kg) vs Cezary “Czaro” Nykiel (73,3 kg)

Pojedynek o pas wagi półśredniej
Dawid “Bocian” Malczyński (76,5 kg) vs Adrian “Polak” Polański (77 kg)

Pojedynek o pas wagi koguciej kobiet
Marta “Linkimaster” Linkiewicz (61,1 kg) vs Kamila “Kamiszka” Wybrańczyk (60,5 kg)

Arkadiusz “Aroy” Tańcula (91,1 kg) vs Mateusz Murański (93,3 kg)
Piotr Pająk (77,6 kg) vs Alan “Alanik” Kwieciński (77,6 kg)
Mateusz “Harribo” Gąsiewski (76,4 kg) vs Amadeusz “Ferrari” Roślik (77,2 kg)
Łukasz Lupa (90,2 kg) vs Gabriel “Arab” Al-Sulwi (89,9 kg)
Mikołaj Śmieszek (83,3 kg) vs Michał Gała (84,5 kg)
Piotr “Miejski Drwal” Szczurek (77,2 kg) vs Dawid “Ambro” Ambroziak (74,5 kg)

Zobacz także:

Conor McGregor najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie. Wyprzedził Messiego i Ronaldo!

Conor McGregor (22-5) najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie! Irlandczyk znalazł się na szczycie rankingu opublikowanego przez portal Forbes.

FEN 31: Duża niespodzianka! Debiut Lil Masti ogłoszony!

Lil Masti (1-0) w szczytnym celu na FEN! Debiut nastąpi 28 maja podczas FEN 34: TOTALbet Fight Night.

FAME MMA 10: Duże zaskoczenie! Wychudzony Don Kasjo jeszcze mniej wniósł na wagę!

Kasjusz Życiński profesjonalnie podchodzi do najbliższego starcia. ”Don Kasjo” podczas porannego ważenia wniósł na wagę mniej niż każdy się spodziewał! Tym samym Kasjuszowi nie grozi zabranie znacznego procentu z wypłaty.