MMA PLBellatorYoel Romero wygrał sprawę z producentem odżywek, przez którego wpadł na dopingu! Otrzyma miliony z odszkodowania!

Yoel Romero wygrał sprawę z producentem odżywek, przez którego wpadł na dopingu! Otrzyma miliony z odszkodowania!

Były zawodnik UFC i pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi średniej, a obecnie zawodnik Bellatora – Yoel Romero wygrał sprawę sądową z producentem odżywek, przez którego wpadł na dopingu cztery lata temu.

Teraz producent wspomagaczy – firma Goldstar Performance Products będzie musiała wypłacić Kubańczykowi ogromne – milionowe! – odszkodowanie!

Yoel Romero wygrał sprawę z producentem odżywek, przez którego wpadł na dopingu! Otrzyma miliony z odszkodowania!

Romero w przeszłości miał pozytywny wynik testu na obecność w organizmie niedozwolonych substancji, który przeprowadziła USADA. Amerykańska Agencja Antydopingowa zawiesiła Kubańczyka w prawach zawodnika, jednak zawieszenie to skrócono do 6 miesięcy po tym, jak Romero udowodnił USADZIE, że korzystał z zanieczyszczonego suplementu firmy Goldstar.

Po tej “wpadce” na wizerunku Romero pojawiła się poważna rysa, z którą zawodnik już będzie musiał się zmagać do końca swojej kariery.

W związku z tym postanowił on pozwać firmę Goldstar i zażądał wypłacenia prawie 27,5 milionów dolarów odszkodowania za poniesione straty finansowe i wizerunkowe.

Teraz zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd Najwyższy z New Jersey postanowił nałożyć na firmę Goldstar obowiązek zapłacenia Romero odszkodowania, ale w mniejszej kwocie. Ostatecznie Kubańczyk może liczyć na zadośćuczynienie pieniężne w kwocie 12,45 milionów dolarów za poniesione szkody wizerunkowe, brak możliwości zarabiania pieniędzy w tym czasie oraz stres emocjonalny.

Yoel Romero jest obecnie zawodnikiem Bellatora. 44-latek miał walczyć z Anthonym Johnsonem w ramach turnieju wagi półciężkiej, ale nie został dopuszczony do rywalizacji przez lekarzy.

Zobacz także:

Walka na horyzoncie? Pudzianowski zaczepia Khalidova: To nic nie da!

To byłoby dopiero zaskakujące zestawienie. Mariusz Pudzianowski (15-7) postanowił w mediach społecznościowych zaczepić Mameda Khalidova (35-7-2).

Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC! Mocna rywalka na powrót! Będzie zwycięstwo?

Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC! Była pretendentka do pasa największej federacji na świecie zawalczy już w te wakacje! Rywalką Łodzianki będzie zaprawiona w bojach – Jessica Penne.

Tomasz Sarara zadebiutuje w MMA już na gali KSW 62. Znamy też rywala!

Na gali KSW 62 dojdzie do długo wyczekiwanego debiutu jednego z najlepszych polskich kickbokserów w formule MMA. Tomasz Sarara (0-0) spotka się 17 lipca z ostatnim rywalem, który pokonał go w ringu, Vladimirem Tokiem (0-1). Starcie odbędzie się w limicie kategorii ciężkiej.