MMA PLBellatorYoel Romero wybrał nowego pracodawcę. Szykują się świetne walki!

Yoel Romero wybrał nowego pracodawcę. Szykują się świetne walki!

Yoel Romero (13-5) długo nie pozostawał na “bezrobociu”. “Żołnierz Boga” zwiąże się bowiem z inną czołową organizacją – Bellator MMA.

W UFC zdecydowano się na pewne cięcia w kontraktach i amerykańską organizację opuści ok. 60 zawodników. Wśród nich znalazł się również 43-letni Kubańczyk.

Portal ESPN poinformował, że Romero zgodził się na podpisanie długoterminowej umowy z Bellatorem. Ponadto portal MMA Fighitng potwierdził, że debiut zawodnika jest planowany na 2021 rok w limicie kategorii półciężkiej.

Yoel Romero to były pretendent do pasa UFC w kategorii średniej. Po serii ośmiu zwycięstw (w tym nad Machidą,”Jacare” i Weidmanem) Kubańczyk dostał szansę walki z Robertem Whittakerem, lecz przegrał po dramatycznej i zaciętej walce. Tytuł mistrza tymczasowego mógł zdobyć kila miesięcy później. Mimo efektownego nokautu na Luke’u Rockholdzie nie doszło do tego, gdyż wcześniej “Żołnierz Boga’ nie zmieścił się w limicie wagowym. Było to ostatnie zwycięstwo Romero w oktagonie UFC, choć należy zauważyć, że w opinii wielu ekspertów decyzje w pojedynkach z Whittakerem (rewanż) i Paulo Costą mogły pójść na jego stronę. Po raz ostatni 43-latek walczył w marcu bieżącego roku, gdy po zachowawczym pojedynku uległ obecnemu mistrzowi Israelowi Adesanyi.

Kategoria półciężka Bellatora coraz mocniejsza!

Trzeba przyznać, że sytuacja w kategorii półciężkiej organizacji Scotta Cokera robi się naprawdę interesująca. Aktualnie mistrzem jest tu Vadim Nemkov (13-2), który odebrał tytuł wciąż zasiadającemu na tronie królewskiej dywizji Ryanowi Baderowi (27-6, 1 N/C).

Kategoria do 205 funtów w ostatnim czasie została znacząco wzmocniona. Debiut i pierwsze zwycięstwo ma już za sobą były czołowy zawodnik UFC Corey Anderson (14-5).

Do startów w formule MMA właśnie w Bellatorze powraca były pretendent do pasa UFC, Anthony “Rumble” Johnson (22-6).

Niedawno do Bellatora dołączył też aktualny mistrz ACA w kategorii półciężkiej – Dovletdzhan Yagshimuradov (18-5-1). Niepokonanego od pięciu lat Turkmena fani w Polsce mogą kojarzyć chociażby ze zwycięstwa nad Karolem Celińskim na warszawskiej gali ACA 92 w lutym zeszłego roku.

W przyszłym roku możemy więc obejrzeć kilka ciekawych zestawień w kategorii półciężkiej organizacji Bellator MMA.

Zobacz także:

KSW 57 – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

19 grudnia czeka nas ostatnia gala Federacji KSW w tym roku. Rozpiska KSW 57 prezentuje się naprawdę wyśmienicie. Przygotowano aż trzy pojedynki mistrzowskie a poza tym kilka bardzo ciekawych starć.

Poważne oskarżenia kierowane w stronę szefa KSW! To koniec Parke w polskiej organizacji?

Norman Parke za pomocą mediów społecznościowych oskarżył jednego z właścicieli KSW. Wojownik z Irlandii Północnej przekonuje, że nie dostał obiecanych pieniędzy…