MMA PLArchiwumKSWXTB KSW 88: Maria Silva wypunktowała Anitę Bekus na pełnym dystansie

XTB KSW 88: Maria Silva wypunktowała Anitę Bekus na pełnym dystansie

Maria Silva (10-1) pokonała Anitę Bekus (7-4) jednogłośną decyzją podczas gali XTB KSW 88 w Radomiu.

KSW 88 Maria Silva

Spokojny początek walki. Po mniej więcej upływie półtorej minuty Bekus złapała rywalka i wepchnęła ją w siatkę. Silva pokazała jednak, że dysponuje sporą siłą i była w stanie odwracać Polkę. “Viúva Negra” ładnie sprowadziła przeciwniczkę do parteru. Szybko jednak zawodniczki wróciły do stójki. Tym razem to Bekus efektownym rzutem obaliła. Walka toczyła się jednak przede wszystkim w klinczu. Tam obie zawodniczki sporo pracowały kolanami.

Silva zaczęła drugą rundę dobrą kombinacją. Bekus była nastawiona na kontry. Brazylijka w połowie rundy doprowadziła do klinczu. Tu kontynuowała ataki kolanami. Potem “Viúva Negra” zaszła też za plecy i efektownie obaliła. Wpięła się i w ostatnich sekundach spróbowała duszenia. Być może gdyby miała nieco więcej czasu udałoby się jej skończyć walkę.

Bekus intensywnie rozpoczęła rundę trzecią. Silva odpowiedziała wieloma kopnięciami i dobrymi kombinacjami ciosów. Pogromczyni Eweliny Woźnik bardzo dobrze czuła się w stójce. Bekus doprowadziła więc do klinczu a zaraz potem również do obalenia. Silva jednak była aktywna nawet z pleców a na dodatek stosunkowo szybko wstała. Pod siatką Viúva Negra” biła łokciami i kolanami. Bekus próbowała też obalenia, ale akcja zawodniczki Octopus Łódź była nieskuteczna. Pod koniec walki Silva trafiła jeszcze soczystym lewym sierpowym.

O wyniku walki decydowali sędziowie. Wszyscy punktowali identycznie – po 30-27 dla Brazylijki.

Silva wygrała 10 z 11 zawodowych walk. W ubiegłym roku podczas gali ARES FC pokonała m.in. czołową polską zawodniczkę Ewelinę Woźniak. Jedynej porażki w karierze doznała zaś próbując zdobyć kontrakt z UFC w ramach Dana White’s Contender Series.
Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis