MMA PLKSWXTB KSW 85: Yasmin Guimarães zdominowała Adriannę Kreft i zadała Polce pierwszą porażkę w karierze

XTB KSW 85: Yasmin Guimarães zdominowała Adriannę Kreft i zadała Polce pierwszą porażkę w karierze

Yasmin Guimarães (6-1) zdecydowanie pokonała Adriannę Kreft (5-1) na pełnym dystansie podczas gali XTB KSW 85 w Nowym Sączu.

XTB KSW 85 Yasmin Guimarães

Kreft wywierała presję, ale Guimarães dobrze pracowała zwłaszcza kopnięciami na tułów. Na minutę przed końcem rundy walka przeniosła się do klinczu, gdzie zawodniczki walczyły o dominującą pozycję. Guimarães dobrze trafiła kilkukrotnie kolanem.

Polka wciąż wywierała presję, ale przy okazji inkasowała sporo ciosów. Reprezentantka MMA Team Tczew zepchnęła rywalkę na siatkę, ale miała wyraźny problem ze sprowadzeniem walki do parteru. Po dłuższym czasie Brazylijka zdołała ją nawet odwrócić choć nie na długo. Guimarães nawet wepchnięta w siatkę była jednak w stanie odpowiadać trafiając kolanem. Niedawna pogromczyni Emilii Czerwińskiej raz jeszcze odwróciła pozycję a potem wróciła na środek klatki. W samej końcówce Brazylijka próbowała jeszcze zaciągnąć rywalkę do parteru.

Guimarães dobrze zaczęła też rundę trzecią. Przez kilkadziesiąt sekund dociskała ona Polkę do siatki. Po kilku dobrych ciosach wróciła do dominującej pozycji. Brazylijka znakomicie kontrolowała pojedynek. Po nieudanej próbie obalenia ze strony Adrianny Kreft raz jeszcze skontrolowała ją w klinczu. W ostatnich sekundach Guimarães usadziła jeszcze Polkę na macie.

Wszyscy sędziowie punktowali identycznie – 30-27 dla Yasmin Guimarães. Brazylijka wygrała więc drugą walkę w Federacji KSW.

Zobacz także:

XTB KSW 85: wyniki NA ŻYWO! Parnasse czy Ruchała? Kto wygra w Nowym Sączu?

Już w sobotę wieczorem w Amfiteatrze Parku Stzeleckiego w Nowym Sączu odbędzie się gala XTB KSW 85. W rozpisce znalazły się dwa pojedynki mistrzowskie.

FEN 48: Marcin Wójcik efektownie nokautuje Adama Wieczorka. “Siwy” runął na matę! [WIDEO]

Marcin Wójcik (18-8) znokautował Adama Wieczorka (11-3) w walce wieczoru gali FEN 48 w Jastrzębiu-Zdroju. Efektowne zwycięstwo nad byłym zawodnikiem UFC otwiera dla “Giganta” drogę do odzyskania pasa wagi półciężkiej FEN.

Mistrz KSW Ibragim Chuzhigaev zapewnia: Mamed Khalidov może wyczyścić całą kategorię!

Ibragim Chuzhigaev (17-5) już w sobotę stanie do drugiej obrony pasa kategorii półciężkiej w organizacji KSW. Reprezentant Turcji podczas gali KSW 85 w Nowym Sączu zmierzy się z niepokonanym Bogdanem Gnidko (10-0). 32-latek został zapytany o potencjalne starcie Pawła Pawlaka z Mamedem Khalidovem. Ibragim zapewnia, że zawodnik Arrachionu Olsztyn może wyczyścić całą kategorię średnią w polskiej organizacji.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis