MMA PLKSWXTB KSW 85: Wilson Varela zdominował Łukasza Rajewskiego. Pewne zwycięstwo Francuza

XTB KSW 85: Wilson Varela zdominował Łukasza Rajewskiego. Pewne zwycięstwo Francuza

Wilson Varela (10-5) pokonał zdecydowanie na punkty Łukasza Rajewskiego (12-9, 1 N/C) na gali XTB KSW 85 w Nowym Sączu.

XTB KSW 85 Wilson Varela

Na początku pojedynku obaj zawodnicy ochoczo częstowali się lowkickami. Rajewski dobrze pracował ciosami. Varela przymierzył jednak frontalnym kopnięciem na tułów, który Polak znacząco odczuł. Na twarzy “Raja” pojawiła się też krew. Interesujące kickbokserskie starcie w rundzie pierwszej.

Varela konsekwentnie okopywał nogę przeciwnika. Francuz wyraźnie przejął inicjatywę w tym pojedynku. Rajewski zdołał jednak wrócić do walki i trafić przeciwnika mocno obrotówką. Varela przetrwał jednak problemy i dobrze punktował lewym prostym. W końcówce rundy “The Prototype” wzmocnił jeszcze tempo i był bliski zakończenia pojedynku. Gong uratował jednak Polaka.

Francuski zawodnik kontynuował mocny atak również w rundzie trzeciej. Varela zamykał Rajewskiego przy siatce i zasypywał seriami ciosów. Reprezentant Czerwonego Smoka był w naprawdę trudnej sytuacji. “Raju” próbował przechwycić nogę rywala, ale nie wykończył obalenia. Polakowi wyraźnie brakowało już sił na tym etapie pojedynku. Varela kontrolował walkę i w samej końcówce zaczął się popisywać co wyraźnie nie spodobało się lokalnej publiczności.

Wynik walki był dość oczywisty. 30-26, 30-27, 30-27 – wszyscy sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Francuzowi.

Zobacz także:

XTB KSW 85: wyniki NA ŻYWO! Parnasse czy Ruchała? Kto wygra w Nowym Sączu?

Już w sobotę wieczorem w Amfiteatrze Parku Stzeleckiego w Nowym Sączu odbędzie się gala XTB KSW 85. W rozpisce znalazły się dwa pojedynki mistrzowskie.

FEN 48: Marcin Wójcik efektownie nokautuje Adama Wieczorka. “Siwy” runął na matę! [WIDEO]

Marcin Wójcik (18-8) znokautował Adama Wieczorka (11-3) w walce wieczoru gali FEN 48 w Jastrzębiu-Zdroju. Efektowne zwycięstwo nad byłym zawodnikiem UFC otwiera dla “Giganta” drogę do odzyskania pasa wagi półciężkiej FEN.

Mistrz KSW Ibragim Chuzhigaev zapewnia: Mamed Khalidov może wyczyścić całą kategorię!

Ibragim Chuzhigaev (17-5) już w sobotę stanie do drugiej obrony pasa kategorii półciężkiej w organizacji KSW. Reprezentant Turcji podczas gali KSW 85 w Nowym Sączu zmierzy się z niepokonanym Bogdanem Gnidko (10-0). 32-latek został zapytany o potencjalne starcie Pawła Pawlaka z Mamedem Khalidovem. Ibragim zapewnia, że zawodnik Arrachionu Olsztyn może wyczyścić całą kategorię średnią w polskiej organizacji.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis