MMA PLKSWXTB KSW 85: Patryk Kaczmarczyk po ciężkiej i bliskiej walce pokonał Daniela Tarchilę

XTB KSW 85: Patryk Kaczmarczyk po ciężkiej i bliskiej walce pokonał Daniela Tarchilę

Patryk Kaczmarczyk (10-2) pokonał Daniela Tărchilę (6-2) po bliskiej decyzji na XTB KSW 85 w Nowym Sączu.

XTB KSW 85 Patryk Kaczmarczyk

Początek walki to wymiany ciosów w stójce. Tărchilă nieźle pracował ciosami prostymi Po kilkudziesięciu sekundach Kaczmarczyk zepchnął rywala na siatkę, ale ten odwrócił pozycję. Polak potem w stójce zaatakował łokciem, popisał się też high kickiem, który rywal przyjął na odchyleniu. W końcu udało mu się też obalić Mołdawianina i kontrolować go już do końca rundy.

Tărchilă zaczął drugą rundę od dobrej serii ciosów. Kaczmarczyk złapał go jednak po siatką i przy wykorzystaniu haczenia sprowadził walkę o parteru. Mołdawianin znakomicie jednak odwrócił pozycję i znalazł się za plecami Polaka. Były mistrz Armia Fight Night wyszedł jednak z opałów i wrócił do stójki. Potem Kaczmarczyk ponownie obalił rywala. Przez pewien czas miał też kontrolę. Tărchilă wykorzystał jednak chwilę jego nieuwagi i znakomicie odwrócił pozycję. Na minutę przed końcem zawodnicy wrócili o stójki. Tărchilă trafił high kickiem a w samej końcówce jeszcze potężnym prawym.

Kaczmarczyk wywierał presję, ale rywal dobrze walczył “na wstecznym”. Zawodnik RKT Radom w końcu jednak dopiął swego i zaliczył skuteczne obalenie. Polak długo był w stanie kontrolować rywala, próbował też duszenia ręka-głowa. Tărchilă w końcu jednak wrócił na nogi. Na kilka ciosów Mołdawianina polski zawodnik odpowiedział jeszcze łokciem. Ostatecznie jednak o wyniku pojedynku musieli decydować sędziowie.

Wszyscy punktowali identycznie – 29-28 dla Patryka Kaczmarczyka.

Zobacz także:

XTB KSW 85: wyniki NA ŻYWO! Parnasse czy Ruchała? Kto wygra w Nowym Sączu?

Już w sobotę wieczorem w Amfiteatrze Parku Stzeleckiego w Nowym Sączu odbędzie się gala XTB KSW 85. W rozpisce znalazły się dwa pojedynki mistrzowskie.

FEN 48: Marcin Wójcik efektownie nokautuje Adama Wieczorka. “Siwy” runął na matę! [WIDEO]

Marcin Wójcik (18-8) znokautował Adama Wieczorka (11-3) w walce wieczoru gali FEN 48 w Jastrzębiu-Zdroju. Efektowne zwycięstwo nad byłym zawodnikiem UFC otwiera dla “Giganta” drogę do odzyskania pasa wagi półciężkiej FEN.

Mistrz KSW Ibragim Chuzhigaev zapewnia: Mamed Khalidov może wyczyścić całą kategorię!

Ibragim Chuzhigaev (17-5) już w sobotę stanie do drugiej obrony pasa kategorii półciężkiej w organizacji KSW. Reprezentant Turcji podczas gali KSW 85 w Nowym Sączu zmierzy się z niepokonanym Bogdanem Gnidko (10-0). 32-latek został zapytany o potencjalne starcie Pawła Pawlaka z Mamedem Khalidovem. Ibragim zapewnia, że zawodnik Arrachionu Olsztyn może wyczyścić całą kategorię średnią w polskiej organizacji.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis