MMA PLKSWXTB KSW 78: Tomasz Romanowski wygrywa z Paczuskim niejednogłośną decyzją. Szalone wymiany! [WIDEO]

XTB KSW 78: Tomasz Romanowski wygrywa z Paczuskim niejednogłośną decyzją. Szalone wymiany! [WIDEO]

Tomasz Romanowski (18-8, 1 N/C) pokonał Radosława Paczuskiego (5-1) niejednogłośną decyzją w co-main evencie gali XTB KSW 78 w Szczecinie.

XTB KSW 78 Tomasz Romanowski

Początek walki to sporo szachowania i ustawiania się. Ciosów nie było zbyt dużo. Romanowski od czasu do czasu próbował szarż. Paczuski kilka razy również dobrze trafił. Były też kopnięcia ze strony świetnego kickboksera. Zawodnik Uniq Fight Club poszedł z dobrymi ciosami. “Tommy” ustrzelił go jednak lewą ręką. Nogi na chwilę ugięły się pod Paczuskim. “Radek” pozbierał się jednak a w samej końcówce popisał się okrężnym kopnięciem na głowę.

Na początku drugiej rundy mocno trafił Paczuski. Zawodnicy wdali się w morderczą wymianę. Paczuski dobrze pracował lowkickami, którymi rozbijał wykroczną nogę oponenta. Reprezentant Berserkers Team po raz kolejny potężnie go jednak trafił. Były mistrz FEN i DSF w K-1 przeżywał kolejny trudny moment w tej walce. Paczuski wrócił jednak do akcji. Wciąż dużo kopał. W tej rundzie działo się naprawdę sporo.

Trzecia runda również przyniosła efektowne wymiany. Paczuski był w stanie trafiać podbródkowym. Zwycięzca programu “Tylko Jeden” odpowiadał zaś obszernymi ciosami w seriach. Paczuski z kolei starał się wydłużać dystans i kąsać pojedynczo. Zawodnik Uniq Fight Club walczył rozważnie i szukał swojej szansy. Romanowski z kolei próbował zbliżyć się do rywala, ale nadziewał się też na kolana

Sędziowie nie byli jednogłośni. Jeden punktował walkę 29-28 dla Paczuskiego, dwaj pozostali jednak w takim samym stosunku dla Romanowskiego.

Zobacz także:

XTB KSW 78 – wyniki

Pierwsza gala KSW w 2023 roku odbędzie się w Szczecinie. Walka wieczoru to rewanżowe starcie Michała Materli i Kendalla Grove. W co-main evencie rękawice skrzyżują Tomasz Romanowski i Radosław Paczuski. Ponadto w rozpisce znaleźli się m.in. Borys Mańkowski, Łukasz Sudolski czy Roman Szymański.

Zabrakło szczęścia… Haratyk dominował, ale w 5. rundzie został poddany z rąk Abdouraguimova!

Rafał Haratyk (16-5-1) był naprawdę bardzo bliski zdobycia pasa organizacji Ares FC. Polak dominował – wydawało się, że zaraz dojdzie do decyzji sędziów i na biodrach Rafała pojawi się pas. Podopieczny Damiana Herczyka ostatecznie pod koniec piątej odsłony musiał uznać wyższość – Abdoula Abdouraguimova (16-1).

Już dziś Krzysztof Głowacki stoczy bardzo ważny pojedynek! Transmisja w TVP Sport!

Krzysztof Głowacki (32-3, 20 KO) już dzisiaj stoczy bardzo ważny pojedynek w Manchesterze. Będzie to kolejny pojedynek byłego mistrza świata na terenie Wielkiej Brytanii. ”Główka” tuż przed walką wieczoru skrzyżuje rękawice z niepokonanym Richardem Riakporhe (15-0, 11 KO). Transmisja pojedynku na żywo w TVP Sport.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis