MMA PLUFCWziął walkę w ostatniej chwili, został nagrodzony! Bonusy po UFC on ESPN 11 [WIDEO]

Wziął walkę w ostatniej chwili, został nagrodzony! Bonusy po UFC on ESPN 11 [WIDEO]

Foto: UFC
Foto: UFC

Po gali UFC on ESPN 11 w Las Vegas tradycyjnie przyznano bonusy za najbardziej efektowne występy podczas tego wydarzenia.

Za najlepszą walkę gali uznano co-main event, w którym to Josh Emmett (16-2) pokonał Shane’a Burgosa (13-2). Zawodnicy kategorii piórkowej stoczyli prawdziwą wojnę w oktagonie. Już na początku walki Emmett uszkodził kolano, Rywal wykorzystywał to niemiłosiernie okopując nogę przeciwnika. Oglądaliśmy mordercze wymiany z obu stron. Mimo kontuzji Emmett był w stanie posyłać rywala na deski i ostatecznie wygrać całą walkę na punkty.

Poniżej kilka akcji z tego pojedynku:

W pojedynku otwierającym kartę główną ładną balachą popisał się Jim Miller (32-14, 1 N/C). Roosevelt Roberts (10-2) werbalnie poddał walkę. Dla Millera była to 35. walka w UFC, dzięki czemu w klasyfikacji wszech czasów zrównał się z “Kowbojem Cerrone”. Na dodatek zawodnik otrzymał też bonus.

Nagrodzony został także Justin Jaynes (16-4), który swoją walkę przyjął… w środę wieczorem! Po tym jak jeden z członków narożnika Matta Frevoli uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa organizacja potrzebowała szybkiego zastępstwa dla Franka Camacho (22-9). Zawodnik, który zdobywał pasy mistrzowskie Warrior Xtreme Cagefighting w dwóch kategoriach wagowych, podjął wyzwanie. Jaynes potrzebował zaledwie 41 sekund, aby rozprawić się z rywalem. Sędzia Herb Dean przerwał walkę i uratował Camacho przed kolejnymi obrażeniami. Był to najszybszy nokaut i zarazem drugie najszybsze skończenie w wykonaniu debiutanta w UFC. Jedynie Diego Ferreira w trzy sekundy szybciej poddał swego przeciwnika 6 lat temu.

Bonusy po UFC on ESPN 11:

Walka Wieczoru: Josh Emmett vs. Shane Burgos

Występ Wieczoru: Jim Miller, Justin Jaynes

Wszyscy wymienieni zawodnicy otrzymają dodatkowe 50 tysięcy dolarów.

Zobacz także:

UFC on ESPN 11 – wyniki

Wśród uczestników gali UFC on ESPN 11 znalazł się Polak Oskar Piechota. Wyniki gali w Las Vegas.