MMA PLNajnowszeBez kategoriiWywiad z Joshem Barnettem przed Afflicition: Day of Reconing!

Wywiad z Joshem Barnettem przed Afflicition: Day of Reconing!

080305sengoku02qx9.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Josh Barnett to jeden z najlepszych zawodników wagi ciężkiej na świecie, przez wielu uznawany za numer trzy, zaraz po Fiodorze i Nogu. Wydaje się, że po ostatniej walce Noga, ten ranking powinien się zmienić, ale jak mówi Josh w wywiadzie poniżej, rankingi są do niczego. Jak chcecie się dowiedzieć więcej o jego spojrzeniu na MMA, UFC i najbliższych planach, szczególnie walce z Yvelem, zapraszamy do lektury.

Opowiedz nam o swoim przeciwniku.

Będę walczył z Gilbertem Yvelem., który jest holenderskim kick-boxerem. Walczy w MMA juz od jakiegoś czasu i ma na koncie ponad 40 walk.

Yvel był dyskwalifikowany za gryzienie, znokautowanie sędziego i także wsadził palce w oczy Donowi Frye.

Ta. Kilka razy tak było, to prawda, ale minęło już dużo czasu od tych wydarzeń. W każdym razie mało mnie to interesuje. Wszystko o czym myślę, to to, ze mam walkę.

Jakim cudem w ogóle dopuszczono go do walki?

Jeszcze nie dostał pozwolenia, ale jest to bardzo prawdopodobne.

Jesteś sklasyfikowany na 3 miejscu w wadze ciężkiej, po Fiodorze i Arlovskim, którzy walczą ze sobą na Affliction Day of Reconing. Będziesz walczył ze zwycięzcą tej walki?

Myślę, ze jest to możliwe. Jedyna walka, która ma dla mnie znaczenie, to nadchodząca. Rankingi zmieniają się bardzo często, nie obchodzą mnie zbytnio.

Zgadza się, ale byłaby to walka, którą wielu na pewno chętnie by obejrzało.

Cóż, nie leży to w mojej mocy, by do niej doszło.

Pomówmy wiec o nadchodzącej walce. Nie miałeś walczyć z Brettem Rogersem?

Tak, miało tak być i odpowiadało mi to, ale myślę ze powinieneś zapytać Affliction czemu do tej walki nie doszło. Myślę, ze wciąż ważny kontrakt z EliteXC mógł być przeszkodą.

Znokautowałeś Randego Coutura w 2002 roku, gdy był w szczycie formy, a po roku nazwałeś go papierowym mistrzem. Myślisz, ze Brock Lesnar jest nim również?

Hm, cóż, jeśli cofnąć się do tamtych czasów, kiedy to powiedziałem, to pewnie miałem rację. Nie wiem. Głównie powiedziałem tak, by odpowiedzieć na obsceniczne komentarze Dany White, gdy ogłosił wszem i wobec, ze Randy jest nie do pokonania. To się wydarzyło na konferencji prasowej, na której i ja byłem obecny. Musiałem się odezwać, ale on mnie zignorował. Media jednak mnie wysłuchały i przekazały to dalej.

Oczywiście Randy to dobry zawodnik i dokonuje rzeczy, o których inni mogą jedynie pomarzyć w jego wieku, mimo to Brock nie powinien dostać szansy walki o pas. Jest to jednak coś godnego uznania, że udało mu się zwyciężyć mimo tak dużego braku doświadczenia. Pasy, cóż, nie powiem, że są nic nie warte, bo jak słyszałem są po 7 tysięcy dolców, jednak jest wielu zawodników, którzy je mają, a nie powinni ich mieć. Zawsze mówiłem, że Brock powinien pokonać Randego…. W każdym razie, jest prawdopodobieństwo, że przegra z Mirem, a to ze względu na ich umiejętności.

Siedem tysięcy? Pasy są dość ciężkie…

Ta, ale Brock będzie z 10 kilo cięższy od Mira, lub więcej, w zależności jaką kanapkę zje tego dnia.

Mir wyglądał nieźle w ostatniej walce…

Tak, ale myślę ze to co najbardziej wszystkich zszokowało to jak bardzo beznadziejnie wyglądał Nogueira. Mir pewnie juz ma dość wysłuchiwania jak to Nog był osłabiony zamiast jak to on wyglądał świetnie, to największe zwycięstwo jakie osiągnął, jednak każdy kto śledził karierę Noga wie, że zaprezentował się bardzo bardzo słabo w tej walce.

Chciałbyś walczyć z Nogiem po raz trzeci?

Jasne. Nie obchodzi mnie w jakiej jest formie, chce mu skopać dupsko.

Są jacyś inni przeciwnicy, z którymi byś się chciał zmierzyć?

Zawsze chciałem się zmierzyć z Aleksandrem Karelinem, wielokrotnym zdobywcą złotych medali na Olimpiadzie w zapasach w stylu klasycznym, ale on nie walczy w MMA. W pewnym momencie, był uważany za największego atletę na świecie.

Są jakieś szanse, że będziesz znów walczył dla UFC? Rok temu krążyły plotki, że znów podpiszesz z nimi kontrakt.

Może wtedy, gdy byłem bez kontraktu po upadku , ale nigdy nie dostałem od nich oferty, więc nie byli raczej zainteresowani. Mówiąc szczerze, nie wiem jaki Dana White ma ze mną problem, ale kiedy wygłasza puste oświadczenia, że Randy jest najlepszym zawodnikiem na świecie, a ja go pokonałem, musze się odezwać. Wiec, Dana, nie opowiadaj głupot. Nie mogę nie reagować, gdy on mówi coś złego o organizacji, dla której aktualnie walczę. Jednak jestem biznesmenem, nie musze go lubić. Musze robić swoje i robić to lepiej niż wszyscy inni dookoła.

Kompletny wywiad na stronie: http://www.8countnews.com/news/117/ARTICLE/1292/2009-01-11.html
– gdzie możecie poczytać jeszcze, co Josh sądzi o kobiecym MMA, zapasach i walce Rashada Evansa z Forrestem Griffinem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis