MMA PLFFFWyniki FFF 1: Sędziowie wskazali na żołnierza! Filip Bątkowski lepszy od Kamila Korzeniowskiego

Wyniki FFF 1: Sędziowie wskazali na żołnierza! Filip Bątkowski lepszy od Kamila Korzeniowskiego

Za nami pierwsza walka głównej karty gali FFF 1 w Zielonej Górze, w której na przeciwko siebie stanęli zawodowy żołnierz i strażak i było to starcie promowane jako konfrontację przedstawicieli dwóch bardzo niebezpiecznych zawodów. Kto ostatecznie okazał się lepszy?

Żołnierzy reprezentował Filip Bątkowski (2-0) natomiast strażaków Kamil Korzeniowski (2-1). Lepszy okazał się

Walka zaczęła się bardzo emocjonująco. Obaj zawodnicy jak najbardziej poważnie podeszli do wykonania swoich dzisiejszych obowiązków. Kibice oglądali sprowadzenia, kombinacje w stójce, gdzie przeważał żołnierz. Warto zwrócić uwagę na faul ze strony strażaka, który wyprowadził nielegalne kopnięcie, tzw. soccer kick i został ukarany odjęciem jednego punktu na kartach sędziowskich.

W drugiej rundzie przewagę od początku zaznaczył Bątkowski. Żołnierz szybko obalił przeciwnika i górował nad nim pracując z góry i punktując na kartach sędziów. Korzeniowski choć próbował, to nie udawało mu się powrócić do stójki. Bątkowski za to wykorzystał chwilę na próbę ucieczki Korzeniowskiego i próbował zapiąć duszenie, ale próba ta spełzła na panewce.

W trzeciej rundzie Bątkowski trafił mocnym prostym Korzeniowskiego, który uciekł po sprowadzenie i udało mu się przeciwnika przewrócić na plecy. Tam Korzeniowski wreszcie górował nad żołnierzem. Ale do czasu. Po prawie dwóch minutach trzeciej rundy, to Bątkowski wykorzystał błąd rywala i znalazł się na górze w tej parterowej rywalizacji. I choć próbował on poddać przeciwnika i zakończyć to starcie przed czasem, to jednak potrzebna była decyzja sędziów.

A ci jednogłośnie wskazali na zwycięstwo Filipa Bątkowskiego. Żołnierz lepszy od strażaka!

KOMPLET WYNIKÓW GALI FFF 1 W ZIELONEJ GÓRZE