MMA PLArkadiusz WrzosekWrzosek o walkach w MMA: Mam ambicje i chciałbym może nawet zahaczyć kiedyś o UFC!

Wrzosek o walkach w MMA: Mam ambicje i chciałbym może nawet zahaczyć kiedyś o UFC!

Arkadiusz Wrzosek już niebawem może zadebiutować w mieszanych sztukach walki. Od dłuższego czasu mówi się o jego potencjalnym debiucie w KSW. Od razu pojawia się pomysł potencjalnego starcia z Tomaszem Sararą. O takim pojedynku w formule K-1 mówiło się bardzo długo. Ostatecznie dojdzie do niego w MMA? Tego nie możemy wykluczyć.

Wrzosek

Wrzosek swoimi ostatnimi starciami potwierdził, że jest aktualnie jednym z najlepszych zawodników K-1 na świecie. Wynik pierwszego starcia z doświadczonym Badrem Harim nie był żadnym przypadkiem – co pokazał rewanż.

Polak od samego początku ruszył na przeciwnika, który momentami nie miał pomysłu, aby przeciwstawić się sile Wrzoska. W drugiej rundzie wyglądało to zdecydowanie lepiej (mocne ciosy na korpus). Historia lubi się powtarzać. Wrzosek zaatakował kolanem z wyskoku, które trafiło idealnie w punkt. Legenda ponownie na deskach. W zasadzie tylko czas uratował reprezentanta Maroka przed ciężkim nokautem.

Organizacja Glory postanowiła posunąć się do kontrowersyjnej decyzji. Najpierw zmieniono wynik walki na remis, a na koniec postanowili rozwiązać kontrakt z Arkadiuszem Wrzoskiem.

Wrzosek: Janek Błachowicz też odpalił późno, także mam czas!

Arkadiusz Wrzosek w rozmowie z portalem mymma.pl nie ukrywa, że przygodę z MMA traktuje bardzo poważnie. Polak zdradził, że jego celem w przyszłości byłby start w organizacji UFC. Przypomnijmy, że Wrzosek tym samym podzieliłby losy takich zawodników jak Gokhan Saki czy Alex Pereira, który dąży do kolejnego starcia z Israelem Adesanyą.

Mam taką fajną sytuację teraz, że będę miał dużo możliwości. Najbliższe tygodnie zdecydują, co będę dalej robił (…) Mam 29 lat – jestem nadal młody jak na wagę ciężką. Jest to jednak ostatni moment, żeby zrobić jeszcze karierę w MMA. Już dzisiaj to jest ostatni moment, żeby podjąć tę decyzję, bo też mi zajmie chwilę dojście do czołówki. Najpierw w Polsce, potem gdzieś dalej na świecie. Mam ambicje i chciałbym może nawet zahaczyć kiedyś o UFC. Jest to możliwe. Pereira ma 34 albo 35 lat. Janek Błachowicz też odpalił późno, także mam czas. Takie historie pokazują, że można. Ja pokazałem, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Nie ma co ukrywać, że w tym momencie Arkadiusz Wrzosek byłby świetnym posunięciem w największej organizacji w naszym kraju. Jego starcie z Tomaszem Sararą bez wątpienia cieszyłoby się dużym zainteresowaniem.

Zobacz także:

Rutkowski o ostatniej przegranej: W tym dniu nie byłem sobą, styl mojej walki nie był moim stylem! Widzieliście?

Daniel Rutkowski (13-3) postanowił w mediach społecznościowych podsumować swój ostatni start. ”Rutek” stanął przed szansą zdobycia pasa KSW w wadze piórkowej. Polak przed własną publicznością wystąpił w walce wieczoru KSW 68. Rutkowski zapewnia, że w tym pojedynku nie był sobą.

Norman Parke ostro o Szelidze: Ten gość jest bumem! Co wy na to?

Norman Parke (29-7-1) jest otwarty na kolejną walkę z dużo cięższym rywalem. ”Stormin” w rozmowie z Super Expressem w mocnych słowach wypowiedział się o Piotrze Szelidze, który w pewnym momencie przerwał jego wywiad. Były tymczasowy mistrz KSW nie obawia się kolejnych szalonych zestawień. Parke jest przekonany, że pokonałby przed czasem Szeligę.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis