World MMA Awards – KSW i Martin Lewandowski wśród nominowanych

Foto: Martin Lewandowski
Foto: Martin Lewandowski

Właśnie ogłoszono nominacje do 11. edycji nagród World MMA Awards, które będą przyznane za dokonania z roku 2018.

Nagrody te przyznaje rokrocznie magazyn Fighters Only.

Wśród nominowanych znalazła się między największa polska organizacja MMA – Federacja KSW. Znalazła się tam wśród amerykańskich (UFC i Bellator) oraz azjatyckich gigantów (

Doceniono również jednego ze współwłaścicieli tej organizacji – Martina Lewandowskiego.

Lista nominowanych w poszczególnych kategoriach:

Zawodnik roku:

  • Khabib Nurmagomedov
  • Gegard Mousasi
  • Dustin Poirier
  • Daniel Cormier
  • Aung La Nsang

Zawodniczka roku:

  • Valentina Shevchenko
  • Tatiana Suarez
  • Jessica Andrade
  • Ilima-Lei Macfarlane
  • Amanda Nunes

Odkrycie roku:

  • Thiago Santos
  • Israel Adesanya
  • Anthony Smith
  • A.J. McKee
  • Aaron Pico

Międzynarodowy zawodnik roku (nagroda dla zawodników spoza obu Ameryk):

  • Khabib Nurmagomedov
  • Kamaru Usman
  • Israel Adesanya
  • Gegard Mousasi
  • Aung La Nsang

Walka roku:

  • Rober Whittaker vs. Yoel Romero II – UFC 225
  • Thiago Santos vs. Jimi Manuwa – UFC 231
  • Douglas Lima vs. Rory MacDonald – Bellator 192
  • Dustin Poirier vs. Justin Gaethje – UFC on FOX 29
  • Tony Ferguson vs. Anthony Pettis – UFC 229

Nokaut roku:

  • YAIR RODRIGUEZ vs. Chan Sung Jung, UFC Fight Night 139
  • AMANDA NUNES vs. Cris Cyborg, UFC 232
  • MANDEL NALLO  vs. Carrington Banks, Bellator 207
  • LYOTO MACHIDA vs. Vitor Belfort, UFC 224
  • BRIAN ORTEGA vs. Frankie Edgar, UFC 222

Poddanie roku:

  • TYSON PEDRO vs. Saparbek Safarov, UFC 221
  • DONALD CERRONE vs. Mike Perry, UFC Fight Night 139
  • ZABIT MAGOMEDSHARIPOV vs. Brandon Davis, UFC 228
  • ALJAMAIN STERLING vs. Cody Stamann, UFC 228
  • RYAN HALL vs. BJ Penn, UFC 232

Powrót roku:

  • CLAUDIO SILVA vs. Nordine Taleb, UFC Fight Night 130
  • TONY FERGUSON po kontuzji
  • PAUL CRAIG vs. Magomed Ankalaev, UFC Fight Nigh 127
  • DERRICK LEWIS vs. Alexander Volkov, UFC 229
  • ANGELA LEE

Niespodzianka roku:

  • KHALIL ROUNTREE JR. vs. Gokhan Saki, UFC 226
  • ALEXANDER HERNANDEZ vs. Beneil Dariush, UFC 222
  • RAY COOPER vs. Jake Shields, PFL Playoffs 2018
  • AMANDA NUNES vs. Cris Cyborg, UFC 232
  • HENRY CEJUDO vs. Demetrious Johnson, UFC 227

Trener roku:

  • Din Thomas
  • Firas Zahabi
  • Mike Brown
  • Trevor Wittman
  • Javier Mendez

Trener-specjalista roku:

  • Michelle Ingels
  • Sam Calavitta
  • George Lockhart
  • Nick Curson
  • Phil Daru

Klub roku:

  • Factory X
  • City Kickboxing
  • MMA Lab
  • ATT
  • AKA

Sędzia roku:

  • Josh Rosenthal
  • Dan Miragliotta
  • Mike Beltran
  • Herb Dean
  • Marc Goddard

Ring girl roku:

  • Carly Baker
  • Jhenny Andrade
  • Summer Daniels
  • Arianny Celeste
  • Mercedes Terrell

Szef roku:

  • Dana White
  • Jeff Novitzky
  • Martin Lewandowski
  • Chatri Sityodtong
  • Scott Coker

Organizacja roku:

  • RIZIN
  • KSW
  • ONE Championship
  • Bellator MMA
  • UFC

Osobowość roku:

  • Jon Anik
  • Chael Sonnen
  • John McCarthy
  • Brendan Schaub
  • Joe Rogan

Analityk roku:

  • Robin Black
  • Michael Bisping
  • Paul Felder
  • Daniel Cormier
  • Dominick Cruz

Najlepszy program o MMA:

  • The MMA Hour
  • JRE MMA Show
  • UFC Embedded
  • Dana White’s Contender Series
  • Anatomy of a Figher

Medium roku:

  • Sherdog
  • MMA Fighting
  • MMA Junkie
  • Bloody Elbow
  • Flo Combat

Dziennikarz roku:

  • Chuck Mindenhall
  • John Morgan
  • Brett Okamoto
  • Ariel Helwani
  • Karim Zidan

Marka Roku (odzież i akcesoria do MMA):

  • RVCA
  • Reebok
  • Hayabusa
  • Badboy
  • Venum

Listę nagrodzonych w zeszłym roku możecie zaś znaleźć TUTAJ.