Władimir Putin przeznaczył 600 milionów rubli na budowę szkoły im. Khabiba Nurmagomedovowa

Wieloletni prezydent Rosji – Władimir Putin postanowił uhonorować mistrza wagi lekkiej UFC i przez wielu uznawanego za najlepszego zawodnika w historii mieszanych sztuk walki – Khabiba Nurmagomedovowa (27-0).

Prezydent Rosji przeznaczył bowiem 600 milionów rubli (około 9,3 miliona dolarów) na budowę nowej szkoły w Dagestanie, która będzie nosiła imię Khabiba Nurmagomedovowa.

O działaniach prezydenta Rosji poinformował opinię publiczną ojciec zawodnika – Abdulmanap. Jego zdaniem inicjatywa Władimira Putina związana była z prośbami Khabiba o zwiększenie funduszy na rozwój edukacji dziecięcej w Dagestanie:

„Khabib niedawno rozmawiał telefonicznie z Władimirem Putinem i po jego apelach, Putin podpisał dekret przyznający Republice Dagestanu około 600 milionów rubli na otwarcie szkoły imienia Khabiba.

Mam nadzieję, że te pieniądze zostaną wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem, czyli na to, by dzieci miały możliwość lepszej edukacji i osiągania lepszych wyników sportowych i naukowych. Będziemy nad tym pracować.”