Wkrótce kolejna walka Mameda Khalidova w KSW?

Foto: Mamed Khalidov
Foto: Mamed Khalidov

Mamed Khalidov (34-5-2) po raz ostatni pojawił się w klatce KSW w marcu tego roku.  Na gali KSW 42 w Łodzi poddał go w trzeciej rundzie mistrz kategorii półciężkiej KSW Tomasz Narkun (15-2).

Khalidov nie bronił pasa kategorii średniej od maja 2016 roku. Prawdopodobnie uczyni to dopiero w przyszłym roku po rozstrzygnięciu 4-osobwego turnieju. Pierwszą rundę tego turnieju zaplanowana na 6 października podczas KSW 45 w Londynie. Na ten moment wiadomo, że jego uczestnikami będą Scott Askham (16-4) i Damian Janikowski (3-0).

W zeszłym tygodniu Khalidov zamieścił post, w którym zawodnik zapowiedział rozpoczęcie przygotowań do kolejnej walki.

„Najwyższa pora aby zacząć zbierać siły przed okresem przygotowawczym do mojej następnej walki. Okres po mojej ostatniej walce był bardzo intensywny, ten czas nauczył mnie wielu rzeczy. Czuje w sobie siłę oraz chęci aby iść dalej – w stronę nowych celów i wyzwań.”

View this post on Instagram

🇵🇱Najwyższa pora aby zacząć zbierać siły przed okresem przygotowawczym do mojej następnej walki. Okres po mojej ostatniej walce był bardzo intensywny, ten czas nauczył mnie wielu rzeczy. Czuje w sobie siłę oraz chęci aby iść dalej – w stronę nowych celów i wyzwań. Dziękuje wszystkim bardzo serdecznie za energię którą mi przekazujecie. 🇷🇺 Самое время набираться сил перед началом подготовки , промежуток времени после моего последнего поединка был крайне насыщенным, он меня многому научил . Я чувствую в себе силы и желание двигаться дальше – к новым целям и вызовам .

A post shared by Mamed Khalidov (@mamed_khalidov) on

Sporo mówiło się o tym, że w tym przypadku może chodzić o udział w zawodach grapplingowych a konkretnie na gali ACB JJ 15, która odbędzie się 4 sierpnia w Warszawie.

Dziś jednak organizacja KSW zapowiedziała wielkie ogłoszenie dotyczące najbliższej gali KSW 45.

Kilka godzin sam Mamed Khalidov opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia z biura KSW.

View this post on Instagram

😎💂🏾

A post shared by Mamed Khalidov (@mamed_khalidov) on

Być może jest to przypadek lub celowe wzbudzenie zainteresowania fanów. O tym przekonamy się zapewne niedługo…