MMA PLNajnowszeKliczkoWitalij Kliczko ma apel po ludobójstwie na Ukraińcach. Wzywa świat do surowych sankcji na Rosję

Witalij Kliczko ma apel po ludobójstwie na Ukraińcach. Wzywa świat do surowych sankcji na Rosję

Mer Kijowa i jeden z najlepszych pięściarzy w historii światowej wagi ciężkiej – Witalij Kliczko jest przerażony tym, co odkryto między innymi w takich miastach jak Bucza, Irpień czy Hostomel. Chodzi o zbrodnię ludobójstwa, której dopuścili się rosyjscy żołnierze.

Witalij Kliczko

Na Ukrainie trwa obecnie wojna i obrona niepodległości kraju przed Rosją, która militarnie atakuje mniejszy kraj, a rosyjscy żołnierze mają dopuszczać się trudnych do wyobrażenia okropności.

Ostatnio głośno było o odkrytym ludobójstwie na ukraińskiej ludności cywilnej w mieście Bucza pod Kijowem. Witalij Kliczko był przerażony tym, co zobaczył i ma apel do Zachodu.

Witalij Kliczko ma apel po ludobójstwie na Ukraińcach

Oto, co Kliczko powiedział podczas internetowej konferencji burmistrzów na forum Europejskiej Komisji Gospodarczej, jednostki Organizacji Narodów Zjednoczonych:

“Rosja dokonuje dziś ludobójstwa na Ukraińcach. Okropności, które widzieliśmy w Buczy, Irpieniu, Hostomlu i w innych wyzwolonych miejscach spod okupacji nie można nazwać inaczej. Rosja, brutalnie niszcząc Ukrainę i pokojowo nastawionych Ukraińców, jest zagrożeniem dla całego cywilizowanego świata. I świat musi być tego świadomy.

Musimy zrobić wszystko, aby powstrzymać zdziczenie, barbarzyństwo i zbrodnie wojenne Federacji Rosyjskiej. Skończmy ze współczuciem i oświadczeniami, czas na prawdziwe i zdecydowane kroki. Surowe sankcje wobec agresora, pomoc wojskowa dla Ukrainy.” [transkrypcja za interia.pl]

Poniżej prezentujemy kilka filmów obrazujących to, co działo się w Buczy. Uprzedzamy jednak, że jest to materiał szokujący:

https://twitter.com/BabciaDobraRada/status/1510658225728851969

Zobacz także:

Marcin Najman odpowiada Salecie: Gdyby za długi w Polsce wsadzano do paki, dostałbyś dożywocie! Widzieliście?

Tego mogliśmy się spodziewać! Marcin Najman szybko i obszernie odpowiedział na wpis Przemysława Salety. Jak zakończy się cała sytuacja? Wydaje się, że w najbliższych dniach może być gorąco.

Robią zasięgi na walkach pijaczków! Kontrowersyjny projekt na polskim youtube [WIDEO] Co wy na to?

W tej chwili sporty walki rozwinęły się do tego poziomu, że wykorzystywane są nie tylko w typowo sportowych względach. Niektórzy youtuberzy robią zasięgi na walkach pijaczków! Jeden taki projekt pokazuje walkę bokserską między dwoma randomowymi starszymi mężczyznami.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis