MMA PLNajnowszeCiekawostkiWitalij Kliczko dziękuje Polakom za pomoc w czasie wojny Ukrainy z Rosją: Jesteście wielcy!

Witalij Kliczko dziękuje Polakom za pomoc w czasie wojny Ukrainy z Rosją: Jesteście wielcy!

Mer Kijowa Witalij Kliczko dziękuje Polakom za okazaną pomoc w czasie wojny Ukrainy z Rosją. Były pięściarz wagi ciężkiej, należący do ścisłej światowej czołówki jest pod wrażeniem zachowania Polski w tym trudnym dla Europy czasie.

Witalij Kliczko

Kliczko rozmawiał z Super Expressem, w którym odniósł się do pomocy humanitarnej, jakiej Ukraińcom udzielają sąsiedzi z zachodu – Polacy.

Witalij Kliczko dziękuje Polakom za pomoc w czasie wojny Ukrainy z Rosją

“Jesteście wielcy! Bardzo dziękuję naszym polskim przyjaciołom, widziałem puszki, które przyszły z Polski. Dużo konserw, czyli jedzenia długoterminowego. Jest to ogromna pomoc dla ludzi w tych trudnych czasach. Mamy także odzież, artykuły spożywcze, artykuły pierwszej potrzeby, artykuły sanitarne i higieniczne. Ta pomoc nadeszła od was, nasi przyjaciele i partnerzy. Dziękujemy ogromnie również naszym przyjaciołom z całego świata. Dostajemy paczki, jedzenie, leki! Dziękujemy!” – przyznał Kliczko.

Dzisiaj trwa już dwunasty dzień agresji wojskowej Rosji na dzielnie broniącą się Ukrainę. Nie wiadomo jak długo wojna za naszą wschodnią granicą potrwa.

Zobacz także:

UFC 272 – wyniki

Kolejna numerowana gala UFC odbędzie się tym razem w Las Vegas. W walce wieczoru spotkają się Colby Covington i Jorge Masvidal. W rozpisce również Polak – Michał Oleksiejczuk.

Hadaś nowym rywalem Wójcika na FEN 39

Paweł Hadaś (7-1, 6 SUB) podejmie Marcina Wójcika (14-8, 7 KO, 3 SUB) podczas gali FEN 39: LOTOS Fight Night, która 12 marca odbędzie się w Ząbkach. Eder De Souza, który miał być rywalem Wójcika w walce mistrzowskiej, nie przyleci do Polski z powodu zarażenia koronawirusem.

Krzysztof Jotko poznał kolejnego rywala w UFC. To pogromca Fabińskiego i Piechoty

Krzysztof Jotko (23-5) powróci do oktagonu 30 kwietnia na gali UFC on ESPN 35. Jego przeciwnikiem będzie Gerald Meerschaert (34-14).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis