„Wieżowiec” wraca z emerytury! Stefan Struve zmierzy się z Benem Rothwellem w Waszyngtonie

Holenderski zawodnik Stefan Struve (29-11) wraca do oktagonu! „Wieżowiec” wystąpi 7 grudnia na gali UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie. Zmierzy się tam z Amerykaninem Benem Rothwellem (36-12).

Jak informuje dziennikarz ESPN Ariel Helwani, przy okazji Holender podpisał nową długoterminową umowę z organizacją UFC.

Struve po raz ostatni pojawił się w klatce w lutym na gali w Pradze. Poddał wtedy w drugiej rundzie Marcosa Rogerio de Limę (6-1), czym przerwał serię trzech porażek. Po zakończeniu pojedynku symbolicznie położył rękawice na środku klatki. Już wtedy jednak nie był do końca pewien swojego postanowienia.

Holenderski zawodnik nosi przydomek „Wieżowiec” oczywiście z racji swojego wzrostu. Mierzy bowiem aż 213 cm, co czyni go najwyższym zawodnikiem w UFC. To prawdziwy weteran tej organizacji, gdyż walczy w niej od 2009 roku. Zanotował 13 zwycięstw i 9 porażek. Pokonał choćby późniejszego mistrza Stipe Miocica (18-3).  W czasie swojej kariery mierzył się również z polskimi zawodnikami. Pokonał Daniela Omielańczuka (22-9-1, 1 N/C), lecz uległ Marcinowi Tyburze (17-5).

Naprzeciw niego stanie inny zawodnik również związany z UFC od 10 lat. Amerykanin wygrał 6 z 12 walk. Znaczna mniejsza liczba pojedynków w oktagonie niż jego rywal była spowodowana urazami oraz dwukrotnym zawieszeniem za doping (9 miesięcy i 2 lata – przyp. red.). Rothwell przegrał trzy ostatnie pojedynki. W lipcu na punkty pokonał go Andrei Arlovski (28-18, 2 N/C).