MMA PLInneWieloletni piłkarz Ekstraklasy wkrótce zadebiutuje w formule K-1

Wieloletni piłkarz Ekstraklasy wkrótce zadebiutuje w formule K-1

Foto: Górnik Zabrze Facebook

Już 8 października w Kątach odbędzie się gala South Battle: Fight Night, podczas której debiut w formule K-1 zaliczy wieloletni piłkarz Ekstraklasy – Maciej Korzym.

Gala odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. Będzie to zawodowy pojedynek na zasadach K-1.

Korzym to piłkarz, który przez wiele lat występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Grał dla takich klubów jak Legia Warszawa, Odra Wodzisław, GKS Bełchatów, Korona Kielce, Podbeskidzie Bielsko-Biała czy Górnik Zabrze. Napastnik w swoim najlepszym sezonie (2012/13) zdobył 9 goli w Ekstraklasie

Jeszcze w zeszłym sezonie występował na poziomie I ligi (drugi poziom rozgrywek w Polsce) w barwach Sandecji Nowy Sącz.

Zawodnik z Nowego Sącza występował także w młodzieżowych kadrach Polski od U14 do U21. Nie miał jednak okazji zadebiutować w “dorosłej” reprezentacji. Karierę reprezentacyjną wstrzymała sytuacja, do której doszło w 2007. Odmówił wyjazdu na towarzyski turniej w Jordanii z reprezentacją do lat 20. Podobnie zrobili wówczas Kamil Grosicki i Adam Marciniak Reprezentacja przygotowywała się wtedy do mistrzostw świata U20. Korzym tłumaczył się tym, że chce skupić się na przygotowaniach ze swoim ówczesnym klubem Legią Warszawa. “Wojskowi” szykowali się do występów w Pucharze Intertoto. Odmowa ta nie spodobała się ówczesnemu selekcjonerowi młodzieżówki Michałowi Globiszowi, a także trenerowi pierwszej reprezentacji Leo Benhakkerowi oraz Jerzemu Engelowi, który pełnił wówczas funkcję szefa Wydziału Szkolenia w PZPN.

Obecnie 33-latek gra dla klubu Barciczanka Barcice (Klasa Okręgowa, Grupa Nowy Sącz I).

Zobacz także:

GROMDA 6: Vasyl Halych pokonał Zadymę i zgarnął 100 tysięcy złotych. Długa i mordercza walka! Oglądaliście?

Vasyl Halych pokonał Tomasza “Zadymę” Gromadzkiegow wielkim finale drugiego turnieju GROMDA. Zwycięzca zgarnął czek na 100 tysięcy złotych.

Szlachet kontra Mięśniak na MMA VIP? Ochroniarze mieli dostać propozycje!

Trzecia edycja MMA VIP zbliża się dużymi krokami. Jak się okazuje Marcin Najman oraz Dariusz Kosowski mają wiele ciekawych pomysłów na freakowe zestawienia. Niewykluczone, że już niebawem zobaczymy dwóch ochroniarzy w klatce.