MMA PLRIZIN FFWielka konfrontacja! RIZIN vs. Bellator na sylwestrowym RIZIN.40

Wielka konfrontacja! RIZIN vs. Bellator na sylwestrowym RIZIN.40

Nie jest tajemnicą, że ostatnia gala RIZIN w roku wypada w sylwestra. Tym razem nie będzie inaczej, ale RIZIN.40 31 grudnia odbędzie się z dużym wsparciem od Bellatora, który wyśle tam swoich najlepszych zawodników.

RIZIN.40

Na konferencji, która odbyła się w Tokio, w tym samym hotelu, w którym ogłoszono sprzedaż PRIDE, tym razem podano pierwsze cztery (z pięciu planowanych) zestawienia z meczu RIZIN vs. Bellator. Całość odbędzie się w hali Saitama Super Arena.

W walce w kategorii muszej Kyoji Horiguchi (30-5) zmierzy się w trzeciej walce z Hiromasą Ougikubo (25-6-2). Wcześniej panowie mierzyli się w 2013 w Shooto i w 2017, kiedy Ougikubo debiutował w RIZIN. Horiguchi w ostatniej walce pokonał przez poddanie Yuto “Kintaro” Hokamurę na wrześniowym RIZIN.38, wracając do japońskiej organizacji po półtora roku startów dla Bellatora. Co ciekawe, mimo tego że wciąż fajter American Top Team jest mistrzem RIZIN, będzie on tym razem reprezentował amerykańskiego promotora. Jego rywal natomiast także walczył na wrześniowym RIZIN, ale on z kolei musiał uznać wyższosć Soo Chul Kima po świetnym pojedyku.

Wspomniany były mistrz wagi koguciej i obecny piórkowej w ROAD FC, Soo Chul Kim (18-6-1) podejmie byłego mistrza Bellatora Juana Archuletę (26-4), który w październiku ba Bellator 286 pokonał Enrique Barzolę.

Świeżo upieczony mistrz RIZIN w wadze piórkowej, Kleber Koike Erbst (31-5-1) po pokonaniu w walce o pas na RIZIN.39 Juntaro Ushiku, tym razem podejmie swojego odpowiednika w Bellatorze, Patricio “Pitbulla” Freire (34-5). Pitbull, który był posiadaczem tytułów w wadze piórkowej i lekkiej, nie walczył jeszcze w Japonii, natomiast jego brat był finalistą turnieju w wadze lekkiej w 2019 roku. Sam Patricio natomiast w październiku udanie bronił tytułu z Adamem Boricsem.

Mistrz RIZIN w wadze lekkiej, Roberto “Satoshi” Souza (14-1) po udanym rewanżu z Johnny’m Case’em w kwietniu, tym razem podejmie byłego mistrza wagi piórkowej Bellatoa, AJ McKee (19-1). Amerykanin w październiku wrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując Spike’a Carlyle’a.

Ogłoszony ma zostać jeszcze jeden pojedynek z cyklu RIZIN vs. Bellator. W sylwestra dojdzie także do finału GP kobiet w wadze superatomowej, gdzie mistrzyni Seika Izawa (8-0) zmierzy się z Si Woo Park (9-4).

Gala zacznie się 31 grudnia ok godziny 6:00 czasu polskiego. Znajdzie się na niej 15-16 walk. Podobnie jak przy Super RIZIN/RIZIN.38 Arena zostanie ustawiona na 20 tysięcy dostępnych miejsc.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis