MMA PLJan BłachowiczWiadomości TVP informują o wygranej Jana Błachowicza na UFC 259 [WIDEO]

Wiadomości TVP informują o wygranej Jana Błachowicza na UFC 259 [WIDEO]

Jakby na to nie patrzeć, to jest to wielkie wyróżnienie! Wiadomości w TVP znalazły miejsce w głównym wydaniu programu informacyjnego, by wspomnieć o wygranej Jana Błachowicza na minionej gali UFC 259.

Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę, Jan Błachowicz obronił pas mistrzowski wagi półciężkiej w walce wieczoru na gali UFC 259. Tam Polak pewnie wypunktował faworyzowanego i niepokonanego Israela Adesanyę.

Wiadomości TVP informują o wygranej Jana Błachowicza na UFC 259

Teraz o zwycięstwie “Cieszyńskiego Księcia” poinformowano w głównym wydaniu Wiadomości. I co ważne, sukcesowi Polaka poświęcono osobny materiał o jego wygranej nad Nigeryjczykiem.

Fragment programu udostępnił w mediach społecznościowych Jakub Madej, dziennikarz związany ze środowiskiem MMA:

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy Jan Błachowicz został wyróżniony przez Telewizję Polską lub partię rządzącą. Po zdobyciu pasa mistrzowskiego i pokonaniu przez nokaut Dominicka Reyesa, Błachowicz odbył spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim:

“Zarówno dla mnie, jak i dla całego środowiska MMA to dowód na to, że nasza dyscyplina jest nie tylko popularna, ale również zauważalna przez najważniejsze osoby w Polsce. To zaszczyt być ambasadorem tego niesamowitego sportu.” – napisał wówczas Błachowicz.

Dziękuję bardzo za zaproszenie ze strony Pana Premiera Mateusza Morawieckiego.Zarówno dla mnie, jak i dla całego…

Posted by Jan Blachowicz on Wednesday, September 30, 2020

Zobacz także:

Jan Błachowicz po obronie pasa na UFC 259: Udowodniłem, że jestem prawdziwym mistrzem!

To była jego noc! W walce wieczoru gali UFC 259 Jan Błachowicz pokonał Israela Adesanyę i po raz pierwszy obronił tytuł mistrza kategorii półciężkiej UFC.