MMA PLKSWWiadomo, kto zastąpi Mateusza Borka na KSW! Wybór może zaskakiwać

Wiadomo, kto zastąpi Mateusza Borka na KSW! Wybór może zaskakiwać

Foto: youtube.com/ToJestBoks

Niedawno pojawiła się informacja, iż Mateusz Borek nie będzie dłużej współpracował z federacją KSW. Okazało się, że organizacja szybko znalazła zastępstwo w miejsce popularnego dziennikarza.

Borek współpracował z Konfrontacją Sztuk Walki przez 16 lat. W tym czasie komentator brał udział w 50 galach, zajmując się podczas gal wywiadami w klatce oraz w trakcie dłuższych programowych przerw. Dzięki długiej korelacji między stronami wiele osób nie wyobrażało sobie eventów bez jednego z włodarzy Kanału Sportowego.

Ostatnie konflikty na linii Borek – Polsat odcisnęły jednak piętno na jego dalszą pracę w KSW. Mianowicie z racji konfliktu interesów dziennikarz nie może pojawiać się na galach w swojej roli, o czym poinformował zresztą sam zainteresowany. Jednocześnie 47-latek dał do zrozumienia, iż jego relacje z włodarzami federacji pozostają bardzo dobre.

Wielu zaczęło się zastanawiać, kto przejmie schedę po komentatorze. Odpowiedź przyszła kilkanaście godzin później. Otóż oficjalnie wspomniane obowiązki wziął na siebie Łukasz Jurkowski (17-11). Popularny „Juras” od wielu lata pała się dziennikarskimi pracami, więc nie będzie to dla niego wejście w nowe buty.

Pojawia się tylko pytanie, czy to oznacza, że warszawianin nie będzie komentował zbliżającej się gali KSW? Z jednej strony w odwodzie oprócz Andrzeja Janisza pozostaje przede wszystkim Tomasz Marciniak lub Dominik Durniat. Z drugiej strony wydaje się, że Jurkowski może połączyć obie funkcje, jak w UFC robi to m.in. Joe Rogan.

KSW 53

Data: 11 lipca 2020 roku
Miejsce: Warszawa, Polska
Transmisja: start o 20:00 (sobota) w systemie PPV (cena – 29 zł)

70,3 kg: Mateusz Gamrot (15-0, 1 N/C) vs. Norman Parke (28-6-1, 1 N/C) – walka o pas wagi lekkiej
70,3 kg: Borys Mańkowski (20-8-1) vs. Marcin Wrzosek (14-6)
83,9 kg: Tomasz Drwal (21-5-1) vs. Łukasz Bieńkowski (5-3)
77,1 kg: Andrzej Grzebyk (16-3) vs. Tomasz Jakubiec (10-2)
70,3 kg: Roman Szymański (12-5) vs. Filip Pejić (14-3-2)
70,3 kg: Artur Sowiński (20-11, 2 N/C) vs. Gracjan Szadziński (8-3)
80 kg: Kamil Szymuszowski (17-6) vs. Michał Pietrzak (8-4)
61,3 kg: Sebastian Przybysz (6-2) vs. Jakub Wikłacz (10-2-1)

Zobacz także:

Czy zawodnik UFC uderzył starszego mężczyznę w barze?

Zawodnik UFC Mike Perry uderzył starszego mężczyznę w barze w Teksaskie. Materiał wideo dokumentujący wydarzenia wtorkowej nocy obiega właśnie media społecznościowe.

Kiedy ważenie przed KSW 53?

Ważenie przed KSW 53. Federacja KSW oraz Galeria Północna pragną zaprosić fanów oraz przedstawicieli mediów na oficjalne ważenie oraz face to face przed galą KSW 53: Reborn, które odbędzie się w piątek, 10 lipca w Galerii Północnej, przy ulicy Światowida 17 w Warszawie. 

Jasnowidz już wie kto wygra wybory prezydenckie 2020!

Krzysztof Jackowski wie kto zwycięży 12 lipca w wyborach prezydenckich. Jasnowidz z Człuchowa w ostatnim czasie postanowił szerzej spojrzeć w polityczną przyszłość naszego kraju.