White o koronawirusie u „Jacare”: Pomożemy mu z tym

Foto: mmajunkie.com
Foto: mmajunkie.com

Mimo trudnych czasów gala UFC 249 okazała się sporym sukcesem. Poważną rysą na imprezie jest jednak wykrycie u Ronaldo „Jacare” Souzy koronawirusa. Prezydent UFC – Dana White, zapewnia, że pomoże Brazylijczykowi wyjść z tego.

Informacja o pozytywnym teście Souzy na COVID-19 obiegła świat kilkanaście godzin przed pierwszą walką. W tym momencie wiele osób zaczęło zastanawiać się, czy ostatecznie event w ogóle się odbędzie. Finalnie gala doszła do skutku i okazała się sportowym sukcesem.

Nadal jednak nie wiadomo, czy po imprezie wśród osób uczestniczących w niej nie dojdzie do kolejnych zachorowań. Zdaniem Dany White’a UFC szybko wdrożyło specjalne działania, które miały zdać egzamin.

Znaleźliśmy to ostatniej nocy. Obecny świat jest dziwny. Wszystko jest dziwne. Ten cały event był dziwny. Żyjemy w innym świecie niż tym sprzed dwóch tygodni. Najważniejsze, że system działał. To, czego nie robisz dwa dni po walce, to nie mówisz o zarażonym „Jacare”, więc system działał.

Niektórzy obawiają się, że kolejne pozytywne testy to kwestia czasu, gdyż „Jacare” pojawił się na ważeniu oraz staredownie. Ponadto dwie osoby z otoczenia zawodnika również zostały potwierdzone jako zarażone. White sugeruje, iż organizacja odizolowała fightera, więc nie ma się czym martwić. Jednocześnie prezydent federacji oficjalnie wspomniał o wsparciu pracownika w trudnym dla niego momencie.

Tamci goście to byli ludzie będący przy nim cały czas. Trzymaliśmy go z dala od innych osób i teraz wiemy, że to ma. Jego test był pozytywny. Testowaliśmy go. Wiemy, że to ma. Teraz mu z tym również pomożemy. Niezależnie od tego, czego on potrzebuje, pomożemy mu i jego rodzinie. Nie wiem, czego on potrzebuje medycznie.

Ostatecznie White uważa galę za sukces. Twarz UFC wierzy, że był to pierwszy krok w stronę powrotu do normalności.

To droga, dzięki której ten tydzień będzie lepszy. Będzie lepiej w środę, później będzie lepiej w sobotę. Po sobocie zaczniemy łapać nasz rytm. Im dłużej to wszystko trwa, tym będziemy dysponowali lepszą technologią testowania. W najbliższą sobotę udowodnimy, że sport może bezpiecznie wrócić.

Jakie wyniki na UFC 249?

Zawodnicy dali w klatce prawdziwe show. Niektóre werdykty mogą jednak zaskakiwać.

Czy był jakiś spektakularny nokaut?

Taki wystąpił m.in. w walce Francisa Ngannou z Jairzinho Rozenstruikiem. Jeśli chcecie zobaczyć, kto znokautował kogo, wejdźcie w odnośnik.

Kto z bonusem po gali?

Nie było innej możliwości. Dodatkowe pieniądze otrzymał przede wszystkim zwycięzca walki wieczoru.