MMA PLNajnowszeKSWWeteran UFC o Roberto Soldiciu: Jeżeli przejdzie do UFC, to zszokuje świat!

Weteran UFC o Roberto Soldiciu: Jeżeli przejdzie do UFC, to zszokuje świat!

Gleison Tibau (36-15) weteran UFC zdradził, że Roberto Soldić (20-3) w kontrakcie z KSW ma jeszcze jedną walkę. Brazylijczyk uważa, że Roberto powinien spróbować swoich sił w największej organizacji na świecie. Tibau zapewnia, że Soldić może zaszokować świat.

Soldić

Gleison do UFC trafił już w 2007 roku. Stoczył tam dwadzieścia siedem pojedynków z czego szesnaście zwyciężył. 37-latek w 2012 roku zmierzył się z Khabibem Nurmagomedovem. Co ciekawe nie była to łatwa przeprawa dla Dagestańczyka.

Tibau po zwolnieniu z UFC stoczył pięć pojedynków. Gleison wystąpił na gali Oscara de la Hoyi, gdzie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Efraina Escudero. Następnie w lipcu 2019 roku przed czasem odprawił Willa Brooksa choć przy tym pojedynku nie brakowało kontrowersji.

Brazylijczyk związał się z cenioną organizacją PFL – tocząc tam trzy starcia. Tibau w debiucie przegrał, ale później niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Rory MacDonalda, a w pierwszej rundzie poddał Micaha Terrilla.

Weteran UFC o Soldiciu: Jego siła nie jest normalna!

Gleison Tibau (36-15) walczył i trenował z najlepszymi. Brazylijczyk w rozmowie z Sherdog.com wypowiedział się o swoim klubowym koledze Roberto Soldiciu (20-3).

Jego siła nie jest normalna. Jedynym zawodnikiem, z którym miałem do czynienia z podobną siłą, był Khabib Nurmagomedov, ale on wykorzystywał ją do zapasów, czy rzutów. W przypadku Roberto mówimy o sile ciosu. Trenowałem już z Colbym Covingtonem, Robbiem Lawlerem i wieloma innymi, czołowymi zawodnikami UFC, ale nigdy czegoś takiego nie czułem. Za każdym razem, kiedy z nim ćwiczę, potrzebuję dwóch dni na odnowę (…) Soldić ma jeszcze jedną walkę w KSW i jeśli KSW nie złoży świetnej propozycji przedłużenia kontraktu, to musi przejść do UFC (…) Powiedziałem mu, że stosunkowo niewiele osób ogląda KSW w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli przejdziesz do UFC, to zszokujesz świat. Jakikolwiek człowiek, który wda się z tobą w wymianę stójkową, upadnie. Jego siła jest anormalna

Zobacz także:

Jacek Murański podpisał kontrakt z następną organizacją! Znamy przeciwnika?

Wygląda na to, że Jacek Murański podkręca tempo i w 2022 roku zobaczymy go parę razy w klatce. Z informacji, które udało nam się ustalić ”Muran” podpisał kontrakt z nowo powstałą organizacją – Prime Show MMA. Jest też potencjalny rywal 52-latka.

Soroko apeluje do młodych ludzi: Dzieciaki można przeć do przodu, nie trzeba się tylko lać! Widzieliście?

Adam Soroko w rozmowie z Michałem Cichym poruszył tematy, które bardzo interesowały internautów. W pewnym momencie karateka apelował do młodzieży.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis