Wydarzeniem weekendu w polskim MMA jest niewątpliwie walka o pas kategorii muszej Invicta FC Agnieszki Niedźwiedź (10-0). Zmierzy się ona z aktualną mistrzynią dywizji do 125 funtów Jennifer Maią (14-4-1) na gali Invicta FC 26 w Kansas City.

Swoje gale organizują również czołowe światowe organizacje MMA. We Fresno odbędzie się gala UFC Fight Nigth 123, gdzie w walce wieczoru zmierzą się Cub Swanson (25-7) i Brian Ortega (12-0, 1 N/C).  Z kolei na gali Bellator 190 we Florencji Rafael Carvalho (14-1) będzie bronił pasa mistrzowskiego kategorii średniej w starciu z włoskim zawodnikiem Alessio Sakarą (19-11, 2 N/C). W australijskim Gold Coast w walce wieczoru wystąpi natomiast znany z występów w KSW Brett Cooper (23-13), który zmierzy się z  Sharafem Davlatmurodovem (12-1-1).

Jeśli chodzi o rodzime gale to we Wrześni odbędzie się natomiast gala Slugfest 13.

Pełna rozpiska gal tego weekendu dostępna poniżej.

NOC Z PIĄTKU NA SOBOTĘ

Invicta FC 26

Kansas City, USA

Początek gali: 2:00

125 lb: Jennifer Maia (14-4-1) vs. Aga Niedźwiedź (10-0) – o pas kategorii muszej
115 lb: Kaline Medeiros (8-5) vs. Mackenzie Dern (4-0)
115 lb: Janaisa Morandin (9-1) vs. Kinberly Novaes (9-3)
125 lb: Vanessa Porto (18-8) vs. Milana Dudieva (11-6)
115 lb:: Amy Montenegro (8-2) vs. Virna Jandiroba (11-0)
105 lb: Amber Brown (6-4) vs. Tessa Simpson (5-2)
125 lb: Christine Ferea (1-1) vs. Karina Rodríguez (5-2)
115 lb: Kay Hansen (0-0) vs. Emilee Prince (0-0)

Transmisja:

2:00 – UFC Fight Pass

SOBOTA

ACB 76

Gold Coast, Australia

Początek gali: 11:00

170 lb: Brett Cooper (23-13) vs. Sharaf Davlatmurodov (12-1-1)
135 lb: Dean Garnett (8-1-1) vs. Anthony Leone (15-8)
185 lb: Dylan Andrews (18-7, 1 N/C) vs. Azamat Amagov (9-1)
145 lb: Michael Tobin (12-2) vs. Sam Chan (5-3)
145 lb: Rodolfo Marques (24-9-1) vs. Mehdi Baydulaev (5-0)
135 lb: Tim Moore (12-6) vs. Trent Girdham (6-0)
135 lb: Alan Philpott (16-9, 1 N/C) vs. Islam Yunusov (4-2)
155 lb: Kieran Joblin (20-9) vs. Bai-Ali Shaipov (3-0, 1 N/C)
125 lb: Shannon McClellan (8-4) vs. Ste Nightingale (6-2)
170 lb: Saeed Fatahfir (3-2) vs. Ty Duncan (4-1)
145 lb: Justin Van Heerden (1-1) vs. Johnny Walker (4-3)
135 lb: Kairin Moses (4-1) vs. Diego Pereira (4-2)
170 lb: Gavin Hain (1-0) vs. Daniel Hill (1-0)
155 lb: Eben Cox (1-0) vs. Mohammed Alavi (2-0)

Transmisja:

11:00 – fite.tv

Slugfest 13

Hala WOSR, Września

Początek gali 19:30

70 kg: Jurand Lisiecki (2-0) vs. Kamil Lamprycht (2-2)
77 kg: Tomasz Terlikowski (6-4) vs. Mariusz Jankowski (2-3)
70 kg: Jakub Wieczorek (3-2) vs. Przemysław Baran (1-3)
84 kg: Jakub Kamieniarz (3-4) vs. Patryk Molka (4-3)
77 kg: Robert Adamczyk (2-10-1) vs. Krystian Zakan (0-2)

Walki semi-pro: 

77 kg: Hubert Drzyzga vs. Adam Gorzelańczyk
66 kg: Mateusz Skibiński vs. Cezary Kaska

Walki amatorskie:

66 kg: Mariusz Koczorowski vs. Filip Bartoszewicki
120 kg: Bartłomiej Czajka vs. Przemysław Zezula
70 kg: Damian Biniszkiewicz vs. Dominik Pawlak

Bellator 190

Florencja, Włochy

Początek gali 17:00

185 lb: Rafael Carvalho (14-1) vs. Alessio Sakara (19-11, 2 N/C) – o pas kategorii średniej
155 lb: Brandon Girtz (14-7) vs. Luka Jelčić (10-2)
125 lb: Lena Ovchynnikova (12-4) vs. Mary Rous Mejia (1-0)
155 lb: Mihail Nica (6-0) vs. Carlos Leal Miranda (10-3)
185 lb: Gregory Babene (18-11, 1 N/C) vs. Tony Zanko (1-4)

NOC Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ

UFC Fight Night 123

Fresno, USA

Początek gali: 0:30

 

Karta główna (4:00):

145 lbs: Cub Swanson (25-7) vs. Brian Ortega (12-0, 1 N/C)
145 lbs: Jason Knight (20-3) vs. Gabriel Benitez (19-6)
135 lbs: Marlon Moraes (19-5-1) vs. Aljamain Sterling (14-2)
155 lbs: Scott Holtzman (10-2) vs. Darrell Horcher (13-2)
185 lbs: Eryk Anders (9-0) vs. Markus Perez (9-0)
135 lbs: Albert Morales (7-2-1) vs. Benito Lopez (8-0)

Karta wstępna (2:00):

135 lbs: Alexis Davis (18-7) vs. Liz Carmouche (11-5)
135 lbs: Luke Sanders (11-1) vs. Andre Soukhamthath (11-5)
125 lbs: Carls John de Tomas (8-1) vs. Alex Perez (18-4)
135 lbs: Frankie Saenz (10-5) vs. Merab Dvalishvili (7-2)

UFC Fight Pass (0:30):

135 lbs: Alejandro Perez (18-6-1) vs. Iuri Alcantara (34-8, 1 N/C)
155 lbs: Chris Gruetzemacher (13-2) vs. Davi Ramos (6-2)
185 lbs: Antonio Braga Neto (9-2, 1 N/C) vs. Trevin Gilles (10-0)

Transmisja:

0:30 – UFC Fight Pass
4:00 – Extreme Sports Channel

Dyskusja

Pitbull Sports