MMA PLBellatorWeekendowy rozkład jazdy z MMA [3-5.11.2017]

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [3-5.11.2017]

Świat MMA żyje wielką galą w nowojorskiej Madison Square Garden. 4 listopada na UFC 217 do oktagonu po blisko 4 latach powraca legenda najlepszej światowej organizacji MMA – Georges St. Pierre (25-2). Wieloletni król dywizji półśredniej tym razem spróbuje podbić wyższą kategorię wagową i odebrać pas Michaelowi Bispingowi (30-7). Poza tym na gali odbędzie się oczekiwane starcie o pas kategorii koguciej. Cody Garbrandt (11-0) w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego zmierzy się ze swoim byłym kolegą klubowym TJ-em Dillashawem (14-3). Ponadto na gali nie zabraknie polskich akcentów. Joanna Jędrzejczyk (14-0) w kolejnej obronie pasa zmierzy się z Rose Namajunas (6-3). Z kolei Michał Oleksiejczuk (12-2)  ma zaliczyć swój debiut w UFC. Czeka go bardzo ciężkie zadanie, gdyż jego rywalem jest bardzo niebezpieczny Ion Cutelaba (13-3).

Foto: Bloody Elbow

Emocje związane z MMA zaczną się już dzień wcześniej. Na gali Bellator 186 były zawodnik UFC, Ryan Bader (23-5) będzie bronił pasa kategorii półciężkiej w starciu z Lintonem Vassellem (18-5, 1 N/C). Swoją galę organizuje także rosyjska organizacja Fight Nights Global. W walce wieczoru Fight Nights Global 78 wystąpi Michail Tsarev (31-7), który w swojej ostatniej walce uległ Piotrowi Strusowi (11-3-2, 1 N/C).

Nie zabraknie również emocji w “rodzimych” klatkach. W Krakowie odbędzie się  gala Wieczór Walk R8 – Powrót Drwala, gdzie po dłuższej przerwie do sportowej  powrócić ma Tomasz Drwal (21-5-1), tym razem jednak jego pojedynek odbędzie się na zasadach boksu. Na gali wystąpi również młody i utalentowany Sebastian Kotwica (10-2). Z kolei w Nowym Sączu fani MMA będą mogli obejrzeć galę Celtic Gladiator 15, gdzie główną atrakcją, jeśli chodzi o pojedynki MMA będzie walka o pas, w której wystąpi weteran KSW, Krzysztof Kułak (29-15-2). Rywalem “Modela” będzie Mariusz Radziszewski (14-15-2).

Weekend zapowiada się interesująco, a szczegółową rozpiskę gal zamieszczamy poniżej.

Noc z piątku na sobotę

Bellator 186

Początek gali: 0:00

Karta główna (2:00):

205 lb: Ryan Bader (23-5) vs. Linton Vassell (18-5, 1 N/C)
125 lb: Ilima-Lei Macfarlane (6-0) vs. Emily Ducote (6-2)
185 lb: Ed Ruth (3-0) vs. Chris Dempsey (11-5)
205 lb: Phil Davis (17-4, 1 N/C) vs. Leo Leite (10-0)
155 lb: Zach Freeman (9-2) vs. Saad Awad (20-9)

Karta wstępna (0:00):

185 lb: Ryan Parker (0-0) vs. Joshua Fremd (1-0)
145 lb: Andrew Salas (3-1) vs. Ethan Goss (4-3)
145 lb: Frank Buenafuente (7-4 vs. Francis Healy (7-4)
145 lb: Tywan Claxton ( 0-0) vs. Jonny Bonilla-Bowman (1-0)
170 lb: Logan Storley (6-0) vs. Matt Secor (9-4)
135 lb: Matt Lozano (8-5) vs. Dominic Mazzotta (2-2)
145 lb: Michael Trizano (5-0) vs. Mike Otwell  (4-1)
160 lb: Mike Wilkins (7-5) vs. Brett Martinez (6-4)
150 lb: Mike Putnam (1-1) vs. Scott Clymer (0-0)

Transmisja:

2:00 – Canal+Sport 2

Sobota

Wieczór Walk R8 – Powrót Drwala

Początek gali: 18:00

Karta główna:

88kg: Tomasz Drwal vs, Luiz Destri Abdalla – walka na zasadach boksu
66 kg: Sebastian Kotwica (10-2) vs. Elison Goncalvez (7-3)
84 kg: Michał Bobrowski (6-0) vs. Vitor Nobrega (17-10-1)
120 kg: Łukasz Brzeski (2-0) vs. Grzegorz Ciepliński (6-6)
61 kg: Jakub Jerzuchowski (1-2)  vs. Miroslav Holub (0-0)

Karta wstępna (walki półzawodowe):

65 kg: Monika Kędzierska vs. Barbora Polakova
120 kg: Denis Mateiko vs. Maciej Turzański
70 kg: Patryk Marzec vs. Robert Klęczar
61 kg: Dawid Błachut vs. Jan Vaclavek
66 kg: Maciej Rębacz vs. Rafał Młynarczyk
66 kg: Roger Irlik vs. Dominik Oślizło
77 kg: Bartosz Kowal vs. Michał Krawczyk
70 kg: Dominik Wydra vs. Jakub Paździor
66 kg: Maciej Szmalec vs. Filip Lamparski
73 kg: Hubert Bodek vs. Michal Cuja

Fight Nights Global 78

Początek gali: 19:00

205 lb: Artur Guisenvov (21-6) vs. Michail Tsarev (31-7)
185 lb: Maiquel Falcão (38-11, 1 N/C) vs. Ayub Gimbatov (8-1, 1 N/C)
265 lb: Georgy Sakaev (0-2) vs. Shamil Abasov (0-0)
170 lb: Anvar Chergesov (4-4)  vs. Adil Boranbayev (6-3-1)
205 lb: Hasan Yousefi (1-1) vs. Dinislam Murtazaliev (0-0)
170 lb: Denis Izmodenov (2-5) vs. Nikita Podkovalnikov (0-0)
145 lb: Evgeniy Sulkin (2-0) vs. Anatoliy Kondratyev (2-1)
170 lb: Murat Khasanov (4-0) vs. Alexander Khmara (4-1)
135 lb: Zlata Sheftor (5-2) vs. Yulia Kutsenko (0-2)
155 lb: Maxim Panshin (1-0) vs. Alisafa Mardaliev (0-0)
170 lb: Magomed Isaev (3-2-1) vs. Levan Solodovnik (1-0)
155 lb: Grigoriy Vlasyan (0-0) vs. Konstantin Nazarov (0-0)

Celtic Gladiator 15

Początek gali: 20:00

Karta główna:

72.5 kg: Lukasz Plawecki vs Lilian Porcireanu – walka o pas na zasadach K-1
84 kg: Krzysztof Kułak (29-15-2) vs. Mariusz Radziszewski (14-15-2) – walka o pas kat. średniej
67 kg: Bartek Wańczyk vs. Michał Krawczyk  – walka na zasadach boksu
77 kg: Bartosz Zając vs. Łukasz Szecówka – walka na zasadach K-1
77 kg: Piotr Poniedziałek (3-1) vs. Damian Seweryn (1-1)
66 kg: Maciej Szczepaniak (2-0) vs. Dawid Matyszczak (3-3)
70 kg: Konrad Mikołajczyk (2-0) vs. Dawid Rachwał (0-0)
77 kg: Przemysław Pawlak vs. Jakub Rojowski – walka na zasadach K-1
86 kg: Kamil Janik vs. Mariusz Jankowski – walka na zasadach K-1
84 kg: Tomasz Mozdyniewicz (2-0) vs. Tomasz Lepiarski (0-3)

Karta wstępna (walki amatorskie):
77 kg: Marcin Nawalaniec vs. Dariusz Miernik
70 kg: Arkadiusz Rolka vs. Patryk Schab – walka na zasadach K-1

Noc z soboty na niedzielę

UFC 217: Bisping vs. St. Pierre

Początek gali: 23:30

Karta główna (3:00):

185 lb: Michael Bisping (30-7) vs. Georges Saint-Pierre (25-2) – o pas kategorii średniej
135 lb: Cody Garbrandt (11-0) vs. TJ Dillashaw (14-3) – o pas kategorii koguciej
115 lb: Joanna Jędrzejczyk (14-0) vs. Rose Namajunas (6-3) – o pas kategorii słomkowej
170 lb: Stephen Thompson (13-2-1) vs. Jorge Masvidal (32-12)
185 lb: Johny Hendricks (18-7) vs.  Paulo Borrachinha (10-0)

Karta wstępna (1:00):

155 lb: James Vick (11-1) vs. Joe Duffy (16-2)
265 lb: Walter Harris (10-6) vs. Mark Godbeer (12-3)
205 lb: Ovince St. Preux (21-10) vs Corey Anderson (9-3)
170 lb: Randy Brown (9-2) vs. Mickey Gall (4-0)

Karta UFC Fight Pass (23:30):

265 lb: Alexey Oleinik (55-10-1) vs. Curtis Blaydes (7-1, 1 N/C)
205 lb: Michał Oleksiejczuk (12-2) vs. Ion Cutelaba (13-3)
135 lb: Aiemann Zahabi (7-0) vs. Ricardo Ramos (10-1)

Transmisja:
23:30 – UFC Fight Pass
3:00 – Extreme Sports Channel

 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis