MMA PLWeekendowy rozkład jazdy z MMAWeekendowy rozkład jazdy z MMA [28.04-02.05.2021]

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [28.04-02.05.2021]

Foto: UFC on Facebook

Przed nami kolejny intensywny weekend z kilkoma ciekawymi galami MMA. W naszym “rozkładzie jazdy” możecie sprawdzić co warto obejrzeć.

W walce wieczoru gali ONE on TNT 4 pasa wagi półciężkiej bronić będzie Aung La Nsang (26-11). Pierwotnie jego przeciwnikiem miał być Vitaly Bigdash, ale po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa nowym rywalem został Reiner De Ridder (13-0). Co ciekawe jest to zawodnik, który kilka miesięcy wcześniej odebrał Birmańczykowi tytuł w kategorii średniej. Na tej samej gali wystąpi też były mistrz UFC Eddie Alvarez (30-7, 2 N/C) czy wschodząca gwiazda wagi ciężkiej Oumar “Reug Reug” Kane (3-0).

Sezon PFL rozpoczną też zawodnicy kategorii półśredniej i półciężkiej. Nie zabraknie mistrzów z 2019 roku, czyli Raya Coopera III (20-7-1) i Emiliano Sordiego (22-8). Pojawią się też nowe twarze w organizacji, jak choćby były mistrz Bellatora i pretendent do pasa UFC Rory MacDonald (21-6-1) czy inni zawodnicy mający za sobą przeszłość w organizacji Dany White’a – Gleison Tibau (34-14) bądź też Antonio Carlos Junior (10-5).

Podczas piątkowej gali Babilon MMA 21 pasa kategorii średniej bronić będzie Paweł Pawlak (17-4-1). Czeka go ciężkie zadanie, gdyż jego przeciwnikiem będzie mocny Ukrainiec Sergey Guzev (20-3). W rozpisce znalazł się też choćby uczestnik programu “Tylko Jeden” Bartłomiej Gładkowicz (5-1) czy debiutujący na zawodowstwie brat mistrza,Grzegorz Rutkowski (0-0).

Weekend zwieńczy zaś gala UFC on ESPN 23. W walce wieczoru zmierzą się zawodnicy wagi półciężkiej – Dominick Reyes (12-2) i Jiri Prochazka (27-3-1). Podczas gali wystąpi też reprezentant Polski – Krzysztof Jotko (22-4). Jego przeciwnik to zawodnik z TOP 15 kategorii średniej, czyli Sean Strickland (22-3).

NOC ZE ŚRODY NA CZWARTEK

ONE on TNT 4

Początek gali: 2:30

Karta główna (4:00):

102,1 kg: Aung La Nsang (26-11) vs. Reiner De Ridder (13-0) – o pas wagi półciężkiej
77,1 kg: Eddie Alvarez (30-7, 2 N/C) vs. Ok Rae Yoon (14-3)
120,2 kg: Oumar “Reug Reug” Kane (3-0) vs. Kirill Grishenko (3-0)

Karta wstępna (2:30):

77,1 kg: Eduard Folayang (22-10) vs. Shinya Aoki (46-9, 1 NC)
56.7 kg: Jackie Buntan vs. Ekaterina Vandaryeva – walka na zasadach muay tahi
60,6 kg: Colbey Northcutt (1-1) vs. Courney Martin (0-0)

Transmisja:

2:30 – YouTube ONE Championshipsport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport (Android oraz iOS) oraz TVP Sport

ONE On TNT IV - ONE Championship – The Home Of Martial Arts

NOC Z CZWARTKU NA PIĄTEK

PFL 2021 #2

Początek gali: 0:00

Karta główna (3:00):

170 lb: Rory MacDonald (21-6-1) vs. Curtis Millender (18-6)
170 lb: Ray Cooper III (20-7-1) vs. Jason Ponet (20-12-1)
170 lb: Gleison Tibau (34-14) vs. Joao Zeferino (24-9)
205 lb: Emiliano Sordi (22-8) vs. Chris Camozzi (25-14)

Karta wstępna (0:00):

205 lb: Antonio Carlos Junior (10-5) vs. Tom Lawlor (10-7)
205 lb: Cezar Ferreira (13-8) vs. Nick Roehrick (9-1)
170 lb: Sadibou Sy (8-5-2) vs. Nikolay Aleksakhin (26-5)
205 lb: Dan Spohn (18-7) vs. Marthin Hamlet Nielsen (6-1)

Transmisja:

TVP Sport, sport.tvp.pl i aplikacja mobilna TVP Sport (Android oraz iOS)

PFL 2 – Macdonald vs Millender – FIGHTEVENTS.DE

PIĄTEK

Babilon MMA 21

Początek gali: 19:30

83,9 kg: Paweł Pawlak (17-4-1) vs. Sergey Guzev (20-3) – o pas wagi średniej
83,9 kg: Mateusz Rybak (4-1) vs. Tomasz Mozdyniewicz (4-1)
83,9 kg: Bartłomiej Gładkowicz (5-1) vs. Piotr Drozdowski (3-3)
93.0 kg: Sławomir Bryla (3-0) vs. Damian Piwowarczyk (1-0)
65,8 kg: Piotr Kacprzak (4-3) vs. Konrad Furmanek (2-3)
70,3 kg: Oskar Szczepaniak (1-0) vs. Arkadiusz Pałkowski (0-0)
61,2 kg: Grzegorz Rutkowski (0-0) vs. Kacper Michałowski (0-0)
83,9 kg: Arkadiusz Mruk vs. Bartek Wydra – walka na zasadach semi-pro

Transmisja: 

19:30 – Polsat Sport Fight, Ipla (transmisja płatna – 5 zł)
20:00 – Polsat Sport, Super Polsat

Babilon MMA 21 rozpiska
Babilon MMA

NOC Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ

UFC on ESPN 23

Początek gali: 1:00

Karta główna (4:00):

205 lb: Dominick Reyes (12-2) vs. Jiri Prochazka (27-3-1)
145 lb: Cub Swanson (27-11) vs. Giga Chikadze (12-2)
205 lb: Ion Cutelaba (15-6, 1 N/C) vs. Dustin Jacoby (14-5)
185 lb: Sean Strickland (22-3) vs. Krzysztof Jotko (22-4)
135 lb: Merab Dvalishvili (12-4) vs. Cody Stamann (19-3-1)
125 lb: Poliana Botelho (8-3) vs. Luana Carolina (6-2)

Karta wstępna (1:00):

115 lb: Randa Markos (10-10-1) vs. Luana Pinheiro (8-1)
145 lb: Kai Kamaka III (8-3) vs. TJ Brown (14-8)
115 lb: Loma Lookboonmee (5-2) vs. Sam Hughes (5-2)
145 lb: Luke Sanders (13-4) vs. Felipe Corales (9-2)
185 lb: Andreas Michalidis (12-4) vs. KB Bhullar (8-1)

Transmisja:

1:00 – UFC Fight Pass
4:00 – Polsat Sport

Zdjęcie

Zobacz także:

Handlarz narkotyków podczas zatrzymania podał się za… Conora McGregora!

Do niecodziennej sytuacji doszło na Wyspach Brytyjskich. Mieszkaniec Londynu, podczas zatrzymania przez funkcjonariuszy policji przedstawił się jako… Conor McGregor.

Brat Tomasza Narkuna spróbuje sił w MMA? ”Były już jakieś propozycje!”

Jeszcze więcej okrzyków ”Narkun Team”? To bardzo możliwe! Jak się okazuje brat Tomasza Narkuna (18-4) dostał propozycję walki w mieszanych sztukach walki.