Weekendowy rozkład jazdy z MMA [27-29.09.2019]

Foto: PRAGUE, CZECH REPUBLIC - FEBRUARY 23: Michal Oleksiejczuk of Poland celebrates after his TKO victory over Gian Villante in their light heavyweight bout during the UFC Fight Night event at O2 Arena on February 23, 2019 in the Prague, Czech Republic. (Photo by Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images)
Foto: PRAGUE, CZECH REPUBLIC - FEBRUARY 23: Michal Oleksiejczuk of Poland celebrates after his TKO victory over Gian Villante in their light heavyweight bout during the UFC Fight Night event at O2 Arena on February 23, 2019 in the Prague, Czech Republic. (Photo by Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images)

Najbliższy weekend będzie niesamowicie naładowany ciekawymi galami MMA. Sprawdźcie na co warto zwrócić uwagę.

Piątkowa gala ACA 99 w Moskwie jest pierwszą galą czeczeńskiej organizacji transmitowaną w TVP Sport. Pierwotnie miał tam wystąpić Rafał Haratyk (11-3-2), lecz doznał urazu. Mimo wszystko fanów czekają tam dwa pojedynki mistrzowskiej. O pas wagi lekkiej zawalczą Ali Bagov (27-9) i Khusein Khaliev (19-1). W pojedynku o pas wagi muszej Yunus Evloev (23-8) podejmie zaś niepokonanego Azama Gaforova (11-0).

W Dublinie jednej nocy Bellator zorganizuje dwie połączone gale. Najpierw bohaterami gali Bellator Dublin będą m.in. James Gallagher (9-1) i Michael „Venom” Page (14-1). Później zaś na Bellator 227 w walce wieczoru zobaczymy starcie Bensona Hendersona (27-8) oraz Mylesa Jury’ego (18-4).

Ciekawe gale czekają nas też w Anglii. W Liverpoolu odbędzie się Cage Warriors 107, zaś w Norwich Contenders 27. Na tej drugiej w walce wieczoru o pas wagi słomkowej zawalczą dwie obiecujące polskie zawodniczki – Karolina Wójcik (5-1) i Ewelina Woźniak (2-0).

Organizacja UFC po raz pierwszy zawita do Danii. W walce wieczoru UFC on ESPN+ 18 w Kopenhadze. Jack Hermansson (20-4) zmierzy się z Jaredem Cannonierem (12-4). Swoją kolejną walkę w oktagonie stoczy też Polak Michał Oleksiejczuk (14-2, 1 N/C), którego rywalem będzie Ovince St. Preux (23-13).

Ostatnią z „dużych” gal tego weekendu będzie natomiast Bellator 228 w Inglewood w stanie Kalifornia. Będą tam mieć miejsce pojedynki w ramach pierwszej rundy Grand Prix wagi piórkowej z mistrzowskim starciem Patricio „Pitbulla” Freire (29-4) i Juana Archulety (23-1) na czele. Spotkają się tam też weterani światowych klatek – Lyoto Machida (26-8) oraz Gegard Mousasi (45-7-2).

PIĄTEK

ACA 99

Moskwa, Rosja

Początek gali: 17:00

Karta główna

155 lb: Ali Bagov (27-9) vs. Khusein Khaliev (19-1) – walka o pas wagi lekkiej
125 lb: Yunus Evloev (23-8) vs. Azam Gaforov (11-0) – walka o pas wagi muszej
135 lb: Abdul-Rakhman Dudaev (22-5) vs. Oleg Borisov (21-4-1)
155 lb: Abdul-Aziz Abdulvakhabov (16-2) vs. Imanali Gamzathanov (10-2)
155 lb: Denis Kanakov (11-1) vs. Baz Mohammad Mubariz (10-4)

Karta wstępna:

185 lb: Artem Frolov (12-1) vs. Magomed Ismailov (14-3-1)
135 lb: Shamil Shakhbulatov (10-3) vs. Rasul Mirzaev (18-1)
170 lb: Murad Abdulaev (18-7) vs. Vyacheslav Vasilevskiy (33-7)
145 lb: Arman Ospanov (9-2) vs. Alexey Polpudnikov (28-5-1)
145 lb: Frantz Slioa (6-1) vs. Musa Khamanaev (18-6)
170 lb: Adam Townsend (19-6) vs. Gadzhimurad Khiramagomedov (6-3)
185 lb: Ibragim Chuzhigaev (13-5) vs. Alex Garcia (15-6)
185 lb: Sharaf Davlatmurodov (14-3-1) vs. Brett Cooper (26-14)
135 lb: Cleverson Silva (12-3) vs. Fatkhidin Sobirov (15-3-1)
170 lb: Evgeny Bondar (8-2) vs. Vitaliy Slipenko (10-4)

Transmisja:

17:00  – aca-mma.com (PPV – $3)

21:00 – TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport (Android oraz iOS)

Znalezione obrazy dla zapytania aca 99

Bellator Dublin

Dublin, Irlandia

Początek gali: 17:30

Karta główna (23:05)

135 lb: James Gallagher (9-1) vs. Roman Salazar (13-9, 1 N/C)
170 lb: Michael Page (14-1) vs. Richard Kiely (3-1)
155 lb: Ryan Scope (11-2) vs. Peter Queally (11-5-1)

Karta wstępna (17:30)

155 lb: Ryan Roddy (7-1-1) vs. Patrik Pietilä (11-7)
170 lb: Constantin Gnusariev (2-0-1) vs. Ian Coughlan (1-0)
170 lb: Philip Mulpeter (9-6) vs. Keith McCabe (3-4-1)
145 lb: George Courtney (1-0) vs. Ciaran Clarke (0-0)
145 lb: Richie Smullen (4-1-1) vs. Sean Tobin (6-3)
145 lb: Dylan Logan (3-3) vs. Adam Gustab (4-4)
205 lb: Lee Chadwick (25-14-1) vs. Karl Moore (8-2)
115 lb: Danni Neilan (0-0) vs. Camila Rivarola (2-1-1)
145 lb: Ilias Bulaid (0-0) vs. Vitalic Maiboroda (0-0)
125 lb: Blaine O’Driscoll (7-2) vs. Jake Hadley (4-0)

Transmisja: Aplikacja Bellator MMA – Android i iOS

NOC Z PIĄTKU NA SOBOTĘ

Bellator 227

Dublin, Irlandia

Początek gali: 3:00

Karta główna

155 lb: Benson Henderson (27-8) vs. Myles Jury (18-4)
165 lb: Kiefer Crosbie (6-1) vs. Hugo Pereira (4-2)
145 lb: Leah McCourt (2-1) vs. Kerry Hughes (3-4)
135 lb: Frans Mlambo (7-4) vs. Dominique Wooding (6-2)
185 lb: Norbert Novenyi Jr. (3-0) vs. Will Fleury (6-1)

SOBOTA

Cage Warriors 107

Liverpool, Wielka Brytania

Początek gali: 17:30

Karta główna (22:00)

265 lb: Tom Aspinall (6-2) vs. Mickael Ben Hamouda (2-0)
170 lb: Adam Proctor (10-1) vs. Olli Santalahti (10-3)
155 lb: Tim Barnett (7-2-1) vs. Donovan Desmae (13-5)
155 lb: Adam Ventre (7-4, 1 N/C) vs. Arman Popal (4-2)
125 lb: Pietro Menga (13-3) vs. Luke Shanks (5-1)

Karta wstępna (20:00):

125 lb: Liam Gittins (4-0) vs. Jake Bond (3-2)
135 lb: Adam Wilson (3-0) vs. Mack Promanee (0-1)
155 lb: Anthony O’Connor (4-3) vs. Craig Edwards (3-4)
135 lb: Nathan Fletcher (1-0) vs. Tom Creasey (2-1)

Walki amatorskie – 17:30 ( Cage Warriors Academy North West) :

135 lb: Conor Wilson vs. Ciaran Mulholland – walka o pas wagi koguciej CWA NW
145 lb: Aaron Small vs. Jacoub Kassouri – walka o pas wagi piórkowej CWA NW
205 lb: Mustapha Mohammed vs. Rhino Daley – walka o pas wagi półciężkiej CWA NW
170 lb: Rueben Beresford vs. Mariusz Mikolajewski – walka o pas wagi półśredniej CWA NW
145 lb: Magdi Gereev vs. Jamie Small – eliminator do walki o pas wagi piórkowej CWA NW
135 lb: Sam Gittins vs. Tom Wright
125 lb: JJ Jones vs. Jack Temple

Transmisja:

20:00 (karta wstępna) – Facebook Cage Warriors

22:00 – Eleven Sports 3

Znalezione obrazy dla zapytania cage warriors 107

UFC on ESPN+ 18

Kopenhaga, Dania

Początek gali: 17:00

Karta główna (20:00)

185 lbs: Jack Hermansson (20-4) vs. Jared Cannonier (12-4)
155 lbs: Mark O. Madsen (8-0) vs. Danillo Belluardo (12-4)
170 lbs: Gunnar Nelson (17-4-1) vs. Gilbert Burns (16-3)
205 lbs: Ion Cutelaba (15-4, 1 N/C) vs. Khalil Rountree Jr. (8-3, 1 N/C)
205 lbs: Michał Oleksiejczuk (14-2, 1 N/C) vs. Ovince St. Preux (23-13)
170 lbs: Nicolas Dalby (17-3-1, 1 N/C) vs. Alex Oliveira (20-7-1, 2 N/C)

Karta wstępna (17:00)

185 lbs: Alen Amedovski (8-1) vs. John Phillips (21-9, 1 N/C)
185 lbs: Alessio Di Chirico (12-3) vs. Makhmud Muradov (22-6)
170 lbs: Siyar Bahadurzada (24-7-1) vs. Ismail Naurdiev (18-3)
145 lbs: Brandon Davis (10-7) vs. Giga Chikadze (7-2)
135 lbs: Macy Chiasson (5-0) vs. Lina Lansberg (9-4)
155 lbs: Marc Diakiese (13-3) vs. Lando Vannata (10-3-2)
135 lbs: Jack Shore (11-0) vs. Nohelin Hernandez (10-3)

Transmisja:

17:00 – UFC Fight Pass

20:00 – Polsat Sport Extra

Znalezione obrazy dla zapytania ufc fight night hermansson vs cannonier

Contenders 27

Norwich, Wielka Brytania

Początek gali:  19:30

52 kg: Karolina Wójcik (5-1) vs. Ewelina Woźniak (2-0) – walka o pas wagi słomkowej
66 kg: Richard Mearns (2-2) vs. Scott Butters (2-2)
77 kg: Laid Zerhouni (3-4) vs. Felix Klinkhammer (3-0)
70 kg: Will Cairns (0-36) vs. Corrin Eaton (9-3, 1 N/C)
77 kg: Ivan Golod (0-8) vs. Josh Leet (2-0)
Open: Carl Marsh vs. Jacob Adamski – walka na zasadach boksu
82 kg: Vincent Britto vs. Eduardo Gonzalez-Ayala
70 kg: Shaun Banyard vs. Aaaron Rolfe – walka na zasadach boksu
52 kg: Daniel Parker  vs. William Booth
77 kg: Housinne Ben Bouazzza vs. Mikey Finn – walka na zasadach K1
88 kg: Arunas Jankevicius vs. Kacper Ozeg – walka na zasadach boksu
84 kg: Wayne O’Neil vs. Alan Wycherley
84 kg: TBC vs. Olie Buxton – walka na zasadach boksu
82 kg: Brent Rose vs. TBC – walka na zasadach K1
59 kg: Flobater Fares vs. Phil Taylor
68 kg: Tayler Mills vs. Alex Andrews

Transmisja:

MMAtv (PPV – £9,99, a specjalnie dla fanów z Polski cena obniżona do £4,99)

Obraz może zawierać: 3 osoby, tekst

NOC Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ

Bellator 228

Inglewood, Kalifornia, USA

Początek gali: 1:30

Karta główna (4:00)

145 lb Patricio „Pitbull” Freire (29-4) vs. Juan Archuleta (23-1) – pierwsza runda Grand Prix wagi piórkowej i walka o pas
185 lb: Lyoto Machida (26-8) vs. Gegard Mousasi (45-7-2)
145 lb: Darrion Caldwell (12-3, 1 N/C) vs. Henry Corrales (17-3) – pierwsza runda Grand Prix wagi piórkowej
145 lb: Daniel Weichel (39-11) vs. Saul Rogers (13-2) – pierwsza runda Grand Prix wagi piórkowej
145 lb: AJ McKee Jr. (14-0) vs. Georgi Karakhanyan (28-9-1, 1 N/C) – pierwsza runda Grand Prix wagi piórkowej

Karta wstępna (1:30)

135 lb: Shawn Bunch (9-3) vs. Leandro Higo (18-5)
130 lb: Benji Gomez (8-13) vs. Johnny Santa Maria (3-4)
155 lb: Joshua Jones (8-4) vs. Dominic Clark (14-8)
135 lb: Weber Almeida (2-0) vs. Castle Williams (4-2)
135 lb: Jason Edwards (2-0) vs. Adrian Najera (1-0)
165 lb: Antonio McKee (29-6-2) vs. William Sriyapai (13-8)
165 lb: Emilio Williams (4-2, 2 N/C) vs. Ian Butler (6-6, 1 N/C)
155 lb: AJ Agazarm (1-1) vs. Jonathan Quiroz (3-3)
185 lb: Andre Walker (5-2) vs. Osman Diaz (2-1)
115 lb: Ava Knight (0-0) vs. Shannon Goughary (3-3)
175 lb: Mike Jasper (13-5) vs. Johnny Cisneros (12-7)
133 lb: James Barnes (11-4) vs. David Duran (8-5)