MMA PLrozpiskaWeekendowy rozkład jazdy z MMA [21-23.02.2020]

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [21-23.02.2020]

Foto: Foto: LAS VEGAS, NV - DECEMBER 30: Michal Oleksiejczuk of Poland celebrates his unanimous-decision victory over Khalil Rountree Jr. in their light heavyweight bout during the UFC 219 event inside T-Mobile Arena on December 30, 2017 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images)

Przed nami weekend niesamowicie naładowany ciekawymi galami MMA. Jeśli nie chcecie przegapić niczego ważnego zapraszamy do zapoznania się naszym weekendowym rozkładem jazdy.

Już w piątek w Krasnodarze czeka nas gala ACA 104. Główną atrakcją wieczoru będzie pojedynek o pas wagi ciężkiej – Evgeny Goncharov (15-2, 1 N/C) vs. Mukhamad Vakhaev (8-4-1).

Bellator przygotował dla fanów podwojną dawkę MMA. W Thackerville na Bellator 239 walką wieczoru będzie starcie Eda Rutha (8-1) z Yaroslavem Amosovem (22-0). Z kolei na Bellator 240 w Dublinie w najważniejszym pojedynku zmierzą się Brent Primus (9-1) i Chris Bungard (15-5). Na drugiej z tych gal zobaczymy tez Mateusza Piskorza (14-5).

Znajdzie się również coś dla fanów MMA z dalekiej Japonii. W Hamamatsu odbędzie się gala RIZIN.21, gdzie main event to pojedynek Mikuru Asakury (12-1, 1 N/C) z Danielem Salasem (16-6-1).

W Jekaterynburgu czeka nas zaś gala RCC, na której miejsce mieć będzie turniej kwalifikacyjny do kolejnego sezonu PFL w wadze lekkiej. Na tej samej gali wystąpi również Michał Pasternak (14-4), który zmierzy się z “Uralskim Hulkiem’, czyli Ivanem Shtyrkovem (16-1-1).

Jeśli chodzi o gale w Polsce to warto wspomnieć przede wszystkim o RWC 4 w Dąbrowie Górniczej. W najważniejszych pojedynkach tego wydarzenia wystąpią Igor Michaliszyn (5-2) i Wawrzyniec Bartnik (5-1).

Zwieńczeniem weekendu z MMA będzie zaś gala UFC on ESPN+ 26 w Auckland. W walce wieczoru spotkają się zawodnicy wagi lekkiej – Paul Felder (17-4) vs. Dan Hooker (19-8). Wystąpi tam również dwoje reprezentantów Polski. W co-main evencie gali Michał Oleksiejczuk (14-3, 1 N/C) podejmie Jimmy’ego Crute (10-1). Na karcie głównej zobaczymy również Karolinę Kowalkiewicz (12-5), która skrzyżuję rękawice z Xiaonan Yan (11-1, 1 N/C).

Nie tylko MMA – wielki rewanż Wilder vs. Fury 2

Nasz weekendowy rozkład jazdy ogranicza się tylko do MMA. W najbliższy weekend czeka nas jednak również gala bokserska z hitowym pojedynkiem między Deontayem Wilderem a Tysonem Furym.

PIĄTEK

ACA 104

Krasnodar, Rosja

Początek gali: 18:00

Karta główna:

120,2 kg: Evgeny Goncharov (15-2, 1 N/C) vs. Mukhamad Vakhaev (8-4-1) – walka o pas wagi ciężkiej
56,7 kg: Mansur Khatuev (8-0) vs. Azamat Kerefov (12-0) – walka o pas wagi muszej
77,1 kg: Ali Bagov (28-9) vs. Adam Townsend (19-7)
61,2 kg: Abdul-Rakhman Dudaev (23-5) vs. Islam Meshev (9-2)
83,9 kg: Artem Frolov (12-2) vs. Bruno Santos (18-3-1)

Karta wstępna:

65,8 kg: Apti Bimarzaev (15-3) vs. Alexey Polpudnikov (29-5-1)
65,8 kg: Magomedrasul Khasbulaev (31-8) vs. Levan Makashvili (16-2-1)
56,7 kg: Murad Zeinulabidov (19-3) vs. Rasul Albaskhanov (10-3, 1 N/C)
65,8 kg: Mukhamed Kokov (14-4) vs. Viskhan Magomadov (8-3)
65,8 kg: Ramazan Kishev (14-3) vs. Otávio dos Santos (12-5)
56,7 kg: Goga Shamatava (15-6) vs. Maycon Silvan (14-3)
77,1 kg: Eldar Khashpakov (10-2) vs. Ustarmagomed Gadzhidaudov (11-5)
65,8 kg: Bibert Tumenov (7-1) vs. Kyle Reyes (15-6)
77.1 kg: Murat Khasanov (5-0-1) vs. Magomedsaygid Alibekov (12-1)
93,0 kg: Murat Gugov (6-2) vs. Artur Astakhov (18-6)
56,7 kg: Valeriy Khazhirokov (4-2) vs. Cleverson Silva (13-3)

Transmisja:

Znalezione obrazy dla zapytania: aca 104

NOC Z PIĄTKU NA SOBOTĘ

Bellator 239

Thackerville, Oklahoma, USA

Początek gali: 0:15

Karta główna (3:00):

170 lb: Ed Ruth (8-1) vs. Yaroslav Amosov (22-0)
155 lb: Brandon Girtz (16-8) vs. Myles Jury (18-5)
265 lb: Tyrell Fortune (8-0) vs. Timothy Johnson (12-6)
265 lb: Javy Ayala (11-7) vs.  Valentin Moldavsky (8-1)

Karta wstępna (0:15) :

145 lb: Cris Lencioni (5-2) vs. Salim Mukhidinov (7-3)
125 lb: Denise Kielholtz (4-2) vs. Kristina Williams (3-2)
145 lb: Lucas Brennan (2-0) vs. Jamese Taylor (0-1)
145 lb: Adil Benjilany (5-2, 1 N/C) vs. Kevin Croom (20-12)
155 lb: Christopher Gonzalez (3-0) vs. Aaron McKenzie (7-1-1)
205 lb: Christian Edwards (2-0) vs. DiMarco Hutchison (3-2)
145 lb: Gabriel Varga (1-0) vs. TeeJay Britton (5-2)
205 lb: Grant Neal (2-0) vs. Claude Wilcox (1-1)
265 lb: J.W. Kiser (3-2) vs. Davion Franklin (0-0)
145 lb: Gaston Bolanos (5-2) vs. Chris Hatley (7-2)
175 lb: Kyle Crutchmer (5-0) vs. Scott Futrel (11-9)
135 lb: Josh Hill (18-3) vs. Vinicius Zani (11-5)
135 lb: Shawn Bunch (9-4) vs. Keith Lee (5-3)

SOBOTA

RIZIN.21

Początek gali: 6:00

Hamamatsu, Japonia

68 kg: Mikuru Asakura (12-1, 1 N/C) vs. Daniel Salas (16-6-1)
61 kg: Victor Henry (19-4) vs. Masanori Kanehara (27-13-5)
120 kg: Roque Martinez (14-5-2) vs. Hideki Sekine (7-3)
79 kg: Marcos Yoshio de Souza (8-2) vs. Falco Neto (11-10)
61 kg: Yuto Hokamura (12-8-2) vs. Kenji Kato (10-6)
Roberto „Satoshi” de Souza vs. Team Nakai (Yuki Nakai, Edison Kagohara, Koji Shigemizu, Yuna Kimura, Hiroshi Shinagawa) – walka pokazowa na zasadach BJJ
61 kg: Trent Girdham (12-3) vs. Naoki Inoue (12-2)
66 kg: Vugar Kyaramov (14-3) vs. Kyle Aguon (13-8)
120 kg: Kosuke Jitsukata vs. Ryo Sakai – walka na zasadach kickboxingu
57 kg: Kenichi Takeuchi vs. Naoya – walka na zasadach kickboxingu
60 kg: Henry Cejas vs. SEIDO – walka na zasadach kickboxingu
70 kg: Yuya Shibata vs. Kouki – walka na zasadach kickboxingu
59 kg: Masaji Tozuka vs. Masahiro Ozawa – walka na zasadach kickboxingu

Transmisja: fite.tv (PPV – 19,99 dolarów)

Znalezione obrazy dla zapytania: rizin 21

RCC: Road to PFL

Jekaterynburg, Rosja

Początek gali: 13:00

70,3 kg: Nagibin/Kasimbay vs. Odintsov/Shabanov – finał turnieju kwalifikacyjnego do PFL
93 kg: Ivan Shtyrkov (16-1-1) vs. Michal Pasternak (14-4)
80 kg: Vasiliy Kurochkin (14-5-1) vs. Vladislav Shabalin (12-4)
77 kg: Ilyas Khamzin (4-1) vs. Alexey Chernyavsky (3-2)
61,2 kg: Alexandr Pisarev (3-1) vs. Maxim Usoyan (3-1)
65,8 kg: Konstantin Simonov (3-1) vs. Andrey Odintsov (4-1)
83,9 kg: Vadim Koynov (3-0) vs. Sergei Proskuryakov (9-3)
93 kg: Igor Glazkov  (1-0) vs. Vadim Rolich (0-0)
70,3 kg: Timur Nagibin (15-4, 1 N/C) vs. Muratbek Kasimbay (10-1) – półfinał turnieju kwalifikacyjnego do PFL
70,3 kg: Mikhail Odintsov (16-2) vs. Svyatoslav Shabanov (18-8-1) – półfinał turnieju kwalifikacyjnego do PFL
70,3 kg: Viktor Azatyan (7-1) vs. Ivan Soloviev (7-0-1)  – walka rezerwowa do turnieju PFL
65,8 kg: Vladislav Paderin (0-0) vs. Dmitry Mikhailidy (1-0)
70 kg: Nikolay Putintsev (3-2) vs. Alexander Gorbunov (1-0)
61,2 kg: Nikolay Lovnikantsev (3-0) vs. Khayrulla Magomedov (1-0)

Transmisja: YouTube RCC MMA & Boxing

Obraz może zawierać: 4 osoby, tekst

Bellator 240/Bellator Dublin

Dublin, Irlandia

Początek gali: 17:30

Karta główna:

155 lb: Brent Primus (9-1) vs. Chris Bungard (15-5)
160 lb: Kiefer Crosbie (7-1) vs. Iamik Furtado (6-2)
125 lb: Bec Rawlings (7-9) vs. Elina Kallionidou (7-3)
135 lb: Ricky Bandejas (12-3) vs. Frans Mlambo (8-4)
170 lb: Oliver Enkamp (8-2) vs. Lewis Long (17-5)

Bellator ES 7:

145 lb: Leah McCourt (3-1) vs. Judith Ruis (6-4)
185 lb: Charlie Ward (7-4) vs. Kyle Kurtz (10-7)
155 lb: Aaron Chalmers (5-1) vs. Austin Clem (3-1)

145 lb: Ilias Bulaid (1-0) vs. Diego Freitas (0-0)
180 lb: Richard Kiely (3-2) vs. George Hardwick (4-1)
155 lb: Paul Redmond (15-7) vs. Georgi Karakhanyan (28-10-1, 1 N/C)
155 lb: Philip Mulpeter (10-6) vs. Daniel Crawford (10-3)
145 lb: Asael Adjoudj (0-0) vs. Constantin Blanita (0-0)
145 lb: Richie Smullen (5-1-1) vs. Alberth Dias (4-2)
185 lb: Will Fleury (6-2) vs. Justin Moore (9-4)
161 lb: Mateusz Piskorz (14-5) vs. Chris Duncan (5-0)
145 lb: Dylan Logan (4-3) vs. Calum Murrie (4-2)
125 lb: Blaine O’Driscoll (7-3) vs. Ezzoubair Bouarsa (7-1)
145 lb: Ciaran Clarke (1-0) vs. Jamie Faulding (1-0)
115 lb: Danni Neilan (1-0) vs. Chiara Penco (4-1)

Transmisja: Aplikacja Bellator MMA – Android i iOS (tylko część Bellator ES 7)

RWC 4

Dąbrowa Górnicza, Polska

Początek gali; 19:00

77 kg: Igor Michaliszyn (5-2) vs David Khutsishvili (7-4)
84 kg: Wawrzyniec Bartnik (5-1) vs Samir Kadi (2-0, 1 N/C)
70 kg: Sergiusz Uzarek (3-6, 1 N/C) vs Oleg Yakushev (4-3)
120 kg: Denis Mateyko (0-0) vs Jakub Lęcznar (0-1)
70 kg: Łukasz Marek (0-0) vs Nikodem Archita (0-1)
66 kg: Krystian Gajdka (0-0) vs Dawid Gałęcki (0-1)
77 kg: Krystian Szczęsnyvs Jakub Cuber – walka semi-pro
66 kg: Paweł Domin vs Jakub Godlewski – walka semi-pro

Transmisja: Fighttime.pl

Obraz może zawierać: 5 osób, mem i tekst

NOC Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ

UFC on ESPN+ 26

Auckland. Nowa Zelandia

Początek gali: 2:00

Karta główna (1:00):

155 lb: Paul Felder (17-4) vs. Dan Hooker (19-8)
205 lb: Jimmy Crute (10-1) vs. Michał Oleksiejczuk (14-3, 1 N/C)
115 lb: Karolina Kowalkiewicz (12-5) vs. Xiaonan Yan (11-1, 1 N/C)
265 lb: Ben Sosoli (7-2, 2 N/C) vs. Marcos Rogerio de Lima (16-6-1)
155 lb: Brad Riddell (7-1) vs. Magomed Mustafaev (14-3)

Karta wstępna (22:00):

145 lb: Kevin Aguilar (17-2) vs. Zubaira Tukhugov (18-4-1)
155 lb: Jailin Turner (8-5) vs. Joshua Culibao (8-0)
170 lb: Jake Matthews (15-4) vs. Emil Weber Meek (9-4, 1 N/C)
170 lb: Callan Potter (18-8) vs. Kenan Song (15-5)
125 lb: Kai Kara-France (20-8, 1 N/C) vs. Tyson Nam (18-10-1)
115 lb: Loma Lookboonmee (4-1) vs. Angela Hill (11-7)
125 lb: Priscila Cachoeira (8-3) vs. Shana Dobson (3-3)

Transmisja:

22:00 – UFC Fight Pass
1:00 – Polsat Sport