MMA PLrozpiskaWeekendowy rozkład jazdy z MMA [19-20.09.2020]

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [19-20.09.2020]

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Zapraszamy na kolejny weekendowy rozkład jazdy z MMA. Tym razem Co ciekawego fani będą mogli zobaczyć w ten weekend? Sprawdźmy!

W walce wieczoru sobotniej gali ACA 111 Abdul-Aziz Abdulvakhabov (17-2) będzie bronił pasa wagi lekkiej, a jego rywalem będzie Alexander Sarnavskiy (37-7). Pozycję w tej kategorii buduje również były mistrz wagi piórkowej Yusup Raisov (16-1), który na moskiewskiej gali powalczy o czwarte z rzędu zwycięstwo w limicie do 70 kg.

Tego samego dnia w Suwałkach odbędzie się też gala Browar Północny Fight Night 2. Tu w najważniejszym pojedynku zmierzą się zawodnicy wagi ciężkiej – Karol Żołowski (2-0) i Tomasz Kolcun (4-1). Z kolei w co-main evencie zeszłoroczny pretendent do pasa Babilon MMA Damian Zorczykowski (6-5) podejmie byłego mistrza TFL, Jerry’ego Kvarnstroma (15-15). Podczas gali swój zawodowy debiut zaliczy też Sylewster Kołecki (0-0) – brat Szymona.

Weekend z MMA zwieńczy rewelacyjnie zapowiadająca się gala UFC on ESPN+ 36. Walka wieczoru będzie starciem zawodników, którzy wybitnie za sobą nie przepadają. W oktagonie spotkają się bowiem Colby Covington (15-2) i Tyron Woodley (19-5-1). Do Las Vegas zawita też jeden z największych weteranów amerykańskiej organizacji – Donald Cerrone (36-15, 1 N/C) a jego rywalem będzie niekonwencjonalny Niko Price (14-4, 1 N/C). Swoją znakomitą passę spróbuje podtrzymać Khamzat Chimaev (8-0), a w rozpisce znaleźli się też Johnny Walker (17-5) czy Mackenzie Dern (8-1).

SOBOTA

ACA 111

Początek gali: 16:00

Karta główna:

70,3 kg: Abdul-Aziz Abdulvakhabov (17-2) vs. Alexander Sarnavskiy (37-7) – walka o pas wagi lekkiej
70,3 kg: Yusup Raisov (16-1) vs. Artem Reznikov (21-6)
93,0 kg: Asylzhan Bakhytzhanuly (11-1-1) vs. Alexey Butorin (15-4)
65,8 kg: Bekhruz Zukhurov (14-3) vs. Tural Ragimov (19-5)
56,7 kg: Mansur Khatuev (8-1) vs. Azam Gaforov (11-1)
77,1 kg: Azamat Amagov (10-2) vs. Arsen Sultanov (7-0)
70,3 kg: Lom-Ali Nalgiev (18-8) vs. Imanali Gamzatkhanov (11-3)
77,1 kg: Georgiy Kichigin (23-6) vs. Mamurzhon Khamdamov (10-1)

Karta wstępna:

77,1 kg: Murat Tlyarukov (6-1) vs. Ayndi Umakhanov (9-0)
65,8 kg: Tamerlan Kulaev (11-1) vs. Nurbergen Sharipov (9-2)
70,3 kg: Artur Soloviev (5-3) vs. Abubakar Mestoev (7-1)
93,0 kg: Murat Gugov (6-2) vs. Alexey Sidorenko (6-6)
70,3 kg: Mikhail Balakirev (8-2) vs. Mehdi Dakaev (10-2)

Transmisja:

PPV (cena 449 rubli – ok. 23 zł)

ACA 111: Абдулвахабов - Сарнавский дата проведения, кард, участники и  результаты

Browar Północny Fight Night 2

Początek gali: 18:30

120 kg: Karol Żołowski (2-0) vs. Tomasz Kolcun (4-1)
68 kg: Damian Zorczykowski (6-5) vs. Jerry Kvarnstrom (15-15)
120 kg: Sylwester Kołecki (0-0) vs. Aleksandar Joketić (0-13)
66 kg: Mansur Azhiev (3-0) vs. Dawid Gałęcki (1-1)
77 kg: Adrian Gralak (1-0) vs. Krystian Szczęsny (0-0)
80 kg: Karol Mikielski (0-0) vs. Paweł Klimas (1-0)
120 kg: Damian Bujkowski (0-0) vs. Jakub Lęcznar (0-1-1)
66 kg: Oliwia Załuska (0-0) vs. Karolina Sobek (0-0)
57 kg: Shamad Erzanukaev vs. Dawid Niedźwiedzki – semi-pro
61 kg: Damian Biłbak vs. Krystian Kowalczyk – semi-pro
77 kg: Rafał Wysocki vs. Mateusz Koszela – semi-pro

Transmisja:

PPV (cena – 15 zł)

NOC Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ

UFC on ESPN+ 36

Początek gali: 23:00

Karta główna (2:00):

170 lb: Colby Covington (15-2) vs. Tyron Woodley (19-5-1)
170 lb: Donald Cerrone (36-15, 1 N/C) vs. Niko Price (14-4, 1 N/C)
185 lb: Khamzat Chimaev (8-0) vs. Gerald Meerschaert (31-13)
205 lb: Johnny Walker (17-5) vs. Ryan Spann (18-5)
115 lb: Mackenzie Dern (8-1) vs. Randa Markos (10-8-1)
185 lb: Kevin Holland (18-5) vs. Darren Stewart (12-5, 1 N/C)

Karta wstępna (23:00):

125 lb: Jordan Espinosa (15-7, 1 N/C) vs. David Dvorak (18-3)
145 lb: Mirsad Bektic (13-3) vs. Damon Jackson (17-3-1, 1 N/C)
125 lb: Mayra Bueno Silva (6-1) vs. Mara Romero Borella (12-8, 2 N/C)
135 lb: Jessica-Rose Clark (9-6, 1 N/C) vs. Sarah Alpar (9-4)
145 lb: Darrick Minner (24-11) vs. TJ Laramie (12-3)
135 lb: Journey Newson (9-2, 1 N/C) vs. Randy Costa (5-1)
135 lb: Andre Ewell (16-6) vs. Irwin Rivera (10-5)
125 lb: Tyson Nam (19-11-1) vs. Jerome Rivera (10-2)

Transmisja:

23:00 – UFC Fight Pass
2:00 – Polsat Sport

LOOK: UFC Fight Night 178 Poster for 'Covington vs. Woodley' Released

Zobacz także:

Kiedy walka Ortegi z “Koreańskim Zombie”?

Do walki czołowych zawodników kategorii piórkowej miało dojść jeszcze w ubiegłym roku. Teraz dodatkowo po aferze ze spoliczkowaniem gwiazdy K-popu atmosfera przed walką będzie jeszcze bardziej gorąca.