MMA PLrozpiskaWeekendowy rozkład jazdy z MMA [15-18.10.2020]

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [15-18.10.2020]

Foto: Sebastian Rudnicki, KSW

Co ciekawego czeka nas w ten weekend w MMA. Przede wszystkim dwie największe organizacje na świecie zorganizują swoje gale.

W walce wieczoru gali Bellator 249 po raz pierwszy tytułu kategorii piórkowej bronić będzie Cris Cyborg (22-2, 1 N/C). Przeciwniczką Brazylijki będzie Arlene Blencowe (13-7). Australijka już raz próbowała zdobyć mistrzowski pas, lecz uległa Julii Budd. Od tego czasu Blencowe wygrała jednak trzy kolejne walki. W rozpisce znalazł się też m.in. brat podwójnego mistrza organizacji Patricky “Pitbull” Freire (23-9).

Bardzo ciekawie zapowiada się walka wieczoru gali UFC on ESPN+ 38. Brian Ortega (14-1, 1 N/C) podejmie bowiem “Koreańskiego Zombie”, czyli Chan Sung Junga (16-5). W oktagonie zobaczymy też byłą mistrzynię wagi słomkowej Jessicę Andrade (20-8), która spróbuje swoich sił w trzeciej kategorii wagowej i zmierzy się z czołową muszą tj. Katlyn Chookagian (14-3). Fani MMA w Polsce z pewnością czekają jednak na debiut w UFC byłego podwójnego mistrza KW Mateusza Gamrota (17-0), którego rywalem będzie inny debiutant Guram Kutateladze (11-2).

NOC Z CZWARTKU NA PIĄTEK

Bellator 249

Początek gali: 1:30

Karta główna (4:00):

145 lb: Cris Cyborg (22-2, 1 N/C) vs. Arlene Blencowe (13-7) – walka o pas wagi piórkowej
155 lb: Patricky Freire (23-9) vs. Jaleel Willis (13-2)
135 lb: Ricky Bandejas (13-4) vs. Leandro Higo (19-5)
155 lb: Saad Awad (23-13) vs. Mandel Nallo (7-1)

Karta wstępna (1:30):

185 lb: Curtis Millender (18-6) vs. Joe Schilling (4-6)
170 lb: Albert Gonzales (1-2) vs. Kastriot Xhema (3-4, 1 N/C)
205 lb: Christian Edwards (3-0) vs. Hamza Salim (5-3)
170 lb: Kyle Crutchmer (6-0) vs. Kemran Lachinov (9-2)
185 lb: Joseph Creer (7-1-1) vs. Andrew Kapel (15-7)
140 lb: Mike Kimbel (3-2) vs. Da’mon Blackshear (7-3)
265 lb: Steve Mowry (7-0) vs. Shawn Teed (6-2-1)
170 lb: Aviv Gozali (4-0) vs. Logan Neal (1-0)

Transmisja:

1:30 – YouTube (karta wstępna), brak oficjalnej transmisji karty głównej w Polsce

NOC Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ

UFC on ESPN+ 38

Początek gali: 22:00

Karta główna (1:00):

145 lb: Brian Ortega (14-1, 1 N/C) vs. Chan Sung Jung (16-5)
125 lb: Katlyn Chookagian (14-3) vs. Jessica Andrade (20-8)
205 lb: Jimmy Crute (11-1) vs. Modestas Bukaukas (11-2)
170 lb: Claudio Silva (14-1) vs. James Krause (27-8)
145 lb: Thomas Almeida (22-3) vs. Jonathan Martinez (12-3)

Karta wstępna (22:00):

155 lb: Mateusz Gamrot (17-0, 1 N/C) vs. Guram Kutateladze (11-2)
125 lb: Gillian Robertson (8-4) vs. Poliana Botelho (8-2)
185 lb: Jun Yong Park (11-4) vs. John Phillips (22-10, 1 N/C)
155 lb: Jamie Mullarkey (12-3) vs. Fares Ziam (10-3)
205 lb: Gadzhimurad Antigulov (20-7) vs. Maxim Grishin (30-8-2)
135 lb: Said Nurmagomedov (13-2) vs. Mark Striegl (18-2, 1 N/C)

Transmisja:

22:00 – UFC Fight Pass
23:00 – Polsat Sport Extra

Zdjęcie

Zobacz także:

Odsłaniamy nowe karty w Genesis! Na kogo stawiacie?

Pierwsza gala Genesis zbliża się dużymi krokami. Właśnie w tym momencie poznaliśmy drugie zestawienie.