MMA PLWeekendowy rozkład jazdy z MMAWeekendowy rozkład jazdy z MMA [12-14.11.2021]

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [12-14.11.2021]

Foto: UFC on Twitter

W najbliższy weekend odbędzie się kilka interesujących gal MMA. Sprawdźcie co warto obejrzeć.

Piotr Wawrzyniak (8-5) i Tymoteusz Łopaczyk (8-2) skrzyżują rękawice w najważniejszej walce gali Babilon MMA 26 w Ożarowie Mazowieckim. Zobaczymy też tam starcie w wadze ciężkiej – Filip Stawowy (8-2) vs. Marcin Sianos (5-6). Sylwester Kołecki (3-0) zmierzy się z byłym reprezentantem Polski w piłce ręcznej, Damianem Kostrzewą (1-1).

W walce wieczoru Bellator 271 Cris Cyborg (24-2, 1 N/C) bronić będzie pasa wagi piórkowej mierząc się z Sinead Kavanagh (7-4). Tyrell Fortune (11-1, 1 N/C) i Linton Vassell (20-8, 1 N/C) zawalczą w co-main evencie tej gali. Kolejny występ czeka też uznawanego za jeden z największych talentów światowego MMA – Aarona Pico (8-3).

Do UFC Apex powraca organizacji Dany White’a, Galę UFC on ESPN+ 55 zwieńczy Max Holloway (22-6) w starciu z Yairem Rodriguezem (13-2, 1 N/C). Podczas wydarzenia zobaczymy też starcie Bena Rothwella (39-13) z Marcosem Rogerio de Limą (18-7-1). W Las Vegas zawalczą też m.in. Felicia Spencer (8-3) czy Miguel Baeza (10-1).

Na gali Silesian MMA 4 w Mysłowicach główny pojedynek zakontraktowano w kategorii Open. Debiutujący w zawodowym MMA, Ariel Wittek (0-0) podejmie bardziej doświadczonego Tomasza Kolcuna (5-3). Wytąpi tam także m.in były zawodnik Babilon MMA i FEN, Krystian Blezień (4-3, 1 N/C).

PIĄTEK

Babilon MMA 26

Początek gali: 19:00

83,9 kg: Piotr Wawrzyniak (8-5) vs. Tymoteusz Łopaczyk (8-2)
120,2 kg: Filip Stawowy (8-2) vs. Marcin Sianos (5-6)
93,0 kg: Sylwester Kołecki (3-0) vs. Damian Kostrzewa (1-1)
83,9 kg: Bartomiej Gładkowicz (7-1) vs. Filip Tomczak (7-3-1)
70,3 kg: Marcin Skrzek (6-2) vs. Filip Lamparski (4-2)
77,1 kg: Konrad Rusiński (3-0) vs. Rafał Błachuta (10-8)
65,8 kg: Bartosz Stawinoga vs. Marcin Frycz
61,2 kg: Joanna Walorska vs. Klara Piętak

Transmisja: 

  • 19:00 – Polsat Sport Fight (do 20;00)
  • 20:00 – Super Polsat

NOC Z PIĄTKU NA SOBOTĘ

Bellator 271

Początek gali: 1:00

Karta główna (4;00):

145 lb: Cris Cyborg (24-2, 1 N/C) vs. Sinead Kavanagh (7-4) – o pas wagi piórkowej
265 lb: Tyrell Fortune (11-1, 1 N/C) vs. Linton Vassell (20-8, 1 N/C)
145 lb: Aaron Pico (8-3) vs. Justin Gonzales (12-0)
145 lb: Arlene Blencowe (14-8) vs. Pam Sorenson (9-3)
265 lb: Steve Mowry (9-0) vs. Rakim Cleveland (22-13-1, 1 N/C)

Karta wstępna (1:00):

125 lb: Bruna Ellen (5-3) vs. Desiree Yanez (5-3)
170 lb: Roman Faraldo (5-0) vs. Robert Turnquest (11-7)
145 lb: Cody Law (4-0) vs. Colton Hamm (4-3)
125 lb: Valerie Loureda (3-1) vs. Taylor Turner (5-7)
185 lb: Jordan Newman (3-0) vs. Shane O’Shea (4-2)
170 lb: Mahmoud Fawzy Sebie (2-0) vs. Ethan Hughes (2-0)

Transmisja: 

SOBOTA

UFC on ESPN+ 55

Początek gali: 19:00

Karta główna (22:00):

145 lb: Max Holloway (22-6) vs. Yair Rodriguez (13-2, 1 N/C)
265 lb: Ben Rothwell (39-13) vs. Marcos Rogerio de Lima (18-7-1)
145 lb: Felicia Spencer (8-3) vs. Leah Letson (5-1)
170 lb: Miguel Baeza (10-1) vs. Khaos Williams (12-2)
135 lb: Song Yadong (17-5-1, 1 N/C) vs. Julio Arce (17-4)

Karta wstępna (19:00):

155 lb: Thiago Moises (15-5) vs. Joel Alvarez (18-2)
125 lb: Cynthia Calvillo (9-3-1) vs. Andrea Lee (12-5)
145 lb: Sean Woodson (8-1) vs. Collin Anglin (8-2)
125 lb; Cortney Casey (9-9) vs. Liana Jojua (8-4)
155 lb: Marc Diakiese (14-4) vs. Rafael Alves (19-10)
205 lb: Kennedy Nzechukwu (9-1) vs. Da Un Jung (14-2-1)

Transmisja:

  • 23:00 – dalsza część karty głównej – Polsat Sport Extra oraz UFC Fight Pass
  • 22:00 – karta główna – Polsat Sport Fight (do 23:00) oraz UFC Fight Pas
  • 19:00 – karta wstępna  – UFC Fight Pass

Silesian MMA 4

Początek gali: 20:00

Open: Ariel Wittek (0-0) vs. Tomasz Kolcun (5-3)
105 kg: Marcin Wnuk-Lipiński (1-3) vs. Łukasz Markowski (1-1)
73 kg: Krystian Blezień (4-3, 1 N/C) vs. Łukasz Pokutyński (1-1)
63 kg: Marcin Maleszewski (2-1) vs. Rafał Szczerbiński (0-0)
70 kg; Kamil Krzewina (1-1) vs. Jakub Hansbach (0-1)
77 kg: Arkadiusz Gąsiorkiewicz vs. Maksymilian Kowalski – walka na zasadach semi-pro
66 kg: Michał Hawro vs. Adam Jankowski – walka na zasadach semi-pro
77 kg; Przemysław Kampa vs. Tymoteusz Szymura – walka na zasadach semi-pro
77 kg: Daniel Rutkowski vs. Przemysław Danel – walka na zasadach semi-pro

Transmisja: PPV (19,90 zł)

Zobacz także:

Mateusz Gamrot vs. Diego Ferreira na ostatniej tegorocznej gali UFC

Mateusz Gamrot (19-1, 1 N/C) stanie przed wielką szansą. Na ostatniej tegorocznej gali UFC Polak zmierzy się z Diego Ferreira (17-4).

Nowe informacje w sprawie Walusia po Punchdown 5. Uruchomiono zbiórkę na rehabilitację!

W sieci pojawiły się nowe informacje w sprawie Artura “Walusia” Walczaka, który przebywa w śpiączce farmakologicznej po nokaucie, jaki otrzymał z rąk Zalesia na ostatniej gali Punchdown 5.