Weekendowy rozkład jazdy z MMA [11-13.10.2019]

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Czeka nas kolejny weekend, podczas którego będziemy mogli obejrzeć mnóstwo naprawdę interesujących gal MMA.

Kolejny sezon Professional Fighters League wkracza w fazę play-off i w października czekają nas aż trzy gale w Las Vegas. W pojedynkach półfinałowych udział wezmą zawodniczki wagi lekkiej, w tym faworytki – Sarah Kaufman (21-4, 1 N/C)  i Kayla Harrison (5-0). Po dwie walki (ćwierćfinały i półfinały) stoczą zaś zawodnicy kategorii półśredniej, w tym m.in. ubiegłoroczny mistrz Magomed Magomedkerimov (25-5) czy lider tabeli sezonu regularnego Glaico França (21-5).

W japońskiej Osace odbędzie się z kolei gala RIZIN.19. W walce wieczoru wystąpi mistrz kategorii półciężkiej Jiri Prochazka (24-3-1). Czech nie będzie jednak stawiał na szali swojego pasa w starciu z Fabio Maldonado (25-13). Poza tym czeka nas również pierwsza runda Grand Prix wagi lekkiej, w której pojawią się m.in. Patricky „Pitbull” Freire (21-8), Roberto de Souza (9-0), Luiz Gustavo (9-1) czy Tofiq Musaev (15-3).

Fani polskiego MMA także znajdą coś dla siebie. We Wrocławiu czeka nas świetnie zapowiadająca się gala FEN 26. W walce wieczoru Andrzej Grzebyk (15-3) broniący tytułu wagi średniej w pojedynku z Robertem Fonsecą (12-3, 1 N/C). Będzie też walka mistrzowska w formule K-1, w której Dominik Zadora będzie bronić pasa przeciwko Wojciechowi Wierzbickiemu.  Poza tym też walki Marcin aZontek (17-12, 2 N/C) z Rafałem Kijańczukiem (7-2), Szymona Duszy (7-4) z Kamilem Gniadkiem (13-6-1, 1 N/C) czy też Szymona Bajora (19-8) z  Marcinem Sianosem (4-3).

Podwójną dawkę MMA (a wcześniej też pojedynki kickbokserskie – przyp. red.) przygotował Bellator MMA. W Mediolanie odbędą się dwie gale – Bellator Milano i Bellator 230. Bohaterami walki wieczoru pierwszej będą Melvin Manhoef (31-14-1, 2 N/C) i Yannick Bahati (9-4, 1 N/C). Całość zakończą zaś Rafael Carvalho (16-3) oraz Vadim Nemkov (10-2).

W Tampie na Florydzie odbędzie się zaś gala UFC on ESPN+ 19. Była mistrzyni kategorii słomkowej Joanna Jędrzejczyk (15-3) powalczy o kolejną szansę walki o pas. Przeszkodzić Polce spróbuje natomiast Michelle Waterson (17-6). W co-main evecnie weteran UFC Cub Swanson (25-11) podejmie zaś artystę parteru Krona Gracie (5-0).

Ostatnią galą weekendu będzie zaś ONE Championship: Century w Tokio. To wielkie wydarzenie zostanie podzielone na dwie części. Łącznie zobaczymy tam aż 7 (!) walk mistrzowskich, w tym pięć w formule MMA.  Wśród wielu gwiazda azjatyckiego giganta zobaczymy m.in. Angelę Lee (9-2), Demetriousa Johnsona (29-3-1), Aung La N Sanga (25-10, 1 N/C) czy Bibiano Fernandesa (23-4).

NOC Z PIĄTKU NA SOBOTĘ

PFL 2019 #7

Las Vegas, Nevada, USA

Początek gali: 2:00

Karta główna (4:00):

170 lb:  TBA vs. TBA  – półfinał w wadze półśredniej
170 lb:  TBA vs. TBA – półfinał w wadze półśredniej
155 lb: Kayla Harrison (5-0) vs. Bobbi-Jo Dalziel (5-1) – półfinał w wadze lekkiej kobiet
155 lb: Sarah Kaufman (21-4, 1 N/C) vs. Larissa Pacheco (12-3) – półfinał w wadze lekkiej kobiet
170 lb: John Howard (28-15-1) vs. David Michaud (16-5) – ćwierćfinał w wadze półśredniej
170 lb: Magomed Magomedkerimov (25-5) vs. Chris Curtis (21-6) – ćwierćfinał w wadze półśredniej

Karta wstępna (2:00):

170 lb: Glaico França (21-5) vs. André Fialho (10-2) – ćwierćfinał w wadze półśredniej
170 lb: Sadibou Sy (8-5-1) vs. Ray Cooper III  (18-7) – ćwierćfinał w wadze półśredniej
170 lb: Jesse Ronson (20-9) vs. Nikolay Aleksakhin (24-5)
145 lb: Brendan Loughnane (17-3) vs. Matt Wagy (13-6)

Transmisja: Facebook PFL MMA Live oraz YouTube PFL MMA

SOBOTA

RIZIN.19

Osaka, Japonia

Początek gali: 7:00

100 kg: Jiri Prochazka (24-3-1) vs. Fabio Maldonado (25-13)
61 kg: Kai Asakura (13-1) vs. Yuta „Ulka” Sasaki (22-7-2)
49 kg: Seo Hee Ham (21-8) vs. Miyuu Yamamoto (5-3)
51 kg: RENA (8-3) vs. Alexandra Alvare (0-3)
71 kg: Johnny Case (26-6-1) vs. Roberto de Souza (9-0) – ćwierćfinał turnieju wagi lekkiej
71 kg: Patricky „Pitbull” Freire (21-8) vs. Tatsuya Kawajiri (37-13-2) – ćwierćfinał turnieju wagi lekkiej
71 kg: Luiz Gustavo (9-1) vs. Hiroto Uesako (16-7) – ćwierćfinał turnieju wagi lekkiej
71 kg: Tofiq Musaev (15-3) vs. Damien Brown (19-12) – ćwierćfinał turnieju wagi lekkiej
77 kg: Keita „K-Taro” Nakamura (34-10-2) vs. Marcos de Souza (8-1)
62 kg: Taiju Shiratori vs. TAIGA – walka w formule kickboxingu
77 kg: HIROYA vs. Takuma Konishi – walka w formule kickboxingu
open: Shoma Shibisai (4-2, 1NC) vs. Chang Hee Kim (1-4, 1N/C)
56 kg: Seiki Ueyama vs. Taisei Umei – walka w formule kickboxingu

Transmisja:

fite.tv (PPV $19,99)

Znalezione obrazy dla zapytania RIZIN.19

FEN 26

Wrocław, Polska

Początek gali: 19:00

83,9 kg: Andrzej Grzebyk (15-3) vs. Robert Fonseca (12-3, 1 N/C) – walka o pas wagi średniej
77,1 kg: Dominik Zadora vs. Wojciech Wierzbicki – walka o pas w formule K-1
93,0 kg: Marcin Zontek (17-12, 2 N/C) vs. Rafał Kijańczuk (7-2)
77,1 kg: Szymon Dusza (7-4) vs. Kamil Gniadek (13-6-1, 1 N/C)
120,2 kg: Szymon Bajor (19-8) vs. Marcin Sianos (4-3)
77,1 kg: Tymoteusz Łopaczyk (6-1) vs. Michał Golasiński (8-4, 1 N/C)
82,5 kg: Krystian Bielski (5-1) vs. Adrian Bartosiński (5-0)
70,3 kg: Łukasz Charzewski (7-1) vs. Krystian Blezień (3-1, 1 N/C)
86 kg: Marcin Krakowiak (5-1) vs. Jarosław Lech (4-4)

Transmisja:

  • Od 19:00 – Polsat Sport Fight (pierwsze dwie walki)
  • Od 19:00 – ipla.tv (cena transmisji – 5 zł)
  • Od 20:00 – Super Polsat, Polsat Sport

Znalezione obrazy dla zapytania fen 26

Bellator Milano

Mediolan, Włochy

Początek gali: 22:00

Karta główna (23:00)

205 lb: Melvin Manhoef (31-14-1, 2 N/C) vs. Yannick Bahati (9-4, 1 N/C)
170 lb: Stefano Paternò (12-3-1) vs. Ashley Reece (8-1)
205 lb: Alessio Sakara (19-13, 2 N/C) vs. Canaan Grigsby (8-7)
155 lb: Kane Mousah (12-2) vs. Daniele Scatizzi (9-5)

Karta wstępna (22:00)

170 lb: Nicolò Solli (2-0) vs. Daniel Cassell (4-3-1)

Transmisja:

Aplikacja Bellator MMA – Android i iOS

NOC Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ

Bellator 230

Początek transmisji: 3:00 – brak oficjalnej transmisji w Polsce

205 lb: Rafael Carvalho (16-3) vs. Vadim Nemkov (10-2)
265 lb: Domingos Barros (6-0) vs. Kirill Sidelnikov (11-6)
243 lb: Dragos Zubco (2-1) vs. Hesdy Gerges (0-1)
170 lb: Andrea Fusi (8-4) vs. Walter Pugliesi (4-2)

UFC on ESPN+ 19

Tampa, Floryda, USA

Początek gali: 22:00

Karta główna (2:00):

115 lb: Joanna Jędrzejczyk (15-3) vs. Michelle Waterson (17-6)
145 lb: Cub Swanson (25-11) vs. Kron Gracie (5-0)
170 lb: Niko Price (13-3, 1 N/C) vs. James Vick (13-4)
115 lb: Mackenzie Dern (7-0) vs. Amanda Ribas (7-1)
155 lb: Matt Frevola (7-1-1) vs. Luis Pena (7-1)
185 lb: Eryk Anders (12-4) vs. Gerald Meerschaert (30-11)

Karta wstępna (23:00):

205 lb: Ryan Spann (16-5) vs. Devin Clark (10-3)
155 lb: Mike Davis (7-2) vs. Thomas Gifford (17-8, 2 N/C)
170 lb: Max Griffin (15-6) vs. Alex Morono (16-5, 1 N/C)
125 lb: Deiveson Figueiredo (16-1) vs. Tim Elliott (15-8-1)
135 lb: Marlon Vera (16-5-1) vs. Andre Ewell (15-5)
170 lb: Miguel Baeza (7-0) vs. Hector Aldana (4-2)
185 lb: Marvin Vettori (13-3-1) vs. Andrew Sanchez (11-4)
125 lb: JJ Aldrich (7-3) vs. Lauren Mueller (5-2)

Transmisja:

23:00 – UFC Fight Pass

2:00 – Polsat Sport

Znalezione obrazy dla zapytania ufc fight night tampa

NIEDZIELA

ONE Championship: Century

Tokio, Japonia

Part 1 (2:00)

Karta główna:

52,2 kg: Angela Lee (9-2) vs. Jingnan Xiong (14-1)- walka o pas wagi atomowej
61,2 kg: Demetrious Johnson (29-3-1) vs. Danny Kingad (13-1) – finał Grand Prix i walka o pas wagi muszej
52,2 kg: Janet Todd vs. Ekaterina Vandaryeva – walka w formule muay thai
77,1 kg: Christian Lee (12-3) vs. Saygid Guseyn Arslanaliev (8-1) – finał Grand Prix i walka o pas wagi lekkiej

Karta wstępna:

61,2 kg: Yuya Wakamatsu (11-4) vs. Dae Hwan Kim (15-5-1)
56,7 kg: Sam-a Gaiyanghadao vs. Darren Roland — walka w formule muay thai
83,9 kg: Yushi Okami (35-14) vs. Agilan Thani (9-3)
52,2 kg: Itsuki Harata (4-0) vs. Rika Ishige (4-3)
56,7 kg: Senzo Ikeda (12-7-1) vs. Lito Adiwang (9-2)
70,3 kg: Phoe Thaw (8-1) vs. Yoon Chang Min (2-1)
68,0 kg: Sunoto (11-6) vs. Kwon Won Il (7-2)

Part 2 (10:00)

102,1 kg: Aung La N Sang (25-10, 1 N/C) vs. Brandon Vera (16-7, 1 N/C) – walka o pas wagi półciężkiej
77,1 kg: Shinya Aoki (43-9, 1 N/C) vs. Honorio Banario (14-9)
65,8 kg: Bibiano Fernandes (23-4) vs. Kevin Belingon (20-6) – walka o pas wagi koguciej
61,2 kg: Rodtang Jitmuangnon vs. Walter Goncalves – walka o pas wagi muszej w formule muay thai
70,3 kg: Giorgio Petrosyan vs. Samy Sana – finał Grand Prix i walka o pas wagi piórkowej w formule kickboxingu
120,2 kg: Mauro Cerilli (13-3) vs. Arjan Bhullar (9-1)

Karta wstępna:

52,2 kg: Mei Yamaguchi (20-11-1) vs. Jenny Huang (5-4)
56,7 kg: Yosuke Saruta (19-9-3) vs. Daichi Kitakata (20-8-1, 2 N/C)
65,8 kg: Shoko Sato (33-16-3, 1 N/C) vs. Rafael Silva (31-6)
83,9 kg: Hernani Perpetuo (20-7, 1 N/C) vs. Hiroyuki Tetsuka (7-3)
77,1 kg: Koshi Matsumoto (20-8-2) vs. Takasuke Kume (22-6-3)

Transmisja:

2:00 – karty wstępne – profile ONE Championship – Twitter i Facebook
2:00 – całe gale aplikacja ONE Championship  (Android oraz iOS)
2:00 – sport.tvp.pl i aplikacja mobilna TVP Sport (Android oraz iOS) – szczegółowa rozpiska transmisji przez Telewizję Publiczną 
8:30 – Fightklub

Znalezione obrazy dla zapytania one championship century event