MMA PLBellatorWeekendowy rozkład jazdy z MMA [11-13.05.2018]

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [11-13.05.2018]

Foto: Worldwide Mixed Martial Arts

W ten weekend po trzytygodniowej przerwie wraca UFC.  Amanda Nunes (15-4) w trzeciej obronie pasa mistrzowskiego kategorii koguciej zmierzy się z Raquel Pennington (9-5). Ważnym wydarzeniem UFC 224 w Rio de Janeiro będzie także ostatnia w karierze byłego mistrza kategorii półciężkiej i zwycięzcy turnieju kategorii ciężkiej na UFC 12 Vitora Belforta (26-13, 1 N/C). Jego rywalem w pożegnalnym pojedynku będzie inna brazylijska sława MMA Lyoto Machida (23-8). Co-main eventem gali będzie natomiast ciekawie zapowiadająca się walka w czołówce kategorii średniej pomiędzy Ronaldo “Jacare” Souzą (25-5, 1 N/C) a Kelvinem Gastelumem (14-3, 1 N/C).

Na gali Bellator 199 w San Jose odbędzie się z kolei kolejny pojedynek w ramach Grand Prix kategorii ciężkiej. Aktualny mistrz kategorii półciężkiej Ryan Bader (24-5) w walce wieczoru podejmie Muhammeda „King Mo” Lawala (21-6, 1 N/C). W co-main evencie Paul Daley (40-15-2) czy uważany za jednego z najbardziej obiecujących zawodników Aaron Pico (2-1).

Coś dla siebie znajdą również fani kobiecego MMA (i kickboksingu). W centrum konferencyjnym Hotelu Terminal we Wrocławiu odbędzie sie gala Ladies Fight Night 9 – „Tic Tac Toe”

Poza tym nie można zapominać o ważnych piątkowych występach Polaków.

Paweł Kiełek (8-4-1) na gali Brave 12 w indonezyjskiej Dżakarcie zmierzy się z Mehdim Baghdadem (11-5). Zawodnik ten ma za sobą występy w UFC, był również uczestnikiem 22. i 25. sezonu programu The Ultimate Fighter.

Z kolei mistrzyni FEN w kickboxingu w kategori do 65 kg Marta Waliczek (2-1) stanie przed szansą na zdobycie trofeum w MMA. Na gali Bitwa o Wołgę 4 zawalczy o pas w finale 4-osobowego Grand Prix z Rosjanką Kariną Vasilenko (3-4).

Rozpiska najważniejszych gal tego weekendu:

SOBOTA

Ladies Fight Night 9 – „Tic Tac Toe”

Wrocław, Polska

Początek gali godz: 19:00

56 kg: Eliska Pelechova vs. Emma Gongora – walka w formule K-1
52 kg: Hanna Gujwan (1-2) vs. Claire Lopez (2-0)
56 kg: Małgorzata Dymus vs. Karolina Klusova – walka w formule K-1
63,5 kg: Kamila Bałanda vs. Lucia Szabova – walka w formule K-1
52 kg: Barbara Nalepka (4-3) vs. Beata Bardziak (0-0)
52 kg: Aleksandra Mądraszewska vs. Izabela Szelest – walka w formule K-1
52 kg: Ewelina Woźniak (0-0) vs. Kinga Jędrasik (0-0)

Transmisja:

lfn.com.pl lub Facebook

NOC Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ

UFC 224

Rio de Janeiro. Brazylia

Początek gali: 0:15

Karta główna (4:00):

135 lbs: Amanda Nunes (15-4) vs. Raquel Pennington (9-5) – walka o pas kategorii koguciej
185 lbs: Ronaldo “Jacare” Souza (25-5, 1 N/C) vs. Kelvin Gastelum (14-3, 1 N/C)
115 lbs: Mackenzie Dern (6-0) vs. Amanda Cooper (3-3)
135 lbs: John Lineker (30-8) vs. Brian Kelleher (19-8)
185 lbs: Vitor Belfort (26-13, 1 N/C) vs. Lyoto Machida (23-8)

Karta wstępna (2:00):

185 lbs: Cezar Ferreira (12-6) vs. Karl Roberson (6-0)
265 lbs: Alexey Oleinik (55-11-1) vs. Junior Albini (14-3)
155 lbs: Davi Ramos (7-2) vs. Nick Hein (14-2, 1 N/C)
170 lbs: Elizeu Zaleski dos Santos (18-5) vs. Sean Strickand (19-2)

Karta UFC Fight Pass (0:15):

170 lbs: Warlley Alves (11-2) vs. Sultan Aliev (14-2)
185 lbs: Thales Leites (27-8) vs. Jack Hermansson (16-4)
170 lbs: Alberto Mina (13-0) vs. Ramazan Emeev (16-3)
185 lbs: Markus Perez (9-1) vs. James Bochnovic (8-2)

Transmisja:

0:15 – UFC Fight Pass
4:00 – Polsat Sport

Bellator 199

San Jose, USA

Początek gali: 1:00

Karta główna (3:00):

265 lbs: Ryan Bader (24-5) vs. Muhammed „King Mo” Lawal (21-6, 1 N/C)
170 lbs: Paul Daley (40-15-2) vs. Jon Fitch (30-7-1, 1 N/C)
145 lbs: Aaron Pico (2-1) vs. Lee Morrison (19-8)
265 lbs: Cheick Kongo (27-10-2) vs. Javy Ayala (10-6)
155 lbs: Adam Piccolotti (9-2) vs. Carrington Banks (7-0)

Karta wstępna (1:00):

190 lbs: Ahmed White (0-0) vs. Deron Winn (3-0)
135 lbs: Justin Tenedora (1-1) vs. David Rivera-Cruz (0-0)
155 lbs: Gaston Bolanos (2-1) vs. Malcolm Hill (3-4)
170 lbs: James Terry (19-9) vs. Danasabe Mohammed (5-1)
145 lbs: Amber Leibrock (2-1) vs. Janay Harding (3-3)
185 lbs: Brandon Hester (4-0) vs. Jordan Williams  (6-2)
135 lbs: Khai Wu (1-0) vs. Cass Bell (0-0)
125 lbs: Josh Paiva (9-2) vs. Adam Antolin (13-3)
135 lbs: Josh San Diego (7-3) vs. Nohelin Hernandez (7-2)
170 lbs: Dominic Sumner (1-2) vs. Thomas Ponce de Leon (1-0)
155 lbs: JJ Okanovich (5-1) vs. Hugo Lujan (3-2)
125 lbs: Marc Climaco (1-0) vs. Daniel Oseguera (0-0)
145 lbs: Ignacio Ortiz (0-0) vs. Matt Aragoni (1-0)
155 lbs: Elias Anderson (0-0) vs. Hyder Amil (1-0)