MMA PLWeekendowy rozkład jazdy z MMAWeekendowy rozkład jazdy z MMA [10-12.12.2021]

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [10-12.12.2021]

W najbliższy weekend czeka nas kilka ciekawych gal, w tym ostatnia numerowana gala UFC w tym roku.

Weekendowy rozkład jazdy z MMA
Foto: UFC/Twitter

Organizacja Cage Warriors przygotowała na najbliższe dni dwa wydarzenia, podczas których czekają nas cztery walki mistrzowskie.

W piątek Cage Warriors 131 Matthew Bonner (10-6-1) w obronie pasa wagi średniej podejmie Djatiego Melana (7-0). O wakujący tytuł w wadze lekkiej powalczą natomiast George Hardwick (8-1) i Mehdi Ben Lakhdhar (5-0-1).

Z kolei w sobotę na Cage Warriors 132 Dominique Wooding (8-4) broniąc pasa wagi koguciej skrzyżuje rękawice z Carlosem Abreu (9-3). Mistrz wagi muszej Sam Creasey (15-3) zmierzy się zaś z Lukem Shanksem (8-3). Na gali wystąpią też polscy bracia – Mateusz Figlak (6-1) i Michał Figlak (6-0).

Również w sobotę w Paryżu odbędzie się gala ARES FC 2, na której w walce wieczoru rękawice skrzyżują Wilson Reis (24-11) i Taylor Lapilus (16-3). Kolejny zawodowy pojedynek stoczy tam również znany z gal Fight Exclusive Night Paweł Biernat (2-0).

Hitem weekendu będzie oczywiście gala UFC 269. W walce wieczoru na szali znajdzie się pas wagi lekkiej, którego bronić będzie Charles Oliveira (31-8, 1 N/C) a spróbuje odebrać go Dustin Poirier (28-6, 1 N/C). Do oktagonu wraca też dominatorka Amanda Nunes (21-4), której rywalką w kolejnej obronie pasa będzie Julianna Pena (10-4). Ponadto w rozpisce znaleźli się m.in. tacy zawodnicy jak Santiago Ponzinibbio (28-4), Cody Garbrandt (12-4), Sean O’Malley (14-1) czy Dominick Cruz (23-3)

PIĄTEK

Cage Warriors 131

Początek transmisji: 21:00

Karta główna:

185 lb: Matthew Bonner (10-6-1) vs. Djati Melan (7-0) – o pas wagi średniej
155 lb: George Hardwick (8-1) vs. Mehdi Ben Lakhdhar (5-0-1) – o pas wagi lekkiej
190 lb: Justin Moore (10-5) vs. Christian Leroy Duncan (4-0)
170 lb: Oban Elliott (4-1) vs. Madars Fleminas (8-3))

Karta wstępna:

155 lb: Yassine Belhadj (7-3) vs. Danilo Belluardo (13-6)
145 lb: Nik Bagley (1-0) vs. Scott Pedersen (1-1)
145 lb: Jean N’Doye (9-3) vs. Tom Mearns (7-7)
135 lb: Liam Gittins (7-3) vs. Kingsley Crawford (6-3)
155 lb: Adam Cullen (2-0) vs. Mikail Bayram (5-1)
145 lb: Ben Rees (3-4) vs. PK Zadeh (3-0)
185 lb: Samir Kadi (3-1) vs. Michael Tchamou (1-0)
135 lb: Luke Riley (1-0) vs. Yuki Angdembe (0-0)
185 lb: Will Currie (5-2) vs. Nikola Zlatev (3-2)

Transmisja: UFC Fight Pass

SOBOTA

ARES FC 2

Początek transmisji: 18:30

135 lb: Wilson Reis (24-11) vs. Taylor Lapilus (16-3)
170 lb: Abdoul Abdouraguimov (12-1) vs. Luciano Contini (13-3)
170 lb: Emil Weber Meek (9-5) vs. Louis Gilsmann (8-2)
155 lb: Daguir Imavov (13-3-1) vs. Jose Marcos (11-3)
135 lb: Rizlen Zouak (5-3) vs. Gisele Moreira (10-5)
170 lb: Felix Klinkhammer (6-0) vs. Karim Rabei (6-2)
265 lb: Benjamin Sehić (3-0) vs. Aboubacar Bathily (7-3)
185 lb: Wissame Akhmouch (4-) vs. Cherif Drame (3-0)
265 lb: Paweł Biernat (2-0) vs. Marsei Sychev (1-0)
125 lb: Temerlan Azizov (1-0) vs. Patrik Martinik (2-0)

Transmisja: PPV (12,90 euro)

Cage Warriors 132

Początek transmisji: 20:00

Karta główna:

135 lb: Dominique Wooding (8-4) vs. Carlos Abreu (9-3) – o pas wagi koguciej
125 lb: Sam Creasey (15-3) vs. Luke Shanks (8-3) – o pas wagi muszej
170 lb: Jamie Richardson (10-7) vs. Leonardo Damiani (10-3-1)
170 lb: Mateusz Figlak (6-1) vs. Kent Kauppinen (13-6)
145 lb: Tobias Harila (9-2) vs. Jair Junior (6-3)

Karta wstępna:

155 lb: Michał Figlak (6-0) vs. Stevie McIntosh (7-2)
145 lb: Paull McBain (6-2) vs. Konmon Deh (10-8)
135 lb: Tanio Pagliariccio (7-2) vs. Aidan James (5-2)
125 lb: Maximilien Valot (4-3) vs. Lone’er Kavanagh (2-0)
125 lb: Aaron Aby (11-4-1) vs. Samir Faiddine (12-7)
140 lb: Aidan Stephen (8-4) vs. Edward Walls (10-6)

Transmisja: UFC Fight Pass

NOC Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ

UFC 269

Początek transmisji 0:15

Karta główna (4:00):

155 lb: Charles Oliveira (31-8, 1 N/C) vs. Dustin Poirier (28-6, 1 N/C) – o pas wagi lekkiej
135 lb: Amanda Nunes (21-4) vs. Julianna Pena (10-4) – o pas wagi koguciej
170 lb: Geoff Neal (13-4) vs. Santiago Ponzinibbio (28-4)
125 lb: Kai Kara-France (22-9, 1 N/C) vs. Cody Garbrandt (12-4)
135 lb: Raulian Paiva (21-3) vs. Sean O’Malley (14-1)

Karta wstępna (2:00):

145 lb: Josh Emmett (16-2) vs. Dan Ige (15-4)
135 lb: Pedro Munhoz (19-6, 1 N/C) vs. Dominick Cruz (23-3)
265 lb: Augusto Sakai (15-3-1) vs. Tai Tuivasa (13-3)
185 lb: Jordan Wright (12-1, 1 N/C) vs. Bruno Silva (21-6)

Karta przedwstępna (0:15):

185 lb: Andre Muniz (21-4) vs. Eryk Anders (14-5, 1 N/C)
125 lb: Miranda Maverick (9-3) vs. Erin Blanchfield (7-1)
125 lb: Alex Perez (24-6) vs. Matt Schnell (15-6)
145 lb: Ryan Hall (8-2) vs. Darrick Minner (26-12)
135 lb: Randy Costa (6-2) vs. Tony Kelley (7-2)
125 lb: Gillian Robertson (9-6) vs. Priscila Cachoeira (10-3)

Transmisja:

0:15 (karty wstępne) – UFC Fight Pass
4:00 – Polsat Sport Extra

Zobacz także:

Fury się wycofał. Będzie walka Jake Paul vs. Tyron Woodley 2!

Jake Paul i Tyron Woodley jednak ponownie spotkają się w ringu. Były mistrz UFC ratuje bowiem walkę wieczoru gali zaplanowanej na 18 grudnia bieżącego roku.

pashaBiceps poznał rywala w walce wieczoru HIGH League 2: To ogromny, biały Hulk

HIGH League oficjalnie ogłosiło nazwisko rywala Jarosława Jarząbkowskiego. “pashaBiceps” w walce wieczoru lutowej gali w Tauron Arenie Kraków zmierzy się z Michałem “Owcą” Owczarzakiem. To starcie zelektryzuje całą Polskę!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis