MMA PLWeekendowy rozkład jazdy z MMAWeekendowy rozkład jazdy z MMA [07-10.04.2021]

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [07-10.04.2021]

Foto: UFC Europe on Twitter

Przed nami niezwykle ekscytujący weekend pełen emocji związanych MMA. Sprawdźcie co warto obejrzeć!

Sportowy weekend zaczynamy już… w nocy ze środy na czwartek. W walce wieczoru ONE on TNT 1 zwycięzca Grand Prix z 2019 roku i były wieloletni mistrz UFC Demetrious Johnson (30-3-1) stanie przed szansą na zdobycie tytułu mistrzowskiego, który sporóbuje odebrać Adriano Moraesowi (18-3). Na tej samej gali wystąpi też inny były czempion UFC, Eddie Alvarez (30-7, 1 N/C).

Na gali ACA 121 w Mińsku czekają nas dwie walki mistrzowskie. Niepokonany mistrz wagi muszej Azamat Kerefov (14-0) podejmie Rasula Albaskhanova (11-4). Z kolei o tymczasowy pas kategorii średniej zawalczą Nikola Dipchikov (20-7) i Magomedrasul Gasanov (15-2). W rozpisce ostatecznie w ostatniej chwili znalazł się też jeden Polak – Łukasz Kopera (10-4).

Oprócz gali w Mińsku w piątek odbędzie się też gala EFM Show. Najważniejszym pojedynkiem będzie tu starcie o pas kategorii półciężkiej, w którym zmierzą się Maciej Różański (12-3) i Michał Pasternak (14-5). Na gali zawalczy też choćby Daniel Skibiński (16-5). Ponadto będzie też superfight – Akop Szostak (3-3, 1 N/C) vs. Radosław Słodkiewicz (0-1).

Na gali Bellator 256 rozpocznie się Grand Prix kategorii półciężkiej. W pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym będącym zarazem walką wieczoru spotkają się Ryan Bader (27-6, 1 N/C) oraz Lyoto Machida (26-10).

Weekend zwieńczy oczywiście gala UFC, tym razem w dogodnych godzinach dla fanów w Polsce. Na skutek kontuzji Darrena Tilla nowym przeciwnikiem Marvina Vettoriego (16-3-1) w w walce wieczoru UFC on ABC 2 będzie Kevin Holland (21-6). W rozpisce znaleźli się też m.in. Sodiq Yusuff (11-1), Mackenzie Dern (10-1) czy Mike Perry (14-7). O pierwsze zwycięstwo powalczy natomiast Mateusz Gamrot (17-1, 1 N/C). Rywalem Polaka będzie Scott Holtzman (14-4).

NOC ZE ŚRODY NA CZWARTEK

ONE on TNT 1

Początek gali: 2:30

Karta główna:

61,2 kg: Adriano Moraes (18-3) vs. Demetrious Johnson (30-3-1) – o pas wagi muszej
77,1 kg: Eddie Alvarez (30-7, 1 N/C) vs. Iuri Lapicus (14-1)
61,5 kg: Rodtang Jitmuangnon vs. Danial Williams – walka na zasadach muay thai

Karta wstępna:

83,9 kg: Tyler McGuire (12-1) vs. Raimond Magomedaliev (7-1)
120,2 kg: Rade Opacić vs. Patrick Schmid – walka na zasadach kickboxingu
120,2 kg: Mehdi Barghi (4-3) vs. Oumar Kane (2-0)

Transmisja:

2:30 – YouTube ONE Championship, sport.tvp.pl, aplikacja mobilna TVP Sport (Android oraz iOS) oraz TVP Sport

ONE On TNT I - ONE Championship – The Home Of Martial Arts

PIĄTEK

ACA 121

Początek gali: 16:00

57,2 kg: Azamat Kerefov (14-0) vs. Rasul Albaskhanov (11-4) – o pas wagi muszej
84,4 kg: Nikola Dipchikov (20-7) vs. Magomedrasul Gasanov (15-2) – o tymczasowy pas wagi średniej
61,7 kg: Shamil Shakhbulatov (12-3) vs. Oleg Boriosv (22-6-1)
70,8 kg: Amirkhan Adaev (17-3) vs. Hacran Dias (25-6-1)
66,2 kg: Alihan Suleimanov (12-2) vs. Kurban Taigibov (10-2)
61,7 kg: Khusein Sheikhaev (10-0) vs. Franisco de Lima Maciel (16-4-1)
77,6 kg: Chersi Dudaev (11-2) vs. Igor Svirid (12-9)
70,8 kg: Plamen Bachvarov (9-2) vs. Ilya Khodkevich (6-0)
70,8 kg: Hederson Batista (14-5) vs. Łukasz Kopera (10-4)
61,7 kg: Khasein Shaikhaev (5-0) vs. Cleverson Silva (14-4)
77,6 kg: Altynbek Mamashov (14-2-1) vs. Magomedsaygid Alibekov (11-2)

Transmisja:

PPV (cena 199 rubli – ok. 10 zł)

ACA 121: Керефов - Албасханов дата проведения, кард, участники и результаты

EFM Show

Początek gali: 18:00

93 kg: Maciej Różański (12-3) vs. Michał Pasternak (14-5) – o pas wagi półciężkiej
120 kg: Akop Szostak (3-3, 1 N/C) vs. Radosław Słodkiewicz (0-1)
77 kg: Daniel Skibiński (16-5) vs. John Michael Sheil (8-2)
84 kg: Daniel Iliev vs. Damian Ostęp – walka na zasadach K-1
77 kg: Georgi Valentinov (21-5) vs. Igor Michaliszyn (7-2)
120 kg: Marek Samociuk (1-1) vs. Tomasz Janiszewski (5-5)
77 kg: Arkadiusz Kaszuba (1-0) vs. Patryk Grzemski (1-2)
120 kg: Michał Mazur vs. Bartosz Szachta – walka na zasadach boksu w rękawicach do MMA
80 kg: Piotr Wołowik vs. Szymon Broncel – walka na zasadach boksu w rękawicach do MMA
61 kg: Tuomas Gronvall (6-3-1) vs. Marcin Maleszewski (2-0)
66 kg: Magdalena Loska (0-0) vs. Kaylee Vos (1-2)
66 kg: Jose Torres (1-0) vs. Giorgi Esiava (2-1)
61 kg: Oleksii Polishchuk (8-4) vs. Islam Mayrasultanov (4-3)

Transmisja:

PPV (cena od 25,22 zł)

Karta walk EFM Show zapełnia się. Pasternak vs. Różański, Akop vs.  Słodkiewicz i nie tylko! - MMA PL

NOC Z PIĄTKU NA SOBOTĘ

Bellator 256

Początek gali: 0:00

Karta główna (3:00):

205 lb: Ryan Bader (27-6, 1 N/C) vs. Lyoto Machida (26-10) – ćwierćfinał Grand Prix wagi półciężkiej
125 lb: Liz Carmouche (14-7) vs Vanessa Porto (22-8)
145 lb: Adam Borics (16-1) vs. Jeremy Kennedy (16-2)
145 lb: Cat Zingano (11-4) vs. Olivia Parker (4-1)
155 lb: Goiti Yamauchi (25-4) vs. Dna Moret (14-6)

Karta wstępna (0:00):

145 lb: Cody Law (2-0) vs. Nathan Ghareeb (2-0)
145 lb: Talita Nogueira (7-2) vs. Jessica Borga (3-2)
125 lb: Diana Asaragova (2-0) vs. Tara Graff (1-2)
135 lb: Cass Bell (5-1) vs. Jornell Lugo (5-0)
155 lb: Nainoa Dung (3-2) vs. Izzy William (4-3-0)
185 lb: Dalton Rosta (4-0) vs. Tony Johnson (9-2)
135 lb: Jaylon Bates (1-0) vs. Jeffrey Glossner (2-1)
135 lb: John Douma (4-2) vs. Will Smith (3-2)

Transmisja:

0:00 – sport.tvp.pl oraz aplikacja mobilna TVP Sport (Android oraz iOS)
2:55 – TVP Sport

MMA News, Fighters, Videos | Bellator.com

SOBOTA

UFC on ABC 2

Karta główna (21:00):

185 lb: Marvin Vettori (16-3-1) vs. Kevin Holland (21-6)
145 lb: Sodiq Yusuff (11-1) vs. Arnold Allen (16-1)
185 lb: Sam Alvey (33-14-1, 1 N/C) vs. Julian Marquez (8-2)
115 lb: Nina Nunes (10-6) vs. Mackenzie Dern (10-1)
170 lb: Mike Perry (14-7) vs. Daniel Rodriguez (13-2)

Karta wstępna (18:00):

155 lb: Jim Miller (32-15) vs. Joe Solecki (10-2)
155 lb: Scott Holtzman (14-4) vs. Mateusz Gamrot (17-1, 1 N/C)
155 lb: John Makdessi (17-7) vs. Ignacio Bahamondes (11-3)
265 lb: Yorgan De Castro (6-2) vs. Jarjis Danho (5-1-1, 1 N/C)
135 lb: Hunter Azure (9-1) vs. Jack Shore (13-0)
145 lb: Luis Saldana (14-6) vs. Jordan Griffin (18-8)
205 lb: Da Un Jung (13-2-1) vs. William Knight (9-1)

Karta przedwstępna (17:30):

185 lb: Impa Kasanganay (8-1) vs. Sasha Palatnikov (6-2)

Transmisja:

17:30 – UFC Fight Pass
19:00 – 20:30 – Polsat Sport Extra
20:30 – Polsat Sport

Media - *UPDATE* UFC Fight Night: Vettori vs Holland official poster  revealed + Fight lineup | Sherdog Forums | UFC, MMA & Boxing Discussion

Zobacz także:

Kacper Koziorzębski vs. Ion Surdu ostatnią walką w rozpisce KSW 60

W ostatnim starciu dodanym do karty walk gali KSW 60 Kacper Koziorzębski (7-3, 4 KO) zmierzy się z Ionem Surdu (10-3, 7 KO, 1 Sub). Pojedynek, do którego dojdzie 24 kwietnia, odbędzie się w umownym limicie 80 kilogramów.

Daniel Rutkowski dostał propozycję z UFC! Widzieliście dlaczego odmówił?

Daniel Rutkowski (12-2) już dziewiątego kwietnia stoczy swój następny bokserski pojedynek.Zapaśnik zdradził, że już w tym momencie dostał propozycję z największej organizacji na świecie. ”Rutek” postanowił odmówić!