MMA PLKhamzat ChimaevWCA wydało oświadczenie w sprawie wpuszczenia na salę Chimaeva: Nie było nikogo, kto mógł zareagować

WCA wydało oświadczenie w sprawie wpuszczenia na salę Chimaeva: Nie było nikogo, kto mógł zareagować

Warszawie Centrum Atletyki zabrało głos w głośnej ostatnio sprawie treningu w ich sali Khamazata Chimaeva. Zawodnik UFC, który jest publicznym zwolennikiem dyktatora Ramzana Kadyrowa i popiera agresję na Ukrainę, jak gdyby nigdy nic trenował w popularnym polskim klubie sportów walki. Teraz WCA wydało oświadczenie w sprawie wpuszczenia Chimaeva na salę.

WCA wydało oświadczenie

Właściciele WCA w obszernym wpisie umieszczonym w mediach społecznościowych tłumaczą zajście.

WCA wydało oświadczenie w sprawie wpuszczenia na salę Chimaeva

Według WCA sprawa wygląda tak, że Chimaev i jego kolega – Darren Till wykupili jednorazowe wejście na salę, a kiedy byli oni obecni w WCA, to obecni nie byli trenerzy czy właściciele WCA, którzy zareagowaliby na obecność poplecznika zbrodniarza.

“W związku z medialnymi informacjami dotyczącymi faktu pojawienia się w naszym klubie zawodnika MMA Khamzata Chimaeva, pragniemy poinformować iż Khamzat Chimaev NIE BYŁ gościem Warszawskiego Centrum Atletyki, co zasugerowały niektóre media.

Zawodnik faktycznie pojawił się w naszym klubie, gdzie jednorazowo przeprowadził trening – zrobił to jednak wykupując jednorazowe wejście, co uczynić może każdy chcący odwiedzić WCA.
Niestety, w czasie pobytu Khamzata Chimaeva w WCA, nie było nikogo z kadry trenerskiej oraz Zarządu WCA, kto mógłby zareagować na tę sytuację. Zawodnik nie został rozpoznany przez nasze pracownice z recepcji i dzięki temu mógł odbyć trening na naszej sali.”

WCA także potępiło publicznie atak Rosji na Ukrainę:

“Jest nam przykro w związku z zaistniałą sytuacją i z całą mocą podkreślamy iż ekipa WCA nie popiera działań wojennych prowadzonych przez Federację Rosyjską na Ukrainie, a także poglądów Khamzata Chimaeva.”

Zobacz także:

Imponująca postawa zawodnika KSW z Rumunii! Udzielił wywiadu… po polsku! Widzieliście?

Polska język trudna język? Nie dla Iona Sudru! Zawodnik KSW dwa lata temu zadebiutował w polskiej organizacji, od tamtego czasu trenuje w naszym kraju i w tak krótkim czasie nauczył się porozumiewać po polsku. Dwa dni przed KSW 73 udzielił wywiadu w naszym ojczystym języku.

Najman oburzony treningami Khamzata w WCA: Chyba tak wypowiada się nazwisko tej sz*aty! Co wy na to?

Marcin Najman postanowił zabrać głos. ”El Testosteron” jest oburzony sytuacją, która miała miejsce w WCA Fight Team. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia Khamzata Chimaeva i Darrena Tilla trenujących w Polsce, a dokładnie w wspomnianym klubie WCA. Częstochowianin w mocnych słowach wypowiedział się o Khamzacie, a przy okazji całą sytuację nazwał skandalem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis