Wasyl Łomaczenko: Conor McGregor nie jest dobrym bokserem

Foto: UFC Europe
Foto: UFC Europe

Wasyl Łomaczenko (12-1 w boksie) już w najbliższy piątek w Los Angeles zmierzy się z Anthonym Crollą (34-6-3 w boksie) w obronie posiadanych pasów mistrzowskich WBO i WBA. Ukrainiec jednak nie tylko jest pytany o swojego najbliższego przeciwnika.

Portal TMZ Sports zapytał Łomaczenkę o jego opinię na temat boksu Conora McGregora (21-4), który ma za sobą porażkę w 10. rundzie z Floydem Mayweatherem Juniorem odniesioną w 2017 roku. Mówi się, że to nie była ostatnia przygoda Irlandczyka z boksem.

Zdaniem Łomaczenki, McGregor może walczyć w boksie, ale jeśli będzie to boks amatorski:

“Conor McGregor nie jest dobrym bokserem. Mógłby być dobrym pięściarzem, ale w karierze amatorskiej, w amatorskim boksie. Trzy rundy po trzy minuty z jedną minutą przerwy. W nich może być McGregor dobry. Ale w profesjonalnym boksie? Nie.”

Ukraińca zapytano nawet o potencjalną walkę z McGregorem. Łomaczenko walczy teraz w dywizji do 135 funtów, ale uważa, że i tak poradziłby sobie z dużo większym Irlandczykiem, który teraz walczy w dywizji 155 funtów:

“W ringu bokserskim łatwo bym go pokonał. Lubię pomysł na tę walkę. Wysłałbym go do szkoły. Mogę z nim walczyć, nawet w limicie 145 funtów.”