MMA PLAdam KownackiWasilewski po walce Kownackiego: Podejrzewam, że “Szpila” znokautowałby Heleniusa błyskawicznie!

Wasilewski po walce Kownackiego: Podejrzewam, że “Szpila” znokautowałby Heleniusa błyskawicznie!

Andrzej Wasilewski w rozmowie z Sportowymi Faktami został zapytany o ostatni pojedynek Adama Kownackiego (20-2, 15 KO). Nie brakowało mocnych słów. Przypomnijmy, że Polak stanął przed natychmiastowym rewanżem z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO).

Kownacki

Wasilewski już gorąco po walce zamieścił swój wpis na twitterze. Promotor boksu proponował Kowanckiemu zakończenie kariery.

Mam nadzieję że Adam, absolutnie skromny i przesympatyczny facet odłożył kasę i zakończy karierę. Z tym stylem, po 2 walkach z H już chyba starczy.

Wasilewski o rewanżu Kownackiego: Szczyt głupoty!

Andrzej Wasilewski tym razem dłużej skomentował natychmiastowy rewanż Adama Kownackiego (20-2, 15 KO). Promotor boksu w rozmowie z Sportowymi Faktami nie zamierzał zmieniać swojej opinii.

Absolutnie nie! Napisałem to z całym szacunkiem i życzliwością w stosunku do Kownackiego. Od lat oglądam walki bokserskie, siedząc tuż przy ringu. Wiem, ile zdrowia zostawiają w nim pięściarze. Musimy też wziąć pod uwagę specyficzny styl Adama. On rywalizuje w wadze ciężkiej i przyjmuje potężne uderzenia. Ma wielkie serce do walki, twardą głowę, ale to nie jest tak, że ciosy nie odbijają się na jego zdrowiu. W boksie tak już jest, że jeśli zawodnik doszedł do szczytu swoich możliwości i ustawił się finansowo, to powinien zakończyć karierę (..) Ta chęć natychmiastowego rewanżu mocno mnie zdziwiła. Jeśli potraktujemy tę sprawę tylko w kategoriach sportowych, to Kownackiemu należy się ogromny szacunek i wielkie brawa za postawę. Ale jeśli spojrzymy na to wszystko pod kątem biznesowym, to można stwierdzić, że to był szczyt głupoty. Sztab Polaka mógł ten rewanż odłożyć w czasie i stoczyć dwa inne pojedynki, albo całkowicie odpuścić pomysł ponownego starcia z Finem.

Wasilewski postanowił również wspomnieć o sparingach Artura Szpilki z reprezentantem Finlandii.

Na tym polega piękno sztuki bokserskiej. Tego nie da się wytłumaczyć na zasadzie: “skoro Kownacki wygrał ze Szpilką, który masakrował na sparingach Heleniusa, to w starciu Kownacki – Helenius górą będzie ten pierwszy”. W boksie jest inaczej. Możemy założyć, że styl walki Kownackiego jest koszmarem dla Szpilki. Ale z drugiej strony podejrzewam, że “Szpila” znokautowałby Heleniusa błyskawicznie. Pod warunkiem oczywiście, że byłby w szczycie swojej formy. Taki jest boks.

Zobacz także:

Szczena komentuje zatrzymanie przed walką z Najmanem: Do tej pory boję się wyjść z domu! [WIDEO] Widzieliście?

Ryszard Dąbrowski w rozmowie z naszym portalem skomentował ostatnie zamieszanie. ”Szczena” został zatrzymany przez policję po awanturze domowej. Zawodnik MMA VIP gwarantuje, że nie podniósł ręki na swoją rodzinę i postanowił wytłumaczyć całą sytuację.

Bracia Tyburscy gotowi na wyzwania! Związali się z… grupą Artnox! Zaskoczeni?

Do bardzo ciekawego transferu doszło dzisiaj w środowisku MMA. Bracia Tyburscy – Paweł i Piotr podpisali kontrakt ze stajnią menadżerską Artnox Fight Sport.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis