Wand do wagi średniej a Rich do lekko ciężkiej po UFC 99

wandzi

Tak w skrócie wygląda przyszłość Wanderleia Silvy (32-9-1) i Richa Franklina (24-4) po ich walce, 13 czerwca na UFC 99 w Kolonii. Pojedynek odbędzie się w catchweight 195 funtów, pomiędzy wagą średnia (185 funtów) a wagą lekko ciężką (205 funtów). Dana White tłumaczy, że do takiego rozwiązania doszło ponieważ Wand jeszcze nie jest gotowy na walki w niższej kategorii a Franklin chce zostać w wadze lekko ciężkiej i nie zamierza zrzucać zbyt wiele wagi.

Po tej walce, niezależnie od wyniku Rich Franklin zdecydowany jest pozostać w wadze 205 lbs. Były mistrz wagi średniej zdecydował się na ten ruch już po tym jak dwukrotnie przegrał z aktualnym królem tej dywizji, Andersonem Silvą. Porażka z Danem Hendersonem na UFC 93 zdaje się upewniła Ace’a w jego planach.

Wanderlei Silva, ktory największe triumfy świecił w wadze lekko ciężkiej, po pojedynku w Niemczech ma zadebiutować  w średniej dywizji UFC. Bilans byłego mistrza Pride w oktagonie po powrocie to 1-2. Wygląda na to, że ‘The Axe Murderer’ uznał iż w niższej wadze pójdzie mu lepiej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.