MMA PLKSWWalka wieczoru KSW 55 – jest zapowiedź pojedynku Scott Askham vs Mamed Khalidov 2 [WIDEO]

Walka wieczoru KSW 55 – jest zapowiedź pojedynku Scott Askham vs Mamed Khalidov 2 [WIDEO]

Walka wieczoru nadchodzącej gali KSW 55 zainteresuje Was jeszcze bardziej! W sieci bowiem pojawiła się oficjalna zapowiedź pojedynku rewanżowego między Scottem Askhamem a Mamedem Khalidovem. Stawką tego starcia będzie pas mistrzowski wagi średniej.

Gala KSW 55 odbędzie się 10 października, a będzie można oglądać ją wyłącznie w systemie PPV.

Walka wieczoru KSW 55 – jest zapowiedź pojedynku Scott Askham vs Mamed Khalidov 2

Scott Askham jest niepokonany w klatce KSW i nie przegrał starcia od ponad 3 lat. Po fenomenalnych i błyskawicznych zwycięstwach z Michałem Materlą i Marcinem Wójcikiem, 32-latek ponownie stanął naprzeciwko szczecinianina, tym razem w finale turnieju kategorii średniej. Stawką starcia, do którego doszło w maju 2019 roku, był zwakowany wcześniej przez Khalidova pas tej dywizji. W trzeciej odsłonie znakomitego boju Askham znokautował Materlę latającym kolanem i zgarnął tytuł. Siedem miesięcy później mieszkaniec Doncaster spotkał się w najważniejszym starciu gali KSW 52 z powracającym po przerwie Khalidovem. Trzyrundowy superfight zakończył się wygraną Anglika, który przez wszystkie odsłony był w stanie sprowadzać rywala i kontrolować go na ziemi.

Po dziewięciu miesiącach od ich pierwszego spotkania Mamed Kahlidov po raz drugi stanie naprzeciwko piekielnie mocno kopiącego Anglika. Po nieudanych próbach pokonania czempiona wagi półciężkiej, Tomka Narkuna, Mamed zawiesił swoją karierę na rok i powrócił w grudniu 2019 właśnie po to, by zmierzyć się ze Scottem Askhamem. Jak sam mówi, w tamtej chwili zainteresowany był tylko superfightami z najlepszymi zawodnikami w KSW, dlatego nie chciał walczyć o pas z Anglikiem. Jednakże po dotkliwej porażce zawodnik Arrachionu zrozumiał, że potrzebuje jeszcze większego wyzwania i postanowił stanąć ponownie przed mistrzem, tym razem w roli pretendenta do pasa. Ostatni raz w takiej pozycji olsztynianin występował w listopadzie 2015 roku, kiedy to na KSW 33 zmierzył się z Michałem Materlą i w 33. sekundy znokautował ówczesnego czempiona.

Poniżej natomiast zapowiedź tego pojedynku:

Zobacz także:

Jan Błachowicz o walce z Jonem Jonesem: Przyjdzie na niego czas, ale teraz co innego w głowie mam

Jan Błachowicz w swoim najbliższym pojedynku zawalczy o pas mistrzowski UFC, ale wypowiedział się po raz kolejny także o walce z Jonem Jonesem. Co prawda “Bones” zwakował tytuł w wadze półciężkiej i przeniósł się do królewskiej kategorii wagowej, ale podobno nie ucieknie przed Polakiem.

Jan Błachowicz przed walką o pas UFC: Będę potrzebował waszego wsparcia!

Już 26 września dojdzie, zdaniem wielu, do najważniejszego pojedynku w historii polskiego MMA. Jan Błachowicz skrzyżuje rękawice z Dominickiem Reyesem w walce o pas kategorii półciężkiej UFC. Polak doprowadził do starcia po serii trzech wygranych, w tym po dwóch efektownych nokautach na Luku Rockholdzie i Coreyu Andersonie.

Tajemniczy wpis Mateusza Gamrota. Wybrał nowego pracodawcę? “Coś zaczyna się dziać”

Tajemniczy wpis Mateusza Gamrota w mediach społecznościowych! Były podwójny mistrz Federacji KSW wywołał lawinę komentarzy po swojej ostatniej publikacji na Facebooku.