MMA PLFENWalka wieczoru FEN 28: Rębeckiego ominął wielki pojedynek!

Walka wieczoru FEN 28: Rębeckiego ominął wielki pojedynek!

Walka wieczoru FEN 28 nie jest jeszcze znana. Portal sportowefakty.wp.pl dotarł jednak do informacji, jaki pojedynek szykowało Fight Exclusive Night na walkę wieczoru swojej najbliższej gali. Ta miała być transmitowana w systemie PPV.

Fala FEN 28: #zostanwdomu ma odbyć się 13 czerwca. Będzie transmitowana w systemie PPV. Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności.

Walka wieczoru FEN 28: Rębeckiego ominęła wielki pojedynek!

W walce wieczoru gali FEN 28, wrocławska organizacja postawiła na mistrza wagi lekkiej Mateusza Rębeckiego (10-1). Nadchodząca walka ma być czwartą obroną mistrzowskiego pasa przez “Chińczyka”.

Rębecki jest niepokonany w FEN i może pochwalić się serią ośmiu kolejnych zwycięstw z rzędu. Podczas FEN 27 w Szczecinie pokonał przez techniczny nokaut w 2. rundzie Magomeda Magomedova. Wcześniej walczył w Chinach i tam rozbił faworyzowanego Brazylijczyka, Kaika Brito. Szczecinianin w 1. odsłonie uszkodził żebra Daguira Imavova, przez co Francuz nie wyszedł do 2. rundy na FEN 23.

Portal sportowefakty.wp.pl poinformował o planowanym rywalu dla Rębeckiego. Nim miał być niepokonany w zawodowych startach Mateusz Legierski (6-0). Zawodnik czeskiej organizacji Oktagon MMA miał być największym wyzwaniem “Chińczyka” w karierze.

Do starcia tego jednak nie dojdzie z powodu zbyt krótkiego czasu, jaki pozostał Legierskiemu na przygotowania.

Poniżej zamieszczamy cytat z rozmowy portalu sportowefakty.wp.pl z właścicielem FEN Pawłem Jóźwiakiem, który wyjaśnił sytuację:

“Bardzo chcieliśmy tego hitu i byliśmy gotowi na kompromisy. Ustaliliśmy nawet warunki finansowe. Kiedy wydawało się, że wszystkie najtrudniejsze punkty udało nam się dopiąć, czekaliśmy na ostateczną decyzję zawodnika.

Mateusz postanowił wejść na salę i zrobić próbny trening, żeby dostać odpowiedź, w jakiej formie się znajduje. Po nim poinformował nas, że nie jest w stanie optymalnie przygotować się do pojedynku. Szanujemy jego decyzję i w pełni ją rozumiemy, bo Rębecki to absolutna czołówka wagi lekkiej w Polsce i do pojedynku z nim trzeba się przygotować na sto procent. Pandemia koronawirusa sprawiła, że nie ma optymalnych warunków do treningu. Mam nadzieję, że kiedy już sytuacja się ustabilizuje, Legierski wystąpi na naszej gali.”

Rozpiska FEN 28

70,3, MMA: Mateusz Rębecki vs TBA*
120,2, MMA: Szymon Bajor vs TBA*
93,0, MMA: Rafał Kijańczuk vs Marcin Wójcik
77,1, MMA: Szymon Dusza vs Kacper Koziorzębski
120,2, MMA: Marcin Sianos vs Adam Pałasz
56,7, MMA: Anita Bekus vs TBA
TBA vs TBA
TBA vs TBA
TBA vs TBA

*walk o pas mistrzowski FEN

Zobacz także:

Czy prezes FEN wsparł ministra zdrowia?

Paweł Jóźwiak swego czasu wsparł Łukasza Szumowskiego. Właściciel FEN zaprosił ministra zdrowia na jedną z najbliższych gal.

Legierski zajął 2. miejsce w kategorii „Odkrycie Roku”

„Dynamit” został doceniony przez naszą redakcję. Zaliczył znakomity rok, choć wyróżnienie przyznaliśmy mu jeszcze przed zdobyciem mistrzowskiego pasa.