MMA PLKSWWalka Szpilka – Włodarczyk w MMA coraz bliżej? Diablo ma już plan taktyczny!

Walka Szpilka – Włodarczyk w MMA coraz bliżej? Diablo ma już plan taktyczny!

O walce Szpilka – Włodarczyk mówi się od bardzo dawna. Na KSW 71 “Szpila” zaliczył udany debiut i pokonał przed czasem Siergieja Radczenkę. Szymon Kołecki w programie Oktagon Live zdradził, że rozmawiał z “Diablo” jakiś czas temu i ten otwarcie przyznał, że jest otwarty na walkę w MMA. Co więcej, ma plan taktyczny na wspomniany pojedynek.

Walka Szpilka - Włodarczyk w MMA coraz bliżej? Diablo ma już plan taktyczny!
Foto: Polsat

Zakończyła się saga związana z przejściem Artura Szpilki z boksu do MMA. Miesiącami trwały rozmowy z wieloma organizacjami – również freakowymi – ale jak zapowiedział kilka lat temu “Szpila”, że wybierze KSW, tak teraz słowa się ziściły.

Na pierwszy ogień zawodnik z Wieliczki zmierzył się ze swoim byłym bokserskim rywalem. W boksie Polak wygrał po kontrowersyjnym werdykcie. W MMA nie było już litości. “Szpila” wykorzystał swoje warunki fizyczne oraz lepsze przygotowanie i efektownie przed czasem zastopował Ukraińca.

Szpilka – Włodarczyk w KSW?

W związku z tym wraca wałkowany od lat temat starcia Szpilki z Krzysztofem Włodarczykiem. Na początku w grę wchodziło starcie bokserskie. Z czasem (jeszcze przed przejściem Artura do MMA) zaczęto mówić o starciu na zasadach mieszanych sztuk walki. Teraz zawodnik z Wieliczki debiut w KSW ma już za sobą. Poprzez słowa Szymona Kołeckiego w programie Oktagon Live można uznać, że zorganizowanie wspomnianego starcia jest coraz bliżej.

To jest najlepsza opcja. Widziałem się w zeszłe wakacje z Krzyśkiem. Boksowaliśmy charytatywną rundkę. Wiem, że miał takie propozycje. On już ma generalnie plan taktyczny ułożony na tę walkę. Opowiadał mi, jak miałaby wyglądać. Jakby finanse się zgadzały, to Krzysiek by się zdecydował.

Przypomnijmy, że Szpilka oraz Włodarczyk mają między sobą konflikt, który ciągnie się od lat. Niemal nieuniknione jest, że przeniesie się on na arenę walk. Trzeba przyznać, że byłby to duży zastrzyk emocji dla fanów, ponieważ nie brakowałoby wielu ostrych konfrontacji słownych.

Cały odcinek Octagon Live dostępny poniżej:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis