MMA PLDana WhiteWalka o pas wagi piórkowej ogłoszona! Dana White potwierdza wielkie starcie!

Walka o pas wagi piórkowej ogłoszona! Dana White potwierdza wielkie starcie!

Foto: Wikimedia Commons

Walka o pas wagi piórkowej UFC ogłoszona! Prezes UFC, Dana White zapowiedział organizację jednej z najbardziej wyczekiwanych walk w dywizji do 66 kilogramów!

Prezes UFC, Dana White rozmawiał z dziennikarką stacji BT Caroline Pearce, której zdradził plany na starcie o złoto dywizji piórkowej.

Aktualnym mistrzem tej kategorii wagowej jest Alexander Volkanovski.

Walka o pas wagi piórkowej ogłoszona! Dana White potwierdza wielkie starcie!

Zdaniem Dany White, Alexander Volkanovski do kolejnej obrony mistrzowskiego pasa przystąpi w lutym 2021 roku. Jego rywalem będzie Brian Ortega:

“Prawdopodobnie w lutym zrobimy tę walkę. Volkanovski i Ortega to świetne zestawienie. Kocham to starcie!” – wyznał White.

Galą, na której dojdzie do tego pojedynku najprawdopodobniej będzie UFC 258. Jednakże o konkretach dotyczących terminu i miejsca wydarzenia dowiemy się w późniejszym terminie.

Alexander Volkanovski jest niepokonany w UFC. Aktualny mistrz wagi piórkowej w ostatnich dwóch pojedynkach pokonywał byłego czempiona – Maxa Hollowaya. Obie walki wygrał decyzjami sędziów.

Brian Ortega po porażce, jaką zafundował mu Holloway, wrócił do startów w październiku tego roku. Po fenomenalnej walce wypunktował i pewnie pokonał Chan Sung Junga. “Koreański Zombie” nie miał nic do powiedzenia w walce z Ortegą.

Kto według Was wygra to starcie, jeśli faktycznie zostanie ono już oficjalnie ogłoszone – Alexander Volkanovski czy Brian Ortega? Będzie stary czy nowy mistrz wagi piórkowej?

Zobacz także:

Debiut Romero w Bellatorze. Będzie hitowe starcie dwóch nowych nabytków?

Cały świat czeka na debiut Yoela Romero w Bellatorze. Kubańczyk to były pretendent do tytułu mistrzowskiego w dywizji średniej, który swoją karierę zamierza kontynuować w wyższej dywizji wagowej.

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [18-20.12.2020]

Bieżący rok zbliża się już do końca. W najbliższy weekend odbędą się m.in. ostatnie tegoroczne gale KSW i UFC.

Szeremeta przed walką z GGG: Tym zwycięstwem chcę zapewnić moim dzieciom lepsze życie

Kamil Szeremeta przed walką z GGG rozmawiał z Super Expressem, któremu przedstawił oczekiwania przed konfrontacją z Giennadijem Gołowkinem.