MMA PLRIZIN FFWalka o pas na RIZIN.25. Seo Hee Ham zwakowała tytuł

Walka o pas na RIZIN.25. Seo Hee Ham zwakowała tytuł

RIZIN Fighting Federation zorganizuje przed sylwestrem jeszcze jedną galę. 21 listopada w Osace odbędzie się RIZIN.25, gdzie zostanie wyłoniony pierwszy mistrz wagi piórkowej. O tytuł zmierzą się Mikuru Asakura (13-1) i Yutaka Saito (18-4-2). Poza tym w Jo-Hall wystąpią tacy zawodnicy jak Hiromasa Ogikubo, Ryuichiro Sumimura, Daichi Kitakata, czy Kenta Takizawa. Szeregi organizacji opuściła natomiast mistrzyni wagi do 49 kg Seo Hee Ham.

KOMPLETNA ROZPISKA GALI RIZIN.25

Starszy z braci Asakura jest jedną z największych gwiazd organizacji. Miał jednak sporą przerwę w walkach, bo ostatni raz na ringu widzieliśmy go w lutym. Na RIZIN.21 Mikuru bez większych problemów uporał się z Danielem Salasem. Japończyk jest niepokonany od 2017 roku. Teraz jego rywalem będzie Yutaka Saito, który na sierpniowym RIZIN.23 skończył mistrza chińskiego Rebel FC, Kazumasę Majimę.

Do akcji wraca Hiromasa Ogikubo (20-5-2) po porażce w pojedynku o pas w wadze koguciej z Kaiem Asakurą w sierpniu. Teraz jego przeciwnikiem będzie były pretendent do tytułu Pancrase Kenta Takizawa (11-5). Zawodnik z Reversal Tokyo Standout na wrześniowym RIZIN.24 wygrał po zaciętym, stójkowym pojedynku z Yuto “Kintaro” Hokamurą.

Mistrz wagi muszej ZST Tatsuki Saomoto (15-2) po pokonaniu journeymana Yusaku Nakamury na RIZIN.23 tym razem stanie naprzeciw posiadacza tytułu Pancrase w wadze słomkowej Daichiego Kitakaty (20-9-1). Kitakata ostatnią walkę stoczył jesienią zeszłego roku na ONE Championship: Century part 2. Przegrał z wysoko klasyfikowanym, byłym mistrzem ONE Yosuke Sarutą.

W RIZIN ostatecznie zadebiutuje Yojiro Uchimura (17-13-3). Weteran ZST i Pancrase miał stoczyć walkę już w sierpniu, ale wypadł z pojedynku z Tetsuyą Sekim. Znany ze swoich umiejętności stójkowych fajter zmierzy się z Kyohei Hagiwarą (1-3). “Kenka Bancho” mimo niewielkiego doświadczenia ma stoczone już dwa pojedynki w RIZIN. Latem pokonał Rikuto Shirakawę, a we wrześniu został poddany przez byłego mistrza DEEP Takahiro Ashidę.

Mistrz DEEP w kategorii półśredniej Ryuichiro Sumimura (15-8) po udanej obronie pasa teraz skrzyżuje rękawice z byłym posiadaczem tytułu Pancrase i obecnym GLADIATOR, Gotą Yamashitą (14-9-1).

Nie zabraknie też pojedynków w kickboxingu, w którym zobaczymy m.in. gwiazdę japońskiego taekwondo olimpijskiego, mierzącego ponad 190 cm Hidenoriego Ebatę, znanych z RIZIN Jina Mandokoro i Syuto Sato, czy weterana japońskiego kickboxingu Taigę Kawabe.

Z RIZIN pożegnała się mistrzyni wagi superatomowej, bohaterka jednej z najlepszych walk kobiet w historii żeńskiego MMA Seo Hee Ham. Koreanka była bez kontraktu, a w RIZIN walczyła dzięki relacji Japończyków z ROAD FC. Ham jednak umowa się skończyła i postanowiła wzmocnić ONE Championship. “Hamderlei” będzie prawdopodobnie uczestniczką przyszłorocznego GP.

RIZIN nie wie jeszcze, jakie rozwiązania zostaną zastosowane przy okazji gali końcoworocznej. Cały czas problemem jest limit publiczności do 5000 widzów. Jeżeli rząd zluzuje obostrzenia i dopuści 50% trybun dla wydarzeń sportowych w zamkniętych pomieszczeniach, rozważane będzie wynajęcie Saitama Super Areny w trybie stadionowym (+40 tysięcy miejsc). Jeżeli limit nie zostanie zdjęty, wtedy należy najprawdopodobniej spodziewać się dwóch gal po 5 tysięcy widzów.